Čo vás vie najviac naštvat ????

Fórum o všetkom a o ničom
Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 12. Apríla 2011, 11:04

Sonnicek, ja to zazivam pravidelne :D Najlepsie je, ked vidim ako casto chodia so svojimi nemeckymi "superautami" do servisu uz len kvoli tomu ,ze im odchadzaju uplne blbosti ale aj tak povedia ,ze napr. Mercedes je ovela spolahlivejsi ako "chudacka toyota". Znamy ma cca rocny Mercedes AMG C63 a vzdy ked ho vidim ma vypalenu jednu ziarovku vo svetlomete. A nemoze si ju vymenit sam ale zakazdym musi behat do servisu. Drobnost ale mna by to stvalo...
Sused ma asi 6-7 rocne Audi A4 a okrem toho ,ze je to asi najhlucnejsi diesel aky som kedy pocul je s tym stale v servise. Ale ja som chudak ,lebo mam len 3 kruzky v znaku toyota oproti jeho 4rom. Staci ked sa clovek pozrie ake temy sa preberaju na forach nemeckych automobiliek a ake v japonskych. Najviac sa mi zatial lubil prispevok na jednom fore Audi "v zakrute sa mi vypina motor" :mrgreen:
Este jeden postreh uplne offtopic ... najzabavnejsie bolo ked okolo mna presiel asi dva mesiace dozadu mozno pol roka stary mercedes S triedy a tak mu vrzgalo pruzenie ,ze sa cloveku az priecilo to co pocuje s tym co vidi :mrgreen:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 12. Apríla 2011, 12:29

Osobne by som zas tie nemecké "šroty" nepodceňoval. Budete ma preklínať, ale na cestách sa naše bežné toyky na nich nechytajú ani náhodou. Zoberte si autobazár, autoviu a iné net bazáre a ukážte mi jedinú toyotu mladšiu ako 10 rokov s výkonom nad 200 koní - v audi, mercedes, BMW pomerne bežné výkony. Poviete mi - a čo ST185 a staré supry? - no áno, ale to musí byť človek fakt fanda aby držal pri živote (v podstate) veterána, na ktorého sú diely pomaly raritou. Môj pohľad je skôr "performance oriented", teda trochu skreslený. Pre bežného človeka jazdiaceho klasické benzínovú rollku alebo yardu je to o inom. Keď človek nemá tendenciu sa na cestách naháňať, tak je Toyka skutočne dobrou voľbou - podobne ako mazda, honda alebo nissan.
Samo poruchovosť nemcov z dielne VW je trochu vyššia, ale stačí sa pozrieť na problémy D4D dízlov a ich TDi a človek začne premýšľať v iných intenciách.
Naproti tomu trochu schizofrenické zamyslenie/zasmiatie - neviem či bol niekto z vás 10.4. na zraze v MT. Audi A6 3,0TDi našitovaná na čertvie koľko stovák koní, oslíkov, klokanov a králikov a proti nej na 400m D-CAT RAV4 bez úprav. Všetci sa smiali - len do štartu. Potom mali VW sexgroupáci len oči v smútku a spadnuté sánky.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 12. Apríla 2011, 12:50

No ja som mal pri výbere auta celkom problém - chcel som niečo spoľahlivé, ale zároveň niečo čo by so mnou komunikovalo a mal by som radosť z jazdy. Najlepšie Toyota so zadným pohonom, ale nie žiadna rarita. Takže nakoniec padla voľba na Lexus :D Resp. v merku som mal práve BMW, e30ku som vlastnil a fakt sú to fantastické autá (na svoj vek a dobu), no Lex bol u mňa vždy vyššie. Takže keď prišla dobrá ponuka tak som po nej skočil, lebo Lex mi dá omnoho viac ako nemecká konkurencia - vyššia spoľahlivosť, lepšia výbava.. Ale pri BMW je zase lepšia voľba motorizácie, to je pravda, nejaká 325i alebo 328i majú cez 190k a šlapú fakt vynikajúco, o M3 ani nehovoriac. Len s tou spoľahlivosťou je to horšie, tam staršie Toyotky a Lexy vyhrávajú na celej čiare.
Btw, nebol niekto od nás z klubu teraz v MT? Keď to tak Rasťo spomínaš..
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 12. Apríla 2011, 12:59

Rasto, ale nemozes porovnavat toyotu s bmw, mercedesom a audi, to porovnavaj lexus.
Ale je pravda, ze co sa tyka portfolia toyoty, tak su tam v europe znacne medzery, mne napriklad chyba nieco na styl previe a zaroven aktualne nie je ziadne sportovejsie auto od toyoty. Toyotacka predajna politika v europe ma miestami vazne sere.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 12. Apríla 2011, 13:56

Mne chyba od Toyoty poriadny hot-hatch... Predsa len, od E12 TS (ktorej by som fakt nepovedal nie) ubehla nejaka doba, a ten Fabia RS like hot-hatch v podobe 2.2 D-CATu predfaceliftovaneho Aurisa teda do tejto kategorie fakt nepocitam...
Naposledy upravil/-a Srandista v Utorok, 12. Apríla 2011, 14:28, upravené celkom 1 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Max11 » Utorok, 12. Apríla 2011, 14:13

Suhlasim s poslednym postom. Dlho som sa zhanal po TSke ,no kedze som chcel nejaku v dobrom stave bez uprav a zvlast 5 dverovu ,casom som zistil ,ze to je bez sance :mrgreen: Naozaj chyba v ponuke toyoty nejaky poriadny hatch. Auris mi skor pripomina vacsi Yaris ako nahradu Corolly.
Jedine co sa mi pozdava je Lexus model CT. Akurat to sme cenovo uz uplne niekde mimo realu pre priemerneho cloveka. A tiez sa mi pozdava nejaky moc maly. No nazivo som zatial nevidel ... :roll:
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 12. Apríla 2011, 14:20

Toto je fakt téma na dlho...celá predajná politika Toyoty je už pár rokov dosť zvrátená...otázka je, či je to naozaj dôvodmi, ktoré berú do úvahy, alebo proste slabou lobby.
Napr. keď som sa pýtal kompetentného v Toyote, že prečo pre kristove rany nedovezú AVE 4x4, tak vraj preto, že by sa im prestali predávať kRavky...čo je to za capinu??? Nie každý chce takú veľkú almaru a radšej predám, ako keby som nechal odísť zákazníka, nech si kúpi napr. Octaviu, ktorá sa ako štvorkolka predáva... :roll:
Detto pri kombíkoch...E12 bola ideálne auto pre obchoďákov a teraz čo??? Kúpiť Verso??? Aurisa??? U nás sa proste kúpili Partneri od Pažrúta a hotovo...no čo s tým narobíš???
Ďalšia kapitola sú Vany...kedysi AVE Verso malo byť slušnou alternatívou Alhambrám a Sharanom....čo si teraz môže človek vybrať??? Verso...hmmmmm...malé...to isté platí u Previe :roll:
O nejakých nadupaných verziách ani nehovorím...kde zas zamrzla FT86??? Nieže by som po nej pásol, ale keď už, tak už...možno to skončí tam, kde skončili aj reči o štvorkolkovom AVE T27 pre EU trhy...v prdeli :evil:

Verím, že to tunajší predajcovia nemajú ľahké a sú moc malými hráčmi na EU scéne a ostáva im na tieto otázky len odpovedať týmito odpoveďami...ale nech mi nikto nevraví, že len na Slovensku sú takéto požiadavky na autá...kde asi udělali soudruzi chybu???
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 12. Apríla 2011, 14:26

Max11 napísal:Jedine co sa mi pozdava je Lexus model CT. Akurat to sme cenovo uz uplne niekde mimo realu pre priemerneho cloveka. A tiez sa mi pozdava nejaky moc maly. No nazivo som zatial nevidel ... :roll:
CT by zasa potrebovalo nejake dalsie (lepsie motory)... Nech tam narvu V6 a D-CATy z ISka (alebo, ked uz chcu byt fakt tak eco, tak hybrida z Camry), najlepsie este zadny nahon (neviem, ci je na to ta platforma ale stavana) a hned to bude lepsi konkurent pre nemecku konkurenciu...
Naposledy upravil/-a Srandista v Utorok, 12. Apríla 2011, 14:31, upravené celkom 1 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 12. Apríla 2011, 14:30

Kurnik, co ste nenapisali, ze kto pojde ten zraz do MT??? Haha ziadne MT, boli to Košťany nad Turcom a na tom letisku som vyrastal :D, skoda, mohli sme sa stretnut, byvam v tej dedinke.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 12. Apríla 2011, 15:34

Keď napíšeš Košťany, tak tu nik nebude vedieť kde to je... ;-)
Inak neviem či ste videli test Lex LF-A od Top Gear-ákoov: http://www.youtube.com/watch?v=5tFPF6M5PLo
Keby ten výtvor predali pod značkou Toy a nie Lex a trebarz to aj osekali, tak by to možno bolo aj predajné - práve kvôli tomu že Toy má nejakú tú históriu v športových autách...ale Lex v ľuďoch evokuje auto na baterky pre snobov. No je len smola Toyoty, že tupým nekoncepčným manažmentom stratila segment kvazišportov a skutočných športových aut a získala povahu "auta pre ženy".
Lepšie to nebude - zmierme sa s tým. Ani FT 86 nikoho nevytrhne - keby naozaj to auto chceli vyrábať a predávať, tak by bolo o ňom aj počuť a nie len zmienky štýlu "už sa vyrába vo veľkom a predáva - hurá...aaa...tak ešte nie" a podobne...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 12. Apríla 2011, 15:40

Rasťo napísal:Inak neviem či ste videli test Lex LF-A od Top Gear-ákoov: http://www.youtube.com/watch?v=5tFPF6M5PLo
Keby ten výtvor predali pod značkou Toy a nie Lex a trebarz to aj osekali, tak by to možno bolo aj predajné - práve kvôli tomu že Toy má nejakú tú históriu v športových autách...ale Lex v ľuďoch evokuje auto na baterky pre snobov.
Rasto, vsetkych 500 planovanych kusov LFAcka bolo predanych davno predym, nez sa vobec zacal vyrabat... Zaujem daleko prevazoval ponuku, Lexus ale viac kusov vyrabat nechcel z pochopitelnych dovodov, kedze na kazdom LFA podobne ako Bugatti na Veyrone preraba (nie sice tak vela, ale predsa)...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Tartarus
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Februára 2009, 14:39
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Tartarus » Streda, 13. Apríla 2011, 01:27

pozerám si inzeráty a radšej som mal ísť spať. Niekto inzeruje na predaj Toyotu na náhradné diely a dám tam foto môjho auta. Neviem či už je to demencia alebo ako to nazvať!
http://www.autobazar.eu/sk/toyota-avens ... 40987.html

Dúfam že to nie je nikto z fóra. Ak niekto pozná číslo 0915 149 317 tak budem rád ak ma bude informovať.
Avensis T22 liftback - 94kw
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 13. Apríla 2011, 09:00

OT: inak niekde som cital ze fabia je triedou na urovni yarisu a zas taky yaris TS :twisted:
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Thomas » Štvrtok, 14. Apríla 2011, 11:42

Keď stojím na jednej frekventovanej križovatke v BA (Račko), semafór červena, predomnou autá, za mnou autá, ráno taký dobre prispatý, všetci stoja...zrazu sa autu predomnou rozsvietia spiatočkové svetlá, za chvílu rana a frajer s Peugeot 406 z okresu RS mi spraví z prednej špz niečo čo pripomína odkvapovú rýnu.. :evil:
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 14. Apríla 2011, 12:32

No by som ho prizabil...alebo ako jeden už tu spomínaný bezkrký - vybral by som bejzbolku a udrbal by som mu späťáky so slovami "nepoužívaš - nepotrebuješ"...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných