spider207 - Toyota Corolla E120 str.40 (ex Lexus IS200 Sport)

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 6. Júna 2011, 21:06

moschino, ten Lime Prime mam vyhliadnuty, ale to mam v ramci tej detailing sady za cca 150€ :)
Aj ked to maximalne osekam tak potrebujem kupit miminalne tieto 4 veci:
1) sampon (mam vyhliadnuty Dodo Supernatural shampoo)
2) Clay (asi Bild Hamber, soft)
3) lestenka/brusicka (Dodo Lime Prime)
4) vosk (Collinite 476)

Suma sumarum, stale som na cca 75€ a to uz mam nejake mikrovlakna a pod srandicky, este aplikatory by som zohnal. Nie je to sice od renomovanych znaciek, ale na zaciatok by to muselo stacit.
Nehovorim dalej o nejakych pripravkoch na skla, interier, plasty, kozu a pod srandy, napr. v tej sade za 150€ som nemal nic na kolesa (ziadny cistic ani kefa)..

Ono nieco som uz o detailingu nastudoval, dost ma to zaujima, ale zvysne bubaky na to teraz nie su, urcite nie na komplet sadu (nevyhnutnych veci) za cca 150-200€..

scream, len ci by som to ja ako clovek, ktory v zivote taketo nieco nerobil, pekne nedojekaslal :) Neviem ci to skusat s takouto agresivnou potvorou zrovna na Lexe, vies ako.. aj ked cena je mimoriadne priazniva, 4€ vs 75€, mam teraz riadnu svinku v hlave :) Tiez som ale cital, ze po tej Tempo paste je dobre naniest na to nejaky vosk.. takze zase nejake bubaky k tomu.. mi to pride ako zacarovany kruh, chces jedno ale musis k tomu aj druhe a nakoniec aj tak skoncis na takej cene co si povodne ani nechcel :)

Prioritou je nedodrbkat auto, radsej budem chodit este pol roka s doskrabanym od kef a potom to osetrit na urovni aku si to auto zasluzi ako lacno (a hlavne rychlo) nieco zbastlit a potom sa chytat za hlavu..

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Pondelok, 6. Júna 2011, 21:18

vravim, skusal som to na mercedesoch E classe s ciernou a fialovou metalizou, na modrej metalizovej audinke A6, VW phaetone a absolutne nic tomu nebolo, len sa to lesklo ako psie gulky:) Co sa tyka ceny tak bud:

1. tempo (5E)+ magic color (10E) + trosku casu a mas za 15E pekne leskle auto minimalne la cele leto.
2. investicia do 3M pasty, kvalitnej lesticky a veeeelku odvahu :) - niekolko 100eur

vsetko medzi tym su podla mna vyhodene peniaze... na sampon sa vykasli, kup najlacnejsi v tescu pokial to chces len na umytie pred lestenim. Co sa autokozmetiky na disky, musky, interier tyka tak odporucam MAFRA ...cinol a sonax su patoky....

EDIT: agresivna potvora to urcite nieje... len s tym netreba drhnut jedno miesto 5 minut:) ... stoji to 4 ecka, skus si nalestit aspon zadny naraznik a uvidis ze na druhy den budes robit cele auto:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 6. Júna 2011, 21:28

scream, Tvoja varianta za 15€ sa mi celkom pozdáva :) Aspoň na vyskúšanie si myslím, že v poho, za to nič nedám (teda tých pár €). Kde kúpim takéto srandičky, mohol by si mi dať konkrétne linky na tieto prípravky? Aspoň nech viem ako to vyzerá, po čom sa obzerať.
Šampón by som mal aký pozerať, nejaký PH neutral či je to jedno?

inak o čas nejde, predpokladám, že minimálne 1 sobotu resp víkend by som trávil takýmto renovovaním, takže to je v poho.. hlavne aby výsledok stál za to..

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 6. Júna 2011, 21:46

KSpider, myslim si ze sme sa obaja zastavily na rovnakom bode $,€,£ vsade inak no podstatne:-) no zas moze byt ze niekedy je menej viac, no jednoznacne by som Lexa navoskoval lebo odhaleny lak je asi fakt to najhorsie co moze byt... a podla mna sampon je jedno aky pouzijes, v klude aj korytnacku zipp wax za 5evri:-) ph neutralne sampony sa pouzivaju hlavne preto ze nenicia voskove vrstvy...
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Pondelok, 6. Júna 2011, 21:59

ak chces vyslovene na umytie auta pred lestenim tak ja osobne mam tesco sampon 1l za 2 eura:) Ak planujes umyvat castejsie tak, nieco s voskom. Uz keby si sa velmi bal, tak kup aspon konzervacnu pastu, to je ten magic color. Lesku to pomoze a ochrani existujuci lak na aute, taktiez aj spina ide lepsie dole potom:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 7. Júna 2011, 06:29

moschino hej, it's all about the money, čo si budeme hovoriť.. inak Lex navoskovaný je, pri poslednom umývaní sa tam hodil aj vosk viď pár príspevkov dozadu (Parkovací dom vo Zvolene).
neviem, stále som na pochybách či radšej nepočkať pár mesiacov a kúpiť aspoň to najnutnejšie (za tých cca 75€), priznám sa, že k Turtle Waxu moc kladný vzťah nemám, ani neviem prečo :) Asi to je tým, že som príliš čítal o detailingu, tam sa tiež začínajúcim chalanom zdal Turtle v pohode a keď prešli na lepšiu kozmetiku tak zistili, že to ide aj inak.. Chcem proste Lexu dopriať to čo si zaslúži a chcem to spraviť poriadne. Otázka je či na to stačí Turtle alebo radšej profi kozmetika a tiež či na to budem stačiť ja :D

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Utorok, 7. Júna 2011, 10:52

vosk - konzervacia a ochrana laku takeho aky je... ziadne zazraky sa nedeju len to nejaky cas vyzera dobre
tempo - abrazivna pasta pre starsie laky... darmo, ze mas lex mas tam cmuhy od kefy a v podstate viac ako 10 rocny lak, opatrnejsi by som bol ozaj len koli metalize.

kozmetika lepsia o 60E nespravi o 60E lepsi efekt... a stale je to len kozmetika... to mas jak ked si jebakove dievca da vycistit pory, zagituje ksicht a vyzera jeden vecer fasa... na to je kozmetika... preto sa odporuca voskovat aspon 2x do roka

ak chces mat lak ako novy je jedina cesta a to 3M+ strojove lestenie. Takze ked chces dopriat autu to najlepsie, kup turtle (co je podla mna to najlepsie z lacnejsieho, urcite lepsie ako sonax napriklad) a usetrene peniazky odloz do prasiatka na strojove lestenie o 2 roky povedzme:)

... take, ze sampon s voskom to ja beriem ako placebo lebo predpisane koncentracie 1 vrchnak na vedro samponu nemoze zanechat nejaky efekt:)

http://www.porzelack.sk/index1024.html tu su nejake obrazky toho profi lestenia... oplati sa posetrit:)
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 7. Júna 2011, 12:54

ako lacne riesenie mas asi pravdu, sampon + lesticka (tempo) + nejaky vosk a mohlo by to byt za pomerne slusnu sumu.. aneb za malo penazi relativne slusna muzika :)

ano, to uznam aj ja, ze ked nieco stoji 15€ a dosiahnem s tym nejaky efekt tak ked to bude stat 75€ tak ten efekt nemusi (a asi ani nebude) 5x lepsi.. a samozrejme si nemyslim, ze to auto raz umyjem, nalestim, navoskujem a budem king dalsich 10 rokov.. pocitam taketo bavkanie minimalne raz za pol roka, mozno kazde 3-4 mesiace obnova vosku..
ale nemyslim, ze jedina cesta ako mat lak ako novy je len cez 3M+strojove, pokial by som do toho isiel tak to takisto nebude za 15€ (pri 3Mkach mas viacej past a v podstate potrebujes kazdu z nich, navyse aj 3M je vlastne co? v podstate takisto kozmetika aku by som si chcel kupit :) ) a pokial to mam davat firme tak sme na uplne inej cene.. resp ak mam dat (strelim) 100€ za profi vylestenie tak radsej dam 150€ za kozmetiku a sam sa pustim do detailingu.. v konecnom dosledku to moze byt take, ze sice dam o 50€ naviac ale mam to aj na xy pouziti + ked si nieco dodrbkam tak mozem nadavat akurat tak na seba :) a nemyslim si, ze clovek musi byt hned profik aby taketo nieco zvladol aj sam.. aj ked je mi jasne, ze vykon amatera po aplikacii na 1 auto sa nemoze rovnat cloveku co uz spravil 100 aut, ale kazdy nejako zacinal.. beriem to proste ako hobby

zatial som skor nakloneny variante trosku posetrit a potom ist do niecoho lepsieho, ale uvidim, necham si to prejst hlavou.. navyse co ma tesi tak auto budem mat od leta garazovane, cize aj ak sa aj stav laku teraz nezlepsi tak sa minimalne aspon nezhorsi :)

ja mam motivaciu napr. tu 8)

inak vdaka za postrehy scream, som rad, ze som trosku rozviril diskusiu ;-)

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Ludis » Utorok, 7. Júna 2011, 17:12

Ahoj, ja lestenie auta absolvujem tak 2krat rocne..mam cerveny lak na aute..je to asi najhorsia farba na auto co existuje...aspon co sa udrzby tyka:))..inak ju milujem:))..A z toho co som si tu precital som pouzil uz vsetko:)..takze moje skusenosti:

1.Najprv treba riadne umyt auto..
Na kadejake autosampony zabudni..auto ti bude sice pekne vonat ale obsahuje kadejake pridavne konzervacne latky a neviem co vsetko este aby ti to krasne penilo..Najlepsie je pouzit obycajnu klasicku jar na umyvanie riadu..a to preto lebo dokaze odstranit spinu a hlavne rozpusta mastnotu!!!! A navyse neni agresivna kedze s nou mozes umyvat riad..takze nic tym nepokazis..

2.Lesticka..
ak chces nejaku kupit tak hlavne nech sa jej daju regulovat otacky..ideal od 660 do 3000..a hlavne nesmie byt excentricka..kludne to mozes skusit aj s normalnou vrtackou..ale poviem ti je to boj...Alebo navstiv Baumax alebo nieco podobne..tam poziciavaju rucne naradie..cena na den okolo 10€ mozno menej..Ak chces novu tak si priprav okolo 150€

3.brusne pasty..
Turtlewax-cena zbytocne draha..efekt vydrzi mesiac..nemozes ho kombinovat s lestickou..nanasanie len handrickou..skrabancov sa nezbavis...teda aspon to com sa ja skusal.

TEMPO pasta...najprv prekvapujuci efekt..obsahuje trocha viac brusiva ako turtlewax..nejake skrabance ostali...fakt celkom v pohode..ALE jeho ochrana ucinnost je mizerna...chcelo by to potom naniest vosk...a tu je jeho absolutna nevyhoda..teda aspon pre mna...Po naneseni tempa som isiel dat vrchny kryci vosk od turtle..co sa stalo??...obrovske biele mapy ktore sli fakt nahovno zalestit..Tempo si moc nerozumie s inymi voskami...
Momentalne pouzivam 3M..bielu a modru...ak nechces kupovat komlet velke balenie..skus pozhanat nejakych lakyrnikov tam u vas...a nech ti trocha odleju a predaju...ja to tak robim bezne aby som nemusel kupovat cele balenie..
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 7. Júna 2011, 17:42

Ahoj Ludis, som Ti chcel písnuť PM kedže si mi na zraze dával nejaké rady :) inak mne pripadá, že najhoršia na údržbu je čierna farba :)

1. Mal by som sa spýtať nejakého chemika/chemičky bo mi pripadá, že každý vraví niečo iné a každý má inú skúsenosť.. na detailingworld alebo kdesi som zase čítal, že Jar nie je dobrá len keby som si tak spomenul prečo :roll:
2. Leštičku neplánujem.. chcem to robiť ručne, aj ked nehovorím, že je to najlepšie, ale vyhadzovať xy € za niečo takéto už príde aj mne trošku mimo kedže to nechcem robiť profi.. už teraz si o mne mnohí myslia, že som šialenec pokiaľ by som bol ochotný dať 150-200€ do autokozmetiky :D
3. Korytnačku mám zafixovanú ako také lacné riešenie resp riešenie pre nenáročných.. neviem no, Ty mi to potvrdzuješ, scream zase vyvracia.. zase bod č.1 :)

Vidím to tak, že budem musieť niečo kúpiť, vyskúšať a potom zhodnotiť či sa to oplatilo alebo nie. Bohužiaľ to bude metóda pokus-omyl, ale inak to asi nepôjde.
Garážovať budem až od augusta, takže dovtedy nejaké leštenie a brúsenie nehrozí, pri mojom šťastí by pol hodinu po navoskovaní auto prešli krúpy :) Takže zatiaľ mám ešte čas, samozrejme ďalšie reakcie sú vítané.

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa scream » Utorok, 7. Júna 2011, 17:52

tak ja som prave lestil celicu s tempom (teda len blatniky lebo to cervena je katastrofa ozaj) a hned za tym isiel cerveny Magic color a veru ziadne flaky neboli .... cele auto som mal hotove za 2 hodiny, bola to taka nudzovka, poriadne sa do toho pustim az na zahradke. Cez prazdniny som 3 roky robil v rucnej autoumyvarke, kde bol hned vedla mechanik pre vsetko (aj laky), cize odtial cerpam skusenosti .

S profi lestickou a profi pastou to treba ozaj vediet inak si poseries lak ani nevies ako... preto aj ja osobne by som si to asi sam nerobil, kedze je to jednorazovka... opakovat to v nejakych dohladnych intervaloch nieje rozumne lebo s kazdym lestenim ide dole aj urcita vrstva laku.

Mal som moznost odskusat za ten cas dost autokozmetiky aj ked na lestenie sa profi nekupovala lebo sme sa ani na profi nehrali... Nanasalo sa stale obycajnou hubkou a rozlestovalo excentrickou lestickou a dolestovalo rucne. Tempo pri skrabancoch alebo starych autach vyhradne rucne. Raz prisla slecna s fungel novou (cervenou :) ) fabkou a na kapote mala nemale skrabance od psa... tam sa tempo uz nechytalo ani nahodou auto slo do garaze vedla... vrtacka, brusna pasta a po 2 hodinach bola kapota ako nova:) .... preto som zastancom za malo penazi vela muziky alebo ked uz nieco robit tak najlepsie ako sa da.... z o vsetkeho medzi by som bol asi sklamany vzhladom na financie:)

EDIT: jar sa neodporuca na uz navoskovane auta lebo ide rychlejsie dole ten film... aspon take su famy:)
...inak napadlo ma, ze nemam este odskusanu taku novinku Turtle wax nano-tech ...minule som na to poskuloval. Nakoniec som ale vzal ten magic color vo farbe auta.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 7. Júna 2011, 18:32

ja mozno spravim kompromis, take poloprofi.. uvidime.. mozno ak natrafim niekde v obchode na tu Tempo pastu + turtle vosk tak vyskam, ale moc velke nadeje tomu nedavam :) radsej by som dal na Lexa profi pripravky, mozno aj pre ten dobry pocit, ze som mu fakt doprial lebo mi to auto dava strasne vela.. je to vsetko o pristupe, Tebe sa zda 70€ vela vzhladom k tomu co dostanes, ja som zase ochotny dat viac penazi ak bude vysledok na urovni..

Henry33
panic
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Piatok, 16. Júla 2010, 14:27

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Henry33 » Utorok, 7. Júna 2011, 19:53

spider207 napísal:ako lacne riesenie mas asi pravdu, sampon + lesticka (tempo) + nejaky vosk a mohlo by to byt za pomerne slusnu sumu.. aneb za malo penazi relativne slusna muzika :)

ano, to uznam aj ja, ze ked nieco stoji 15€ a dosiahnem s tym nejaky efekt tak ked to bude stat 75€ tak ten efekt nemusi (a asi ani nebude) 5x lepsi.. a samozrejme si nemyslim, ze to auto raz umyjem, nalestim, navoskujem a budem king dalsich 10 rokov.. pocitam taketo bavkanie minimalne raz za pol roka, mozno kazde 3-4 mesiace obnova vosku..
ale nemyslim, ze jedina cesta ako mat lak ako novy je len cez 3M+strojove, pokial by som do toho isiel tak to takisto nebude za 15€ (pri 3Mkach mas viacej past a v podstate potrebujes kazdu z nich, navyse aj 3M je vlastne co? v podstate takisto kozmetika aku by som si chcel kupit :) ) a pokial to mam davat firme tak sme na uplne inej cene.. resp ak mam dat (strelim) 100€ za profi vylestenie tak radsej dam 150€ za kozmetiku a sam sa pustim do detailingu.. v konecnom dosledku to moze byt take, ze sice dam o 50€ naviac ale mam to aj na xy pouziti + ked si nieco dodrbkam tak mozem nadavat akurat tak na seba :) a nemyslim si, ze clovek musi byt hned profik aby taketo nieco zvladol aj sam.. aj ked je mi jasne, ze vykon amatera po aplikacii na 1 auto sa nemoze rovnat cloveku co uz spravil 100 aut, ale kazdy nejako zacinal.. beriem to proste ako hobby

zatial som skor nakloneny variante trosku posetrit a potom ist do niecoho lepsieho, ale uvidim, necham si to prejst hlavou.. navyse co ma tesi tak auto budem mat od leta garazovane, cize aj ak sa aj stav laku teraz nezlepsi tak sa minimalne aspon nezhorsi :)

ja mam motivaciu napr. tu 8)

inak vdaka za postrehy scream, som rad, ze som trosku rozviril diskusiu ;-)
mat kde toto robit tak hned sa nato dam ;) inak pred barakom sa to robit neda a asi je to aj zbytocne lebo hned ako umyjem a vylestim auto tak mi to nejaky k....t opluje alebo obhadze ohorkami :(

takze pokial nebude garaz tak je to zbytocne :(

Používateľov profilový obrázok
Ludis
panic
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Piatok, 25. Júla 2008, 01:13

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa Ludis » Utorok, 7. Júna 2011, 23:33

v konecnom dosledku je to na tebe ako sa rozhodnes..kazdy koho sa opytas ti povie nieco ine..a nejakeho chemika zhanat nemusis:)..pokial na to das hocijky cistiaci prostriedok urceny na umyvanie auta zarucene sa nic laku nestane...A ak to chces lestit rucne tak rataj s tym ze tie skrabance ti tam ostanu..akurat ich mozno bude menej vidiet pretoze ti ostane na aute ta voskova vrstva..iked minimum skrabancov zalestis aj rucne..5krat zaprsi..6krat umyjes auto a si tam kde si bol...ak sa chces zbavit skrabancov askutocne to nalestit na to potrebujes otacky otacky a este raz otacky..to ti povie kazdy...ake pripravky pouzijes je na tebe..Ja osobne pouzivam 3M..a ver ze som mal horsi lak ako ty:).musel som zoxidovanu vrstvu brusit "smirglom"..ak 3000ka je vobec este smirgel..A ver ze sa s nim tak lahko neprebrusis.mam to odskusane..musel by si vela vela krat lestit jedno miesto....autokozmetiky na trhu je strasne vela..takze tu najlepsiu nenajdes..lebo kazdemu sa robi s niecim inym lepsie a kazdy ma odskusane svoje..
.:.:.:.3S-GTE.:.:.:.

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: spider207 - Lexus IS200

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 8. Júna 2011, 07:06

Henry33 napísal:mat kde toto robit tak hned sa nato dam ;) inak pred barakom sa to robit neda a asi je to aj zbytocne lebo hned ako umyjem a vylestim auto tak mi to nejaky k....t opluje alebo obhadze ohorkami :(
takze pokial nebude garaz tak je to zbytocne :(
no ved preto sa na nieco taketo dam az ked budem mat auticko zase v garazi, teraz muselo byt par mesiacov vonku..
Ludis napísal:v konecnom dosledku je to na tebe ako sa rozhodnes..kazdy koho sa opytas ti povie nieco ine..a nejakeho chemika zhanat nemusis:)..pokial na to das hocijky cistiaci prostriedok urceny na umyvanie auta zarucene sa nic laku nestane...A ak to chces lestit rucne tak rataj s tym ze tie skrabance ti tam ostanu..akurat ich mozno bude menej vidiet pretoze ti ostane na aute ta voskova vrstva..iked minimum skrabancov zalestis aj rucne..5krat zaprsi..6krat umyjes auto a si tam kde si bol...ak sa chces zbavit skrabancov askutocne to nalestit na to potrebujes otacky otacky a este raz otacky..to ti povie kazdy...ake pripravky pouzijes je na tebe..Ja osobne pouzivam 3M..a ver ze som mal horsi lak ako ty:).musel som zoxidovanu vrstvu brusit "smirglom"..ak 3000ka je vobec este smirgel..A ver ze sa s nim tak lahko neprebrusis.mam to odskusane..musel by si vela vela krat lestit jedno miesto....autokozmetiky na trhu je strasne vela..takze tu najlepsiu nenajdes..lebo kazdemu sa robi s niecim inym lepsie a kazdy ma odskusane svoje..
a kolko tak vychadza strojne lestenie? nemal by som problem dat to v prislusnu dobu spravit len by som potreboval vediet kde a za kolko :) to by som bol celkom ochotny dat to strojovo prelestit a potom sa bavit v ramci urdziavacej kury aj sam s pripravkami..
btw, necham strojne prelestit, 5x zaprsi, 6x umyjem auto.. a nebudem v tomto pripade tam kde som bol?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných