E12 Palivová nádrž

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Miro_B
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Júla 2013, 12:53
Bydlisko: Lemešany

E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa Miro_B » Štvrtok, 6. Februára 2020, 09:23

Zdravím vás všetkých.
Poprosím vás o radu a pomoc.
Potrebujem vymeniť nádrž na 08/2004 E12 kombi 1.6 VVTi ZZE121L benzín.
VIN: NMTEZ28E60R083999
OEM: 7700102200
Na webe som našiel https://www.autodielygafa.sk/tecdoc/toy ... 379/773247 a vraj táto nádrž nie je správna.
Tu https://www.autodoc.sk/nahradne-diely/oem/7700102200# podľa všetkého by to mala byť ta správna. Ale podľa kódu tovaru by to mala byť ta istá nádrž. Môžu to byť ozaj rozdielne nádrže? A zistiť to v servise pri výmene že som kúpil zle, paráda.
Dokonca aj táto https://allegro.pl/oferta/zbiornik-pali ... 6972097636 by mala byť OK ale kupovať od poliakov ...? Asi trochu risk. Poprípade ak by ste vedeli poradiť s ničím iným budem vďačný. Zobral by som aj použitú. Tá moja mi tečie na falci.
Vopred ďakujem za rady a nápady.
Toyota Auris 1.6 TS 2015 97kw
ex Toyota Corolla E12 combi 1.6 VVT-i 08/2004Obrázok
ex Suzuki Baleno 1.6 combi 1997
ex Lancia Prisma TD 1985

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 7. Februára 2020, 01:00

...a preco to nenecháš na servise?
nakoniec ak ti to nájdu , vždy si vies pred objednaním ich cenu odsuhlasit - aspon tak to funguje tu.
Chcem diel , nájde mi možnosti a vyberiem si . Ak to nebude pasovat, riziko nesie servis.
Uznávam, že nie vždy to musí byt ideálne, zvlásť , ked auto potrebujes rýchlo a servis nie je práve "motivovaný" . Ale co je vo finále rýchlejšie? Zhánat a riskovat , alebo to proste odniest a hoci cakat týžden...? No , neviem.
Horšie je , ak ti oznámi, že diel zohnat nevie. mne sa to stalo. Nakoniec som si naozaj zohnal sám.
ja by som skusil krížové referncie tu:
https://www.toyodiy.com/parts/q?vin=NMTEZ28E60R083999
a vyskusal cisla uvedené u vybraného dielu, či su zamenitelné s mojím hladaným oem cislom.
Teda vezmes cisla oem ktoré su uvedené pri tovare , ktorý si si na eshope vybral a skusis , ci su použitelné pre tvoj model, hoci nemusia byt zhodné s oem namontovaným vo výrobe.
Mne vychádza , že minimálne jedno z nich a to 77001-02210 pre tvoj model použitelné je. Navyse, to, že na niektorej stránke pri tovare nie je každe oem cislo uvedené, neznamená , že tam nie je. Znamena to len , že daný eshop nepracuje so vsetkými katalogmi. Udajne najuplnejší je tecdoc ( ale to mam len od predajcov, osobne mu tiež velmi neverím).
Pripadne posli dotaz priamo výrobcovi.
https://www.klokkerholm.com/xProductCat ... oup=213150
Nakoniec vela eshopov ponuka možnost overenia vhodnosti dielu cez vin kod a aj ked ani toto nedá 100% istotu, vždy je tu možnost vrátenia tovaru.
Teda v tomto prípade by som asi objednal tento tebou vybraný diel, niekde , kde to je najlacnejsie a kde to viem bez problémov prípadne vrátit. Jedine, co riskujes, je , že maximálne budeš dlhšie nepojazdný.
napriklad tu u nas v KE - lahko nad stovku a doprava je grátis:
https://gkmplus.sk/palivova-nadrz-klokkerholm-8116007
A možno ani to...ked už bude nadrž vonku, možno zistíš , že sa dá aj opravit. To ale netuším, ako s nádržami, ci to vobec ide, prípadne, či by to niekto urobil. Ale nakoniec , je to iba plechová nádoba.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Miro_B
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Júla 2013, 12:53
Bydlisko: Lemešany

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa Miro_B » Pondelok, 10. Februára 2020, 10:41

No ja som auto mal v servise (ESO) aby najprv zistili odkiaľ mi kvapká palivo, identifikovali nádrž ale že vraj novú nádrž podľa VIN nevedeli nájsť. Že keď ju zoženiem tak mi to vymenia.
Na starej Lancii som si sám zavaril nádrž, ale mal som k dispozícii jamu. Dal som ju vonku, vypláchol vyluftoval a zavaril.
Aj táto by sa dala opraviť ale nemám ju ako dať dole.
Ja robím v KE tak vyzdvihnutie nie je problém.
Takže tieto OEM by mali pasovať na tieto modely. https://www.klokkerholm.com/xProductCat ... oup=213150
Toyota Auris 1.6 TS 2015 97kw
ex Toyota Corolla E12 combi 1.6 VVT-i 08/2004Obrázok
ex Suzuki Baleno 1.6 combi 1997
ex Lancia Prisma TD 1985

Používateľov profilový obrázok
Miro_B
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Júla 2013, 12:53
Bydlisko: Lemešany

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa Miro_B » Pondelok, 10. Februára 2020, 10:54

Našiel som toto https://www.autodoc.sk/nahradne-diely/oem/7700102200 presne toto OEM ako na Toyodiy, to isté číslo položky 8116007 pod ktorým je uvedená nádrž na rôznych eshopoch, tak snád by to mohla byť ona.
A ďalšia sranda je palivové hrdlo, to by tiež chcelo vymeniť.
Jarson, a ako mám zistiť či diely sú zameniteľné? Tak že kliknem na OEM a vyhodí pre ktoré je to auto? Dík
Toyota Auris 1.6 TS 2015 97kw
ex Toyota Corolla E12 combi 1.6 VVT-i 08/2004Obrázok
ex Suzuki Baleno 1.6 combi 1997
ex Lancia Prisma TD 1985

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 10. Februára 2020, 20:17

v tom odkaze toyodiy.com su "krížové referencie".
zadas si svoje auto rozklikáš sa na diagram s nádržou, alebo proste niekam...to je jedno. Vlavo hore zadas oem cislo , ktoré chces zistit , ci pasuje do tvojho auta a nasledne ti to bud najde ( +tam je este odkaz kde este to dávali) a ked na to kliknes vráti ta späť do diagramu ( stále si v svojom aute podla vin) - teda ano, pasuje, alebo ta vyhodí na tu istu obrazovku ako v prvom prípade ale bude tam cerveným napísané " noting was found". Co znamená , že tento diel nie je pre tvoj model. A zase tam bude kam inam sa to dávalo.
Alebo priamo v "cross reference, kam sa doklikáš z hlavnej stránky a tam ti zase hodí modely , kde bol daný diel použitý. Ak v zozname tvoj model je , potom diel pasuje.
Pozor, zadavaj v presnom tvare aj s pomlčkou. Inak, ta vyhodí vždy.
Aj ja som už parkrat riešil niečo podobné. Mam staré auto a niektoré císla proste boli nahradené a už sa nikde nedaju zohnat. Pritom ide niekedy o banalitu - zmenil sa výrobca a už má diel iné číslo, alebo bola modifikácia , aby sa to dalo použiť pre novšie modely , alebo je jedno císlo pre diel s príslušenstvom (
napriklad tesnenie , skrutky su priložené) a iné bez neho, pricom diel ako taký je ten istý...a podobne.
Tato nadrž ako som pozeral ma uvedené ( okrem iných) aj oem, ktoré podla tohoto pasuje. A to ...2140 a 2210. Ostatné ti vyhodí , že nie. tažko povedat aká tam je odchýlka, každopádne , ja by som proste nádrž vybral - to musíš tak ci tak - a porovnal tie dve pekne vedla seba , prípadne aj pomeral... a uvidíš. Podla mna to pojde na 99% použiť. Proste to musíš risknut .Od stola sa to neopraví.
Inak v družstevnej pri Hornade je jeden chalanisko, sice sa specializuje na hondy , ale viem, že robí aj toyoty. mas to k nemu 11 minut. neskusis? možno by ti vedel pomoct s opravou.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Miro_B
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Júla 2013, 12:53
Bydlisko: Lemešany

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa Miro_B » Utorok, 11. Februára 2020, 12:13

Ďakujem za rady. Nevedel som že ešte takto sa dajú vyhľadávať OEM-ka. A máš pravdu, tieto 2 ktoré si napísal by mali pasovať. Na toho chalana mi môžeš dať nejaký kontakt. Kúpim nádrž a ďalšie veci ktoré bude potrebovať a keď bude mať čas donesiem auto. Už sa nejak dohodneme. Zatiaľ sa dá fungovať že tankujem pomenej ale je to otrava. Včera som nalieval z bandasky a pri otvorení nádrže ani podtlak nebol. Takže je to džuravé. Ešte raz ďakujem.
Toyota Auris 1.6 TS 2015 97kw
ex Toyota Corolla E12 combi 1.6 VVT-i 08/2004Obrázok
ex Suzuki Baleno 1.6 combi 1997
ex Lancia Prisma TD 1985

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 11. Februára 2020, 16:51

mas skromnu spravu :)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Miro_B
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Júla 2013, 12:53
Bydlisko: Lemešany

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa Miro_B » Streda, 12. Februára 2020, 07:24

Jasné, žiadny problém. Najprv dohoda a ostatné potom ;-)
Nech mi to zaletuje, do max. 2 rokov plánujem (nové) ďalšie auto, tak možno aj škoda takej investície. Ale všetko sa rozhodne na mieste. Podľa stavu. Dík
Toyota Auris 1.6 TS 2015 97kw
ex Toyota Corolla E12 combi 1.6 VVT-i 08/2004Obrázok
ex Suzuki Baleno 1.6 combi 1997
ex Lancia Prisma TD 1985

drozdm
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Mája 2021, 19:02

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa drozdm » Piatok, 7. Mája 2021, 11:13

Ja mám taký postreh a otázku.. kto by vedel poradiť. Mám corollu ts 2019 1,2 . V technicaku je údaj o 50 litrov palivová nádrž. Ak ju však úplne výjazdim a teda počítač už ukazuje dojazd 0 /prejdem niekedy aj 25 km Ešte a následne dotankujem plnú avšak len 37 až 38 litrov. Vychádzajú mi dve moznosti. Buď je tá nádrž v skutočnosti menšia /43/ alebo je v nádrži zbytočne veľká rezerva paliva /12l/ ktorá sa vôbec nezaratava do dojazdu. Vie niekto ako to je?
Viem že jazda na úplnú rezervu škodí..ale 12 neregistrovaných litrov? Od momentu keď mi zasvieti kontrolka urobím ešte tak cca 50 až 60km no do fullky sa zmestí len spomínaných 37

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 7. Mája 2021, 11:22

možnost B je správne.
Naozaj maju velmi velkorysu rezervu a je to práve kvoli tomu aby si ani náhodou neostal na suchu.
Ja na Carine ked mam 0 tak este idem EV -KE a aspäť uplne v pohode . To je 2x68km.
U hondy som ani nezistil kolko to na nadrž dá, ked je 0, tak do 50l natlacím tak do 40 plus minus.
Take veci ako dojazd mi ani jedno auto neukazuje, takže to neriešim.
Oni tie pristroje aj tak klamu, jak spotreba, tak dojazd....
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

drozdm
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Mája 2021, 19:02

Re: E12 Palivová nádrž

Príspevok od používateľa drozdm » Piatok, 7. Mája 2021, 11:27

Ok. Hneď ako som kúpil som omylom vybehol na diaľnicu a najbližšia cerpacka bola 25 km pričom dojazd som mal na nule. Tu som trpol či neostanem na dialnici. Nie že by to bolo dôležité ale aj tak je to dosť zle nakalibrovane . Reálne by som mohol od momentu keď mi zasvieti kontrolka prejsť spokojne 200 km ešte.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných