Olej do prevodovky Prius 3

všetko o tomto modeli
mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Olej do prevodovky Prius 3

Príspevok od používateľa mikeborecek » Streda, 8. Júla 2020, 09:11

Zdravím,
rád by som sa informoval ohľadom frekvencie výmeny oleja v prevodovke - Prius 3. V zozname úkonov o tom nieje zmienka ani pri 90 000km. Resp. je tam len kontrola, nie výmena - viď priložený dokument, ktorý sa mi nijako nedarí pripojiť k téme :(
Za poskytnuté informácie vopred ďakujem...

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Olej do prevodovky Prius 3

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 27. Septembra 2020, 15:56

no ja mam niečo podobné..."kontrola každých 40tkm, celková výmena sa nevyžaduje"
Ovšem u mna ide o manual z konca minulého storočia :)
Prius ma automat a tu býva zvykom olej samozrejme pravidelne menit. Aj ked tento automat je trochu "iný" - planetová prevodovka , že ano, ale aj tu pokial viem sa olej menit má.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

mikeborecek
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Februára 2018, 10:08

Re: Olej do prevodovky Prius 3

Príspevok od používateľa mikeborecek » Sobota, 7. Novembra 2020, 21:09

Na fóre https://www.toyota-club.eu/
pa4k Odpovědět ...2018-05-18 10:54:19
"Ahojte, chcem sa spýtať ako ste na tom s výmenou oleja v prevodovke. Dávate meniť olej alebo nie? V origoš servise mi povedali že je to doživotná náplň a nevymieňa sa dokonca aj keď som im povedal že mi to je jedno a chcem ten olej vymeniť tak mi to odmietli. Keď som googlil tak som sa dopracoval k info že je tam odporúčaný interval 90tisíc. Ja ho mám už prešvihnutý a nemám servisnú historiu takže neviem či to pred tým dával majitel meniť. Vraj je tam potom riziko usadenín ktoré môžu narobiť škodu."

Více na: https://www.toyota-club.eu/forum-tema/v ... dovke-1630

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných