E12 - ABS a chybový kód C0278

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Artur
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 16. Januára 2013, 09:27
Bydlisko: Banská Bystrica

E12 - ABS a chybový kód C0278

Príspevok od používateľa Artur » Streda, 16. Januára 2013, 21:22

Ahojte, koroláci,
obraciam sa s prosbou o pomoc.
Moja Karolínka (kombík v Sol výbave, 1.6 VVTi, vyrobená v novembri 2006) v poslednej dobe trpí občasným problémom s ABS. Prejavuje sa to rozsvietením kontroliek ABS, VSC, TC a ručnej brzdy v nepravidelných intervaloch. V značkovom servise zistili akurát chybový kód C0278 (open circuit in ABS solenoid relay). Prvé, čo chceli riešiť, bola výmena ABS vrátane riadiacej jednostky za 1800€ (bez záruky, že tým príčinu odstránia) - no nekúpte to!
Mám podozrenie, že to nebude tak jednoduché - sú isté korelácie medzi výskytom chyby a vlhkom (dážď, sneh). Taktiež sa mi pred časom dvakrát vybila batéria (jeden článok nie je celkom spoľahlivý) a mám pocit, že chyba vyskočí pri nejakom prúdovom zaťažení (napr. ostrek skla + stierač). Keď pri rozsvietených kontrolkách vypnem motor a znova naštartujem, kontrolky zhasnú a auto ide ako hodinky - abskuje, tcskuje, ... niekedy minútu, inokedy prejdem 200 km bez problémov.
Máte nejaký nápad, čím by som mohol začať? Toyota servisu ho už zveriť nechcem, po ich "odbornom" testovaní a pokuse o opravu ABS som v konektore ABS našiel nejaký vysušený hmyz (presný druh som nepoznal), takže nevyskúšali ani znovazaloženie konektora.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: E12 - ABS a chybový kód C0278

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 16. Januára 2013, 22:03

Neoxiduje ti ABS senzor na niektorom kolese?
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Artur
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 16. Januára 2013, 09:27
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: E12 - ABS a chybový kód C0278

Príspevok od používateľa Artur » Streda, 16. Januára 2013, 22:55

Ak myslíš kontakty v konektoroch, budem ich musieť preveriť - i keď ma miatne ten kód o solenoide a to, že sa neobjavil žiadny chybový kód 31-39 (wheel-speed sensor open or malfunction).

skfree
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Utorok, 21. Októbra 2008, 15:14

Re: E12 - ABS a chybový kód C0278

Príspevok od používateľa skfree » Piatok, 18. Januára 2013, 10:10

SKontroluj si:

1) 25A poistku ABS/VSC -> videl som podobnu chybu na Avensise r.v.2007. Po vymene chybovy kod zmizol

alebo

2) oxidacia ABS senzorov. Nutne vsetky skontrolovat, pripadne preverit ohm-metrom, ci ti niekde nestupol odpor.

Vymena riadiacej jednotky tu nepomoze, chyba je bud v jej napajani alebo niektorom ABS senzore.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných