Avensis T25 predná naprava

všetko o tomto modeli
cayc
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Piatok, 25. Decembra 2020, 09:54

Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa cayc » Streda, 12. Mája 2021, 08:53

Ahoj.
Mam avensis po svokrovi, 2006, ešte pred FL, 1.8 benzín, najazdené 190 tis, jazdil s tým 20km každý deň do ambulancie.
Co sa týka problémov s olejom, malo by byť toto auto v poriadku, neberie ani deci na výmenu.
Auto zvonku zvnútra v stave novom.

Su ale 2 veci, ktoré by som chcel poriešiť.
1. auto pri prudkom brzdení v meste ťahá doprava, takisto na zvlnitom asfalte, typicky pred semaforom búcha tupo vpredu, tyčky stabilizátora mozeme vylucit, tie sme menili teraz pred 500km vpredu aj vzadu, viete poradiť čo to moze byt?
Skúsenosti z koncernu VW mi hovoria pozerať na predné ramená a silentbloky ale chcel by som radšej vašu radu.

2. Ťažšie sa radi 1 prevodový stupeň, mam ísť do výmeny oleja v prevodovke alebo to nechať tak?

Vdaka.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 12. Mája 2021, 15:20

to co popisujes možu robit zadne silenty predných ramien , alebo proste opotrebene tlmice alebo oboje.
Tipujem tie silenty.
S prevodovkou neviem...výmenou nic nepokazíš ( ak das spravny olej) ale nemyslím , že je to dovod. Lanovody a tiahla možno pozrieť, či chodia ako maju alebo ci tam nie je niečo opotrebené. Bývala kedysi pri 4AFE a 7AFE myslím (celica to mala napriklad....už presne neviem kde vsade to bolo) taká "kocka " asi mosadz to bola? ... , ktorá sa niekedy opotrebovala a trochu to potom blblo.
Pripadne skusit vymenit spojkovu kvapalinu. Casto aked sa ( ak vobec ) meni brzdovka, tak na toto sa zabuda a potzom je tam ta kvapalina kludne aj od výroby. No a potom nechodí riadne pomocný spojkový valcek.
Pricin može byt viac, skusil by som take tie najjednoduchsie najprv.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

cayc
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Piatok, 25. Decembra 2020, 09:54

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa cayc » Piatok, 14. Mája 2021, 07:36

Ahoj ďakujem.
Tie silentbloky sú na avensise aj samostatne vymeniteľné alebo len celé rameno?
Ci jedno ci druhé akú značku vybrať?
Na Octaviu som riešil väčšinou lemforder.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 14. Mája 2021, 14:43

s istotou neviem, ale predpokladam že ano, kedže sa predava samostatne. Dokonca sa da kupit taka sada na opravu ramena - su tam silace aj nosný gulový čap. Na druhej strane , ani cele rameno zase nie je tak drahé a ušetriš ( možno) za prácu . Nemusí sa nič vylisovávať a nalisovávať.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

eset
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 26. Júla 2017, 15:09

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa eset » Utorok, 18. Mája 2021, 17:55

Ahoj
Ja mam tiež Avensis 1.8 vvti 2008 facelift
Výmena oleja v prevodovke nebude problém prospeje mu to po tých rokoch aj budeš mat pocit že tak trochu jemnejšie radi. Ale či to vyrieši problém s prvým stupňom to ti neviem povedať.
Čo sa týka tej nápravy to búchanie také slabé bádam už aj ja bol som na STK v marci a po preskúšaní napraví mi hovoril technik že je všetko ok neviem ale to tupé búchanie ako si to popísal a čo tak slabo bádam už aj ja môže robiť aj horne uloženie tlmiča tiež ho idem meniť ale tyčky mám ešte povodne vlastne všetko v mojej náprave je ešte povodne.

cayc
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Piatok, 25. Decembra 2020, 09:54

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa cayc » Štvrtok, 20. Mája 2021, 10:20

Ahoj, kolko mas km?
Ja 199 000km.
Ja som menil tycky vpredu aj vzadu, ale podla mechanika este by par rokov dali.
Dnes som to bol pozriet v servise, vysledok = naprava je po 15 rokoch tip top vpredu aj vzadu, buchal vraj uvolneny kryt motora, zrejme uvolneny v zime od snehu.
Auto nema prakticky ziadnu hodnotu, ale je mi ho luto predat, radsej na nom pojazdim po meste kym nezhnije.
Motor neberie nic olej, len po meste mam 10l spotrebu. :D

Co sa tyka prevodovky, je tam 5 stupen mechanicka, aky olej tam odporucate dat?
Do octavie som musel davat presne od VW podla VIN kodu, ako to ma toyota?
Dik pekne.

Niekde som cital, ze tymto toyotam menili v autorizaku riadenie, da sa podla vin zistit, ci to plati?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 20. Mája 2021, 12:59

To mi pripomina ako som kedysi vymenil na Carine výfuk lebo rezonoval a mysleli sme si, že ma vyhrdzavené prepážky v strednom tlmiči :D
Výfuku nebolo ani po 20 rokoch vobec nic. Rezonoval kamienok zabludený pod tepelným štítom.
No co ...výfuk už bol kupený , tak sa tam nahodil. Po case musim povedat, že ten nový je sice stale ako nový, ale ten povodný bol tišší.
Z toho mi plynie zase ako aj x krat pred tým, že nemenme co naozaj netreba 8).
Do prevodovky ja mam tento ( dufam , že som treafil - mam to v garaži, ale myslím , ze tento):
https://olejposta.sk/Toyota_Manual_Tran ... 08940.html
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

eset
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Streda, 26. Júla 2017, 15:09

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa eset » Nedeľa, 23. Mája 2021, 14:11

cayc napísal: Štvrtok, 20. Mája 2021, 10:20 Ahoj, kolko mas km?
Ja 199 000km.
Ja som menil tycky vpredu aj vzadu, ale podla mechanika este by par rokov dali.
Dnes som to bol pozriet v servise, vysledok = naprava je po 15 rokoch tip top vpredu aj vzadu, buchal vraj uvolneny kryt motora, zrejme uvolneny v zime od snehu.
Auto nema prakticky ziadnu hodnotu, ale je mi ho luto predat, radsej na nom pojazdim po meste kym nezhnije.
Motor neberie nic olej, len po meste mam 10l spotrebu. :D

Co sa tyka prevodovky, je tam 5 stupen mechanicka, aky olej tam odporucate dat?
Do octavie som musel davat presne od VW podla VIN kodu, ako to ma toyota?
Dik pekne.

Niekde som cital, ze tymto toyotam menili v autorizaku riadenie, da sa podla vin zistit, ci to plati?
Ahoj no moja toyota ma nabehané cca 145tis KM

Aj ja idem k jednému servisákovy nech skontroluje nápravu sem tam bádam nejaké jemne zavrzganie v zákrute alebo kde vybehnem pomaly na retardér a zachádzam dole tak sa ozve také jemne vrzgnutie.

Náprava vyzerá tiež OK po tých rokoch co mi hovoril technik na STK no chcem to vŕzganie vyriešit nie je to také že v kuse iba sem tam no mam dojem ci to bude horne uloženie tlmiča .
Je pravda že veci montovane priamo vo výrobe (prvovýroba) budú vždy najkvalitnejšie preto aj ta náprava je ako si písal v tip top stave :)

Ako si písal že Auto nemá prakticky žiadnu hodnotu ja tento názor veľmi nezdieľam lebo pre mňa ma hodnotu kto pozná tento model vie očom hovorím je to ešte stara poctivá japonska škola ktorá vydrží ďaleko viac ako dnešné nove auta škoda ci volkswagen a nie len tie aj iné značky ale to je iba môj názor.
Ja mam rad moju toyotu aj keď sa jedna o staré auto poskytuje mi komfort ktorý mne stačí ma všetko co potrebujem aj výbavu od airbagov až po elektro okna klima a.t.d motor je tiež stará škola o ktorý keď sa staráš poctivo nabehá v pohode aj pol milióna km.
Nie je na nom vôbec korózia keď neberiem spodok auta co sa týka karosérie nič vôbec. Zatiaľ mi slúži a som spokojný.

co sa týka prevodovky po dlho študovaní aby som náhodou nedal zlý olej som použil originál:
presne ako písal (jarson)
https://olejposta.sk/Toyota_Manual_Tran ... 08940.html

a to že menili riadenie otom neviem co bolo stým riadením že ho menili ?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 23. Mája 2021, 23:45

poikal viem islo o stlpik riadenia a problemom bola vola myslím. prejavovalo sa to takým "pukaním" v spojení tyce volantu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

cayc
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Piatok, 25. Decembra 2020, 09:54

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa cayc » Pondelok, 28. Júna 2021, 15:21

Ahoj.
Dnes som dal vymenit horne ulozenie tlmica - bolo na kasu, po vybrati sa rozpadlo lozisko.
Po vymene auto jazdi krasne, akurat budeme robit este GEO.
Kazdopadne na aute bola menena na zaruku asi poloos, ale ci riadenie neviem, da sa to zistit podla vin?
Pukanie pri nizkej rychlosti pri otacani volantom pocujem.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Avensis T25 predná naprava

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 28. Júna 2021, 17:03

s tým zistovanim podla vin sa teoreticky mozes pozriet sem. Ale asi bude treba kontaktovat servis kde to robili alebo samozrejme by malo byt v servisnj knižke zaznamenané.
Tento odkaz nie je až aký podrobný,
https://historiavozidla.toyota.sk/
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných