Corolla E12 - problémy

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
juraj68
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 19. Augusta 2020, 08:31

Re: Corolla E12 - problémy

Príspevok od používateľa juraj68 » Nedeľa, 23. Augusta 2020, 12:43

jarson napísal: Piatok, 21. Augusta 2020, 18:45 páni ak môžem...stabíky ak Meyle potom jedine Meyle HD. To je velký rozdiel.
Inak ak to chcete menit ako "lacný Laci" potom Febest ( cca.40tkm vydrží), ak trvanlivejšie ale cenovo znesitelné potom OYODO, Yamato.
Ak navždy potom Sankei 555.
Tie co odisli po 1,5 roku boli praveze Meyle HD.Tak neviem.
Toyota Corolla E12 1,4 VVTi,Benzin,rok.vyroby 2005,3.dverova.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Corolla E12 - problémy

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 24. Augusta 2020, 01:03

no super :)
Tak potom tie monroe vymeníš tak na vianoce.
ja som meyle osobne nemal - ani HD ani obyč. Viem o nich preto, lebo mam este hondu a práve hondisti ich používajú ( ja nie - ak budem musiet meniť kupujem sankei 555)
Vlastnu skusenost s toyotou mam s NOK- boli na aute original (ale nezohnatelné, takže škoda riešiť), potom pri cca. 340tkm sa dávali Nipparts. Tie vydržali do 383tkm a potom som daval Yamato - tieto vydržali do 433tkm a potom som dal vtedy "novú" značku na trhu- Febest - mne držali za tu cenu velmi dobre ( vtedy som dal za predné 4€/kus) ale co pisali ostatní tak dnes už tak kvalitní nie sú. Febesty vydržali do 479tkm jedna a druhá potiahla do 486tkm. No a potom Oyodo. Tie asi najlepšie z tých čo som mal. Teda podla subjektívneho pohladu - prevedenie a tak. nestihli ale ukázať svoju výdrž, lebo auto bolo pri svojich 504tkm dočasne odhlásené.
Takže z mojej praxe :
Nipparts- 43tkm
Yamato - 50tkm
Febest - 46tkm/53tkm
Oyodo - po 25tkm ako nové, ale už asi nezostarnú :)
Toto všetko boli predné.
Co sa zadných týka tam boli dávané pri 342tkm tyčky SWAG ( lebo pri výmene tlmiča musela sa jedna "odflexiť ". Tieto ale vydržali do 383tkm ked som daval FEBI. Febi sa porúčalo a bolo vymenené pri 433tkm spolu s prednými tiež za FEBEST. Tieto su tam doteraz, teda kým bolo auto odstavené nabehali 71tkm a stále držia. Ale toto je zadok. Tam to nie je tak namáhané. je to este viacprvková náprava.
Každopádne žiadna z nich nedala tolko čo pôvodný NOK.
Keby že mením nabudúce, dávam jednoznčne sankei 555. Sú sice raz tak drahé ako priemer, ale vydržia viac než originály, takže nie je o čom. Momentálne mám este jednu Carinu, má teraz 335tkm a tyčky pôvodné. Od bývalého majitela som dostal sice komplet diely na podvozok , ktoré sa chystal vymenit - tyčky, horné uloženia tlmičov, gumy stabíkov a neviem teraz čo ešte...mimochodom tiež Febest, ale po predošlej skusenosti, kým to fakt neodíde, nemením.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných