E11 Porucha štartovania

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa Palo1 » Sobota, 20. Októbra 2012, 14:44

Zdravím Vás.
Dnes ráno ma po 5 rokoch zaskočilo autíčko. Vôbec neštartovalo, po pootočením klúčom do 2 polohy sa ako vždy rozsvietili kontrolky a nabehlo rádio. Ale pri 3tej polohe štartér ani neťukol, vôbec nič, akurát mi vypínalo rádio, pritom som skúšal mať aj zapnuté svetlá a vôbec nezhasínali, baterka bola v pohode. Jediné čo som počul pri pootočení do 3tej polohy bolo 1 zopnutie asi neakého relátka v oblasti poistkovej skrinky na ľavo pod odkladacou skrinkou pri šoférovi. Ďalšie sme odpojili vodič od štartéra a skúšali merať. Dávalo 11,80 V. Zapojili sme to späť a kupodivu zrazu naštartovalo, no neviem či by to bolo iba v tom kontakte? Medzi tým som nabehal asi 30 km a v pohode som na prvý šup naštartoval (opakoval asi 4 x). V čom by to asi mohlo byť? Mám obavu že ma to znova dakedy prekvapí. Alebo mám dať zdemontovať a skontrolovať štartér? Alebo máte iný nápad?

Vďaka za rady
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 20. Októbra 2012, 20:09

Svokra mala podobny problem a bol to starter, stailo precistit uhliky resp vymenit. ale moze ist aj o nieco ine no typol by som na starter. skus to rozobrat a uvidis
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa Palo1 » Nedeľa, 21. Októbra 2012, 11:39

No takže dnes ráno znova ten istý problém, štartér ani neťukne (vôbec nič), akurát je počut zopnutie asi relátka v oblasti spínacej skrinky, tak počkám do poobedia, či natočím a pôjdem do servisu sám alebo s lanom.....
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa Palo1 » Nedeľa, 21. Októbra 2012, 16:04

Po príchode kamoša mechanika sme skúšali naštartovať pokusmi:
1. Jemné poklepkanie kladivkom, šrobovakom po štartéri a opakovať štart - nič sa neudialo
2. Káblom prepojiť plusový pól batérie a druhý koniec do kontaktu štartéra - nič ani ťuk
3. 1 človek za volantom otočí klúčik do 3tej polohy (drží polohu) a zároveň druhý poklepkáva s
kladivkom po štartéri a motor hneď naskočil.
V garáži sme zdemontovali a rozobrali štartér a výsledok 2 uhlíky zo 4 boli úplne zodraté.

Neviete náhodou poradiť aké uhlíky treba kúpiť, či tie staré treba priamo zobrať obchodu a podľa nich neaké vybrať? A ešte stačí ked sa vodič od uhlíkov naboduje klasickým cínom? Či sa to robí niečim iným?

Díki
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa Palo1 » Streda, 24. Októbra 2012, 08:57

Uhlíky sú vymenené, štartér nahodený,funkčný. Jediná vec, že má pri štartovaní trochu iný zvuk, také pískanie.
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 Porucha štartovania

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 24. Októbra 2012, 11:08

Uhliky sa daju inak zohnat asi len v Toyote a celkom rozumne. inak teda gratulujem k vyrieseniu zahady
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných