Carina E spojka

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
wolf14sk
panic
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Streda, 14. Júla 2010, 19:04
Bydlisko: Kežmarok
Kontaktovať používateľa:

Carina E spojka

Príspevok od používateľa wolf14sk » Piatok, 21. Januára 2011, 17:18

Ahojte, takže pred nedávnom mi začala spojka trochu prešmykovať a čím ďalej tak šmýka viac a viac. Carina má nabehané 293 000 km a netuším či niekedy bola spojka menená. Oplatí sa kúpiť sadu a vymeniť lamelu, ložisko aj tanier? Alebo len lamelu a ložisko (predpokladam že bude treba aj ložisko keďže pri neutrali je počuť zvuk ako keby piskanie ktoré po stlačení spojky prestane a po uvoľnení spojky znovu začne, počuť to aj vždy keď je spojka v zábere - keď pridávam alebo som rozbehnutý a mám zaradenú rýchlosť)
Neviete poradiť ktorá značka sa oplatí najviac? Prípadne kde sa dá najlacnejšie zohnať?
Jedná sa o Toyota Carina E 2.0 GLi 98kW r.v.1995

Ďakujem
Jaro
Toyota Supra MK3 89 7M-GTE
frontera 3.2

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Carina E spojka

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 21. Januára 2011, 23:54

daj sem VIN kod, pozriem ti to, lebo odporucil by som ti skor Aisin ako original japonsku spojku. Ja osobne by som menil vsetko, ale ak si myslis, ze pritlacny tanier je v poriadku, tak ho nemen. Moj nazor je ze radsej vsetko naraz. Som aj pozeral predbezne, ze co a ako a vychadza to na Aisin XKT103A, len ako sada cela neni dostupna, lebo maju len lozisko (42e) a lamelu (57e). Len sady byvaju vyhodnejsie.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných