Problém vyriešený - trasenie

všetko o tomto modeli
ajo77
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Júna 2011, 23:24

Problém vyriešený - trasenie

Príspevok od používateľa ajo77 » Nedeľa, 14. Augusta 2011, 20:40

Nazdar chlapi,

pred nedávnom som tu riešil problém s trasením volantu a to v téme:

viewtopic.php?f=27&t=2675

nakoľko mi na novej Toyote LC 150 od cca 7.000 km triaslo volantom. Dúfam, že tento môj príspevok niekomu pomôže.

Ja som bol z toho trasenia už fakt zúfalý, nakoľko toyotu som si kúpil práve preto, aby som takéto problémy nemal, ale od apríla chodím po pneuservisoch a servisoch ako na klavír. Už som nevedel ako to mám riešiť, nakoľko v servisoch mi už začali tvrdiť (keďže nevedeli nájsť príčinu) že je to v poriadku a že je to normálne. Tak som zovolal priamo na importéra do Prahy a následne som im všetko podrobne rozpísal a požiadal som ich o pomoc. Boli veľmi milí a ochotní, avšak nič nepomáhalo, v servisoch stále len tvrdili, že auto je v úplnom poriadku. Toto ma už fakt poriadne rozčúlilo, tak som sa im začal vyrážať medializáciou, čoho sa zjavne zľakli. Nato som ich požiadal, nech zoženú podklady z celej Európy, či sa na niektorých autách neprejavilo niečo podobné a čuduj sa svete, problém bol za pár dní vyriešený.

Zistilo sa, že niektoré LC 150 mali vadné (vejárovité) vystreďovacie krúžky na tyči riadenia. Po výmene tohto krúžku, čo trvalo cca 2 hodiny aj s kompletným umytím auta, moje vysnené autíčko ide zasa tak ako má.

Ale hlavne som zistil, že na servisy treba ísť fakt tvrdo, ale zároveň slušne, najmä pokiaľ máte auto v záruke, nakoľko keby bolo už po záruke, vymenili by mi už celú nápravu, aj keď trasenie by stále zostalo.

Aj tak Vám ďakujem za všetky rady.

Možno to niekomu pomôže.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém vyriešený - trasenie

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 16. Augusta 2011, 09:58

Wow to je teda ale sila. Kazdopadne super ze to mas poriesene a mozes si uzivat auta.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

ajo77
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Júna 2011, 23:24

Re: Problém vyriešený - trasenie

Príspevok od používateľa ajo77 » Utorok, 16. Augusta 2011, 17:33

ale prd chlapi, zas to začalo triasť. asi ma už z toho fakt jeb..e.celý víkend nič ( cca 500 km) a teraz zase. tešil som sa predčasne

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Problém vyriešený - trasenie

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 16. Augusta 2011, 17:37

coooo? tak to uz je v prdeli....
akurat som tu v inom vlakne pisal ze aj nove auto je macka vo vreci. A ked sa to stane na LC 150 tak to uz kam spejeme? Nepoviem dačija dástrr alebo co, ale toto???
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní