Zlé radenie 2. prevodového stupňa za studena

všetko o tomto modeli
zork
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 10. Novembra 2020, 11:36

Zlé radenie 2. prevodového stupňa za studena

Príspevok od používateľa zork » Streda, 11. Novembra 2020, 18:10

Od leta som novým majiteľom aurisu 2018. Zaujímalo by ma či má ešte niekto iný podobný problém ako ja.

Radenie rýchlostí za tepla je pocitovo OK, to isté za studena keď auto stojí, ale akonáhle radím za jazdy (za studena) rýchlosť z 1 do 2 cítim v páke odpor s hlasným "ťuknutím klapnutím" páky, niekedy rýchlosť ani nezaradím a musím prešlapnuť spojku alebo dať páku do neutrálnu a znovu do dvojky. Z 3 do 2 to je lepšie ale stále cítiť odpor v páke. Ostatné rýchlosti sú OK.

Cez leto som si nevšimol žiadny problém v prevodovke, možno iba pár karát keď som potreboval rýchlo preradiť.

Má prevodovka na Auruse takúto vlastnosť/neduh za studena horšie radiť? Môže byť problém v prevodovke? spojke?

Zatiaľ som odpozoroval, že keď chcem radiť za studena z 1 do 2 musím vyradiť do neutrálnu a potom do 2(niekedy sa stane že to nepomôže), prípadne prešlapnuť spojku (v tomto prípade to je potom OK) Z 3 do 2 podobne.

Spiatočka ide ok, aj keď niekedy sa mi stane, že musím zaradiť na dva krát (radím keď stojím). Toto ma ale moc netrápi, beriem to ako normálnu vec na ktorú som bol zvyknutý na starej Octavii.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných