Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

sofun
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 14. Augusta 2012, 11:20

Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa sofun » Utorok, 14. Augusta 2012, 11:24

Dobry den,

Vedeli by ste mi poradit ako si dorobit dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu?
Zvladne to clovek aj sam, alebo treba ist k nejakemu elektrikarovi?
Vedeli by ste mi popripade poradit niekoho v BA kto by to vedel spravit za rozumnu cenu?
Dakujem

Martin

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 14. Augusta 2012, 20:10

pokial si aspon trochu elektricky zrucny, teda vies naletovat jeden kabel na druhy, a mas nejaky multimeter, tak myslim ze to zvladnes.
Musis si najprv niekde pod palubovkou (pravdepodobne pred soferom nad lavou nohou odkrytovat poistky, konektory a najst kable, (trebars podla schemy ak mas, ak nie, niekto ti tu uploadne, tusim som to tu uz raz videl) v ktorych budes mat stalych 12V (radsej co najhrubsi), kostru najdes na kazdom kusku volnej karoserie (pripadne nejake spolocne ukostrovacie miesto), a to najdolezitejsie, signalove kable ktore otvaraju/zatvaraju central (pokial teda mas klasicky mechanicky, ovladany iba klucom zo soferovych alebo spolujazdcovych dveri). Pripadne najdi priamo krabicku (riadiacu jednotku) centralu a tam mas vsetky potrebne kable pokope.
Potom zistis s merakom, ci tie signalove kable pri odomykani a zamykani bud ukostruju alebo posielaju +12V, a podla toho si prekablujes na novej RJ (od dialkovecho, co kupis) dva vystupne kable bud na - alebo na +. To budes mat pekne v navode rozkreslene. Potom uz len naletujes tieto dva z novej RJ na tie dva najdute na starej RJ. Samozrejme aj novu RJ budes musiet ukostrit a pripojit na +12V STALYCH! (to tie prve co si hladal).
potom uz len pekne poupratujes kable az ti to tam kdesi nevisi okolo nôh a hotoveeee.... ;-)

(verim ze to takto laicky popisane pochopis)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

sofun
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 14. Augusta 2012, 11:20

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa sofun » Štvrtok, 16. Augusta 2012, 09:06

vdaka za podrobny popis.
vyzera to tak, ze by som to mohol teoreticky aj zvladnut.
idealne by bolo ak by bol niekto ochotny a uploadol by aj schemu, ale ak nie, tak skusim prizvat kamarata elektrikara :)
a je jedno aky modul dialkoveho ovladania by som kupil? alebo by si mi vedel nejaky odporucit?
Vdaka

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 16. Augusta 2012, 09:34

no je to viacmenej jedno, z tych beznych si vyber podla dizajnu ovladaca. Funciami su vsetky v cenovej kategorii (cojaviem cca 50€) rovnake. Montoval som jednemu aj cinsky za 20€ a vpohode funguje, bez problemov. Naproti tomu viem ze si jeden kamos montoval "znackovy" za cca 100vku a neviem ci to on pokaslal alebo je chyba v pristroji ale furt mu to blbne, sem tam neodomkne a tak...
Ja osobne mam napr. tento: http://www.autoalarm.sk/katalog/autodop ... 2-key.html ale ten kluc vyskakovaci je taky lacbavy, rychlo sa vycapta.
Druhykrat by som si radsej zvolil nieco taketo http://www.autoalarm.sk/katalog/autodop ... 2-2tn.html a pouzival to s klasickym povodnym klucom. Co bude pre teba asi aj lepsia volba, kedze mozes mat v origo kluci zabudovany imobilizer...
Takze sa poobzeraj po nejakych eshopoch, pripadne ak mas po ruke nejaku predajnu je fajn si tie ovladace pozriet nazivo a osahat :-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

sofun
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Utorok, 14. Augusta 2012, 11:20

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa sofun » Nedeľa, 19. Augusta 2012, 10:16

super. dakujem. uz som nasiel aj elektrikara, ktory mi je ochotny pomoct.
idem este popozerat tie moduly, ktory sa bude javit najlepsie.
vdaka. Martin

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 27. Januára 2015, 13:06

dam do tejto temy aj ked to nie je celkom o tom...
nevala sa doma niekomu nahodou , napriklad po nejakom predoslom aute , dialkove ovladanie k alarmu Avital Champion mark III?
v podstate mi treba len puzdro - trosku ho mam po tych rokoch oblamane a nevyzera to dobre. Je to take sede vajicko s troma modrými tlacitkami hore - trojuholnik plus 2 podlhovaste obluciky a jedným okruhlym na boku. vzadu je napis Avital. Nie že by som bez toho nevedel žiť ( mam dva, toto je rezervny) ale ked by bolo, budem rad. To moje už nepolepim asi, totiž tie ulomky pochopitelne kamsi zmizli :(
Ak treba poslem foto.

dakujem
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 27. Januára 2015, 13:45

Pokial si pamatam, mal som avital champion v jednom afte, a k RJ sa da naprogramovat aj iny ovladac, ktory pracuje na tej istej frekvencii. Neviem uz ako sa to robilo, ale pri vacsine dialkacov je zapnutelny tzv. servisny mod, v ktorom sa daju pridavat nove ovladace, vacsina RJ zvlada prijat 4 ovladace. Skus kuknut kdesi servisny manual k avitalu, isto to tam bude...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 28. Januára 2015, 00:56

tož priatelu, tak chytrej sem taky.... ako sa vraví.
manual mam , naucit ovladac viem, ale v tom problem nie je ...
....totiž skus pozriet ponuku dialkových ovladacov a zistis , že ich je hafo naucitelných na pevný kod ale žiadny na plavajuci kod. To je ten hacik. Ono je tam napisane najcastejsie taka formulka "NEpodporuje väcsinu plavajucich kodov" , teda by mohla byt sanca , že akurat sa trafim do tej "menšiny" co to bude podporovat... navyse su max . 4kanalove , tento bol 9 kanalový - dobre, netreba mi k životu , ja viem najviac sa realne vzuživa aj tak len odomknutie a zamknutie , na co staci aj jeden kanal, to je jedno... ale , uprimne , taketo tomboly , ci loterie skusat predsa nebudem. Ono sa mi titiž s najväcsou pravdepodobnostou može stat, že budem mat zbierku pre mna zbytocných ovladacov a v nich kopec vyhodených penazí.
takže tadial cesta nevedie.
V podstate som len chcel jedno nepolamane , pekne , niekomu sa v sufliku povalujuce puzdierko , aby som bol frajer aký mam pekný ovladac :D
ale aj tak dik za radu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Dialkove ovladanie k centralnemu zamykaniu / corolla e12

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 30. Mája 2021, 22:37

Preslo zdá sa vela vody, ale auto stále jazdí a tak stále zhánam nové puzdierko ( alebo aj celý ovládač)
Nepovaluje sa doma niekomu zo starých toyotakov dialkové k systemu Avital?
taketo nieco:
Obrázok
https image hosting
kludne stačí aj tá škrupinka bez elektroniky .Moje okrem toho , že je už roky tak trochu polámaná ma už aj trochu vymačkaný knoflík a už odomykam "obojručne" a nejak ma to prestáva baviť. Ostatné z mojich zásob su zase už fest rozlámené a hlavne ich neviem napárovať.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných