Corolla a LPG

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Marcello
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Novembra 2008, 20:54
Bydlisko: West Slovakia

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Marcello » Streda, 21. Apríla 2010, 16:59

no odomna na urade chceli... ale co urad to postup.
Co viem tak v Bratislave je individualka nemozna. Tam sa to jednoducho neda a uradnik to odmietne spravit. Potvrdene aj na ministerstve dopravy. ZE je to v kompetencii okresneho uradu. no psychoza.
PREVIA 05´, 2.4 VVTi 16V - 116kW /LPG seq./

drobecpd
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Marca 2009, 16:34
Bydlisko: Prievizda
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa drobecpd » Štvrtok, 22. Apríla 2010, 09:08

to marcello:
čože??? Tak to nemo žasnem! A inde sa to ani zapísať nedá, lebo ak máš zapísané auto v BA, plyn ti dopíšu do papierov len v BA (ako ja viem, a ak sa to nezmenilo). Zaujímavé veci v tomto našom štáte... úradník zrejme chce úplatok a bez toho to nezapíše - to je v podstate určitý druh výpalníctva!
...i keď by som si preveril, či nemusí zapísať, lebo žiadateľ o individuálnu prestavbu musí najprv písomne požiadať o povolenia na prestavbu a ak žiadosť potvrdia, tak potom si môže ísť auto prerobiť na plyn + tie papiere zo skúšobne. Potom už prestavbu musia zapísať na základe tej žiadosti o povolenie. Tú žiadosť (keď ešte len na začiatku žiadam) by som nedal úradníkovi do rúk, ale nechal by som ju na podateľni a tým pádom sa musí úrad písomne do mesiaca vyjadriť a teda ak nepovolia, bude to písomne, a už sa s tým papierom dá niečo podniknúť, lebo aj na zamietnutie predsa musí byť pádny dôvod...

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 22. Apríla 2010, 09:17

ale sa to vraj minuly rok zmenilo k lepsiemu, uz to vraj nie je takyto drbnuto byrokraticky postup. aspon tak som cital
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

drobecpd
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Marca 2009, 16:34
Bydlisko: Prievizda
Kontaktovať používateľa:

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa drobecpd » Piatok, 23. Apríla 2010, 14:30

áno, myslím, že to bolo minulý rok v septembri (teda 09/2009). Avšak na úradoch je asi realita iná. Na niektorých nevedia a robia veci po starom a tak sa Toyota na plyn nedá prerobiť, na niektorých si z toho robia zárobkovú činnosť. Jednoznačne odporúčam podať žiadosť na podateľňu, pretože potom máte aj písomné stanovisko k rozhodnutiu a s tým sa už dá potom odvolávať. Alebo potom ešte inak postupujú aj tí, čo majú známosti, ale tí toto veľmi nečítajú... (možno aj preto, že vedia, čo majú robiť)

Používateľov profilový obrázok
Marcello
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Novembra 2008, 20:54
Bydlisko: West Slovakia

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Marcello » Sobota, 24. Apríla 2010, 08:18

Riesenim je prehlasenie auta do ineho okresu...(zial sa to predrazi o cca 130€). Totoyta ako importer od ktoreho mas dostat suhlas na individualnu prestavbu tiez robi problemy (potvrdenie odmieta vydat, resp. vyda ale s odmietavym stanoviskom) a nakoniec vdaka Toyota Ceska republika (nadradeny organ tej Slovenskej Toyoty) sa Vam podari suhlas ziskat za nadstandardnych podmienok. Mimochodom Slovenska Toyota za taketo potvrdenie pyta 140€ a Ceska Toyota 15€. K tomu niet co dodat !!!!
V inom okrese to uz je vsetko tak ako zakon hovori a kaze. Cela tortura trva cca na OU 2 tyzdne az mesiac, len na skusobnu a jej protokoly sa caka cca 1-2 mesiace. Takze v podstate to nieje take hrozne, len keby ta cvarga uradnicka, ktora je tam ako zabetonovana bola naklonna a sluzila obcanom na to na co ma. Najhorsie je ze na ministerstve dopravy su si na tom vedomi a nic s nimi nerobia.
PREVIA 05´, 2.4 VVTi 16V - 116kW /LPG seq./

Používateľov profilový obrázok
Marcello
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Novembra 2008, 20:54
Bydlisko: West Slovakia

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Marcello » Sobota, 24. Apríla 2010, 08:21

liguere napísal:ale sa to vraj minuly rok zmenilo k lepsiemu, uz to vraj nie je takyto drbnuto byrokraticky postup. aspon tak som cital
ano zmenilo, ale zial Bratislavsky kraj sa diametralne v tomto smere odlisuje a so zvyskom Slovenska sa ani zdaleka OU nepodoba a ani nevyrovna.
PREVIA 05´, 2.4 VVTi 16V - 116kW /LPG seq./

joysi
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2009, 22:25
Bydlisko: Košice

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa joysi » Piatok, 11. Júna 2010, 19:17

Zdravim!

Nejake novinky?

Chcel by som dat do svojej Corolly 4EFE (r.v.97) LPG.
Nejake rady, zkusenosti.. Pripadne odporucania aku znacku uprednostit ?

Dakujem ;-)
Toyota PRIUS II

Používateľov profilový obrázok
Marcello
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Novembra 2008, 20:54
Bydlisko: West Slovakia

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Marcello » Piatok, 11. Júna 2010, 20:01

Ahoj, znaciek je vela, hlavne aby to malo riadiacu jednotku, sekvencne vstrekovanie.
V podstate vacsina znaciek je dobra a bezproblemova, dolezite je aby bola v tvojom regione rozsirena pre pripadne potreby servisu, oprav alebo vymeny nahradnych dielov.
Inak ziadny problem, staci na OU poziadat o prestavbu.
Viac info co sa postupov s uradmi tyka atd najdes na: http://www.igas.sk/

urcite to stoji za to a uspora je velmi citelna. Nezabudni na dodatocne mazanie ventilov pomocou pripravku FLASHLUBE.
Aspon budes mat pokoj na dusi, napomahat predchadzat by to malo pri nadmernom opotrebovani pri prehrievani ventilov, aj ked ja osobne tomu moc nedoverujem, ale nikoho by som si nedovolil od toho odhovarat.

Vela stastia :)
PREVIA 05´, 2.4 VVTi 16V - 116kW /LPG seq./

joysi
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2009, 22:25
Bydlisko: Košice

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa joysi » Piatok, 11. Júna 2010, 20:08

Marcello: Dakujem za reakciu.

Najazdim za mesiac tak 1500 km. Na 70 perc tak po meste. Som z Kosic a nasiel som 3 firmy a robia tieto znacky LPG splynovacov:

LANZI RENDO
ZAVOLI
a nejake polsko-ceske + LOVATO

Cena sekv. splynovacov od 890-1100 eur cca ...

Vies nieco z toho poradit. Alebo niekto ? Dakujem
Toyota PRIUS II

andy.gee
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 29. Apríla 2009, 20:36
Bydlisko: BA

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa andy.gee » Piatok, 11. Júna 2010, 20:49

joysi napísal:Zdravim!

Nejake novinky?

Chcel by som dat do svojej Corolly 4EFE (r.v.97) LPG.
Nejake rady, zkusenosti.. Pripadne odporucania aku znacku uprednostit ?

Dakujem ;-)
tak do tohto sa da dat aj stary system .. tzv. mixer (vacsia spotreba a trosku nizsi vykon) ale to by som neodporucal ..
a potom splynovace so sekvencnym vstrekovanim, o ktorych predpokladam pises aj ty (ceny okolo 1000 eur) + sa da dat dodatocne mazanie ventilov FLASHLUBE (ktore sice cosi stoji ale vraj to chrani najma ventily atd)

z tych znaciek su vsetky zname a kazdy ti asi bude odporucat nieco ine ale odporucal by som sa ti popytat sa vo firme ekomont pri Svidniku v obci Korejovce .. viem, ze to mas zhruba 110 km ale mam s touto firmou dobre skusenosti a myslim, ze aj tvoje auto by spravili dobre .. minimalne teda by ti poradili nieco .. ak by si chcel cislo je 0903 104 606, sef sa vola p. Frančák

joysi
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2009, 22:25
Bydlisko: Košice

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa joysi » Piatok, 11. Júna 2010, 21:10

andy.gee: dakujem za radu. Dufam ze s individualnym schvalenim nebude problem lebo niekde pisu ze zamietaju.. tak neviem .. Ale uz ma nebavi tankovat Natural 95 za 1.285 eur ..
Kamarati co maju LPG (sice na inych autach) tankuju za 0.50 eur LPG...
Toyota PRIUS II

andy.gee
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 29. Apríla 2009, 20:36
Bydlisko: BA

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa andy.gee » Sobota, 12. Júna 2010, 00:18

joysi napísal:andy.gee: dakujem za radu. Dufam ze s individualnym schvalenim nebude problem lebo niekde pisu ze zamietaju.. tak neviem .. Ale uz ma nebavi tankovat Natural 95 za 1.285 eur ..
Kamarati co maju LPG (sice na inych autach) tankuju za 0.50 eur LPG...
presne tak .. LPG je LPG, ja jazdim casto na Honde Accord 1,8 VTEC ma LPG a je to iny pocit tlacit na pedal a platit menej ako polovicu :)

u teba ako pises bude individualne schvalenie .. neviem ako v KE ale tu v Korejovciach ti s tym pomoze a vysvetli co a ako .. a podla toho co viem by s tym nemal byt problem akurat to stoji dost penazi :( kolky a skusobna a somarinky zhruba 235 eur

Používateľov profilový obrázok
Marcello
panic
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Novembra 2008, 20:54
Bydlisko: West Slovakia

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Marcello » Sobota, 12. Júna 2010, 09:03

myslim ze za tie peniaze po uradoch to stoji a velmi rychlo sa to vrati :)
legalizacia je vsade inde v pohode, len v BA nie, ja som kvoli tomu musel odhlasit
auto do ineho okresu. takze ja som si zacvakal este o 130 eur viac kvoli prepisu, a
vidis i napriek tomu mi to stalo zato. Nepomohla ani staznost na MDPT.
Ak si uradnik postavi hlavu nemas sancu... a podplacat v ziadnom pripade
ochotny niesom nakolko je to zakonom bez problemov mozne...
Vrele odporucam, smelo do toho chod a uvidis, navratnost a zataz penazenky pocitis hned po
prvom odjazdeni plnej nadrze "kapustovej vody"*.

* kapustova voda=lpg :D
PREVIA 05´, 2.4 VVTi 16V - 116kW /LPG seq./

Používateľov profilový obrázok
Compact E10
panic
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Marca 2010, 17:26

Re: Corolla a LPG

Príspevok od používateľa Compact E10 » Utorok, 6. Júla 2010, 18:08

Ja tiez odporucam plyn. Urcite si ho daj namontovat ak ho chces. Ale poradim ti ze si tam daj urcite to FlashLube na domazavanie ventilov je to istota.
Toyota Corolla E10 4E-FE 16V, 55kW

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných