Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

lklucinka
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2012, 08:21

Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

Príspevok od používateľa lklucinka » Piatok, 12. Októbra 2012, 08:26

Ahojte,

velmi by som ocenila keby mi niekto pomohol pri mojom probléme. Mám Toyotu Corollu 1.4VVTi, japonskú a vždy ked sa vonku ochladí pod 3 stupne, tak ked ráno naštartujem, tak mi dusí neskutočne motor, otáčky klesnu na 800 a dusí a dusí a ked nepopridávam trochu plyn, tak mi aj kontrolku motora vyhodí, lenže ked to napichnú na diagnostiku, tak ukazuje blboviny. Včera som bola v servisu, tak mi vyčistili škrtiacu klapku, ale nepomohlo. Alternatíva je taká, že je zlý sitič, ktorý sa nachádza v škrtiacej klapke.
Týmto spôsobom aj hladám niekoho kto by mi predal škrtiacu klapku na takéto auto, lebo už som zúfalá z tejto sitácie.

Ďakujééééééééém :-)

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 12. Októbra 2012, 11:22

neskusala si navstivit iny servis ? problemy s teplotou motora nemas ?
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

lklucinka
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2012, 08:21

Re: Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

Príspevok od používateľa lklucinka » Piatok, 12. Októbra 2012, 12:15

No dokonca ani v servise Toyota nevedia čo to môže byť, ja som menila snímač teploty, lebo ked mi to prvý krát dusilo, tak vybehla tá kontrolka a dali sme to na diagnostiku, tak najskôr ukazovalo, že vynechávajú dva valce, ale to je blbosť, lebo sa tam merala kompresia a bola ako na novom aute a potom ukázalo ten snímač teploty, tak som ho vymenila a nič to nespravilo. Volala som teraz do servisu a idem im nechať auto na celý týždeň a uvidím, či s tým niečo spravia. Ale myslím, že to bude tá škrtiaca klapka. Už som písala na všetky autovrakoviská na Slovensku, či nemajú škrtiacu klapku na takéto auto, tak my jedny odpísali, aby som im dala číslo tej klapky, že to pozrú. Lebo nikde túto klapku neviem zohnať, no a 1500 eur za ňu nedám. No a pýtal si sa na teplotu motora, tak áno bol problém, ale sme menili aj termostat, lebo ked som šla do kopca, tak mi dvíhalo ručičkua ked som šla z kopca, tak zase klesala, ale ako vravím, menili sme termostat.

Používateľov profilový obrázok
calwen
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Sobota, 30. Júla 2011, 23:09

Re: Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

Príspevok od používateľa calwen » Piatok, 12. Októbra 2012, 13:57

Ak nezozenies na SK, skus toto http://www.auto-drasov.cz/o_nas.php
Corolla 1,4 VVTi rv 2001
+dva kusy chlpatých 4x4: jeden žíhaný ovčiak a jedna špicia tryskomyš

lklucinka
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2012, 08:21

Re: Dusenie motora pri poklese vonkajšej teploty

Príspevok od používateľa lklucinka » Sobota, 13. Októbra 2012, 12:04

Ďakujem, včera som počula zase taký názor, že vraj ked sa čistí škrtiaca klapka, tak ju treba rozoberať komplet, tak zrejme ju dám vyčistiť druhý krát a uvidíme. A ešte som prišla aj na takú vec, či mi ten motor nemôže dusiť kvôli podtlakovému regulátoru. Neviem, či s tým niekto máte skúsenosť...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných