spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Ludis » Streda, 8. Júna 2011, 09:21

Nie nebudes..pretoze ked sa to bude lestit strojovo tak tie skrabance ti zalesti prec...to znamena ze aj keby si sa o to auto nestaral tak to bude furt dobre vyzerat pretoze tie skrabance ti fyzicky zmiznu prec...a potom bude uplne stacit ked 2krat za rok ho nalestis rucne..neviem ako to vychadza cenovo u teba..ja som v BA nasiel za 40€..uplne smiesna suma:)
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 8. Júna 2011, 09:34

jj, tu v PB kusok odomna to robia za cca 50 €. Ked som sa ho pytal ze ci to ma tu elektricku lesticku tak ma vysmial ze tie su za opicami, ze uz to robia nejakou pneumatickou ci co... Moc mi o tom nechcel povedat...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 8. Júna 2011, 10:17

40-50€? Tak to je v pohode, som myslel, že to bude drahšie.. už som kontaktoval jedného týpka čo sa zaoberá detailingom tak som zvedavý čo sa dozviem keď to auto uvidí naživo.. v prvotnej fáze by som sa rád zbavil tých škrabancov, potom uvidíme..
Vďaka chalani za info, ste ma s tými cenami potešili 8)

Používateľov profilový obrázok
jaroo021
začiatočník
Príspevky: 165
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2010, 19:28
Bydlisko: Lučenec

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa jaroo021 » Streda, 8. Júna 2011, 17:23

ondrik napísal:jj, tu v PB kusok odomna to robia za cca 50 €. Ked som sa ho pytal ze ci to ma tu elektricku lesticku tak ma vysmial ze tie su za opicami, ze uz to robia nejakou pneumatickou ci co... Moc mi o tom nechcel povedat...
...to je uplne jedno co ti pohana lesticku ci uz tlak vzduchu alebo elektrika..konecny efekt je rovnaky = kotuc na lesticke sa toci a toci :D
AE111 1.6 20V Black Top 6speed
20V + N/A mood = integra food
20V + garrett = vrchol potravinového reťazca

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Max11 » Piatok, 10. Júna 2011, 20:41

Pneumaticka je podla mna mozno trocha setrnejsia, pretoze elektricky motor ma zvycajne tendenciu udrziavat otacky aj ked clovek riadne pritlaci, samozrejme zalezi od typu elektromotora.
Potom daj vediet ako si spokojny ked das nalestit ;) Ja mam velmi plytku ciaru na vrchnej vrstve laku cez cely bok auta tak by som to mozno dal tiez spravit. 50€ sa da prezut.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 11. Júna 2011, 09:30

Dam potom echo ako s tym pokracujem, zatial mapujem moznosti. Ked bude pekne pocasie tak mam dohodnute stretko s jednym manikom co sa zaobera lestenim aut tak uvidime co mi povie, rad by som pocul par nazorov. Ale ako mi pisal, ak by to lestil on tak by pod 130€ nesiel. Co uz je trosku ina suma.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Sobota, 11. Júna 2011, 11:37

no mne sa hlavne zda tych 50E strasne nerealne ak to ma byt spravene kvalitne a ma ist ozaj o "renovaciu laku".... tolko sme si uctovali za kompletne umytie a strojove (lestickou za 20E )VOSKOVANIE 3 roky dozadu...
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 12. Júna 2011, 10:16

Inak davno ked sme mali este cervenu E10tku otec zohnal nejaky "super speci bombasticky kozmicky pripravok" od znameho a tiez som bol celkom prekvapeny ako pekne dokaze zahladit mikro skrabance od umyvarky a zvyraznit farbu. Stacilo to 2x rocne naniest na auto a niekolko tyzdnov bolo auto take nalestene ,ze ked si hodil handru na prednu kapotu tak sa smykla cez cele auto ako keby nemala ziaden odpor :D Myslim ,ze mame ten pripravok este doma, akurat uz bude dost po datume doporuceneho spotrebovania :D Naposledy som s nim lestil poskrabane CD aby som ho este mohol precitat :mrgreen: Ak chces napisem nazov az budem doma ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Nedeľa, 12. Júna 2011, 11:29

Co sa tyka kozmetiky tak by som nemal problem s vyberom, napr. spominany Dodo Juice Lime Prime.. akurat chcem zistit ako sa tych skrabancov zbavit efektivne, nie to len "pretriet" a pod tym rozlestenym aby ostali.. proste sondujem moznosti, aj ten Lime Prime je proste absazivna (brusna) potvora, takze ak by som to daval tak to budem aplikovat mozno raz a potom ktovie kedy a ci vobec.. hovorim, este sa v tom uplne neorientujem resp chcem pocut aj nazor od odbornikov a profesionalov.. a takisto mam cas, nic ma netlaci..
ale mozes zo srandy zistit co to je zac, celkom by ma to zaujimalo :)

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Nedeľa, 12. Júna 2011, 11:37

No mys me raz mali zakaznika, co prisiel na kamione s bielou kabinou... Cele to bolo zajdene do hneda aj po umyti. Doniesol si nejaku vlastnu polsku pastu, co kupil v lidli (nieco ako tempo). 3x sme prebehli kabinu a bola ako nova:) ... ale to bol skor taky zvetrany lak, nie skrabance.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
autodoplnky
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Mája 2011, 15:07

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa autodoplnky » Pondelok, 20. Júna 2011, 16:58

Pekný lexik :) mám ten istý problém s lakom :/

Taktiež mám hlbšie škrabance po kefách :/ a bohužial po poslednej zime pár škaredých tukancov na autíčku :/ ale tak čoskoro bude kozmetika :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 21. Júna 2011, 06:43

Vďaka:) Inak na tých fotkách to tak nevyzeralo, že by si mal rovnaký problém.. asi vieš dobre fotiť :D

Čo sa týka toho laku, vážnejšie som sa začal nad jeho stavom zamýšľať po TTS zraze (prečo asi, ved tam vôbec nebolo každé druhé auto naleštené ako psie guľky :) ).

Aktuálny stav je asi takýto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Je teda vidieť, že nič moc. Vyššie som spomínal, že mám rozbehnuté nejaké aktivity, po niekoľkých konzultáciách s odborníkmi som došiel k tomu, že na ručné leštenie môžem zabudnúť a ak tie škrabance chcem nie len naoko zatrieť, ale hlavne sa ich zbaviť, tak budem musieť nechať lak preleštiť strojovo.
Časovo ešte neviem kedy sa do toho pustím, v prvom rade chcem mať auto v poriadku po technickej stránke, až potom budem riešiť tip-top vzhľad. Aspoň si teraz mapujem kozmetiku a snažím sa získať čo najviac know-how.

Čo sa týka technického stavu tak k dokonalosti mi chýba vymeniť asi len toto:
- vodná pumpa (zatiaľ sa mi ju nechcelo meniť, aj keď možno by sa mi pomaličky pýtala)
- komplet všetky 4 tlmiče (za nové Kayaba Excel-G), súčasné sú už opotrebované ale nie je to kritické
- nové zimné pneu (4ks)
- nové letné pneu (4ks)

Inak celkovo je auto v dobrej kondícii, keď som si to tak spočítal tak keby som do neho narval tak 1500€ tak je ako nové, aj po technickej stránke, aj po vizuálnej. Len ako povedala moja priateľka - za to má skoro ojazdenú Yarisku :D

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa sonnicek » Utorok, 21. Júna 2011, 09:17

spider len taka otazka, oplati sa ty mapovat a nakupovat kozmetiku ak budes robit detailing ktory sa na aute moze spravit aj tak maximalne 1 krat alebo 2? Oplati sa to?
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 21. Júna 2011, 10:22

sonnicek oplati sa Ti kupovat auto, ktore nebudes vyuzivat za ucelom tvorenia zisku? jasne, ze nie, auto mas jednu z najhorsich ekonomickych investicii :D
ale vazne - asi si mylis detailing a lestenie.. moj plan je cca nasledovny - auto nechat prelestit strojne + veci s tym suvisiace ako sampon, clay, vosk a pod, ktore su potrebne pri tomto, vyuzijem aj potom. Ked sa to raz rozlesti/zbrusi a urobi sa to poriadne (v mojom pripade jedine strojovo) tak to je na veeeelmi dlho. A potom aj udrziavacia kura je o niecom inom. Nemozem tvrdit, ze na aute bude (jedneho krasneho dna) aplikovany detailing v tom pravom slova zmysle, ale minimalne by som to nazval ako udrzbu vhodnu pre auto s L v znaku :) Navyse co sa tyka tej autokozmetiky tak vacsina veci ma dlhu vydrz, taky vosk mas kludne na 50 voskovani.. co ked si rozratas ako casto budes voskovat tak to je investicia na niekolko rokov resp na zivotnost auta ;-) sampon, clay, detailer detto, nie su to veci na jedno pouzitie a koniec.. Len je treba na zaciatku viac investovat, co je niekedy problem.

Inak mas samozrejme pravdu, cisto z nejakeho ekonomickeho hladiska to nie je uplne idealna investicia, z hladiska starostlivosti o lak/exterier je to vynikajuca investicia. Vies ako - maly chlapec = male hracky, velky chlapec = velke hracky :D Vsetko je to o pristupe - odvezies sa aj v Lexuse aj v skodovke, v aute doskrabanom aj nalestenom..

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Utorok, 21. Júna 2011, 11:00

no vzhladom na fotky myslim, ze po strojovom lesteni 3M pastami budes spokojny... potom uz len udrzovacia kura ako vravis:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných