Aky benzín tankujete

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Mathias » Piatok, 24. Augusta 2007, 15:49

Ahojte, chcel by som sa vás spýtať aký benzín tankujete do Yarisu a kde tankujete. Ja som naposledy tankoval 95-ku v tescu a asi po 100 km mi začala svietiť kontrolka motora. V servise mi povedali, že to je nekvalitným palivom. Máte s tým aj vy nejaké skúsenosti? A oplatí sa tankovať 98 oktánový benzín?
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa wakkee » Sobota, 25. Augusta 2007, 06:47

oplati sa tankovat 95tku ale nie v TESCU.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 25. Augusta 2007, 09:09

Myslím, že väčšina z nás tankuje na Shell-kách a to, či tam naleješ normálnu 95-ku, alebo sa capneš kúsok po vačku a dopraješ autu V-Power záleží len na Tebe... Raz za rok by som do toho byť Tebou nalial aj 98-mičku - aby sa motor trochu prebral... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 25. Augusta 2007, 14:25

Mathias napísal:Ahojte, chcel by som sa vás spýtať aký benzín tankujete do Yarisu a kde tankujete. Ja som naposledy tankoval 95-ku v tescu a asi po 100 km mi začala svietiť kontrolka motora. V servise mi povedali, že to je nekvalitným palivom. Máte s tým aj vy nejaké skúsenosti? A oplatí sa tankovať 98 oktánový benzín?
v tescu uz v zivote netankuj, prosi ta o to tvoja TOYOTKA tou kontrolkou...
Check engine ti zasvietilo asi preto, ze ten blby benzin nema ani len 95 okt a mozno tam vznikly samozapaly, detonacie, ktore vlastne knock senzor ihned analyzuje ako chybu motora, lebo samozapaly tam nemaju co hladat, nicia motor!
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 25. Augusta 2007, 14:26

rozhodne nie o moc drahsiu 95 V-čko od SHELL, resp 95-98 ESSO
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

ToyoCarE

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Sobota, 25. Augusta 2007, 16:36

nechcem sa s vami hadat,, uz tu bolo o tom pisane,,, ja tankujem vylucne na TESCU v Ziline a ked som v Metre tak tam,,, uz mozno treti rok,,, a nemam najmensi problem,,, inde by som to neriskoval,,, nerieste moj pripevok,,, bolo by to OT,,,ak nieje uz toto

Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Mathias » Sobota, 25. Augusta 2007, 19:45

Gabriel Nagy napísal:rozhodne nie o moc drahsiu 95 V-čko od SHELL, resp 95-98 ESSO
V servise mi povedalo, že by som nemal tankovať pri nijakom supermarkete, ani v Jurki, a ani v Esso...Dal som si poradiť a idem tankovať V-power od Shell, a tych pár korún ma nezabije. Teraz musim akurat minôť celú nádrž TESCO benzínu, potom natankovať plnú nádrž a dať tam nejaký prípravok na vyčistenie palivového systému...A rovno som sa aj objednal v servise na veľkú prehliadku, výmena brzd, sviecok, naplni atd...zrazu mám prievan v peňaženke. zachíľu aj technická a emisná kontrola...ale aspoň budem mať všetko OK.
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 25. Augusta 2007, 22:45

Žiaden prípravok do benzínu nekupuj - aditíva sú súčasťou V-Power. Gabo nadáva na V-Power, lebo boli pred nedávnom hold čerpačky Shell, kde bol vo V-power sajrajt a pár ľudí malo trable s motormi, takže choď tankovať na exponovanú čerpačku Shell - vyhneš sa možným problémom...aj keď si myslím, že Shell si už dáva sakra pozor...
No a kontrolu bŕzd hádam zvládneš aj sám, nie - či je obloženie OK je vidieť na prvý pohľad - takisto, či nemajú disky zmenenú farbu a ryhy na brzdnej ploche...
Pozri si servisnú históriu - ak to auto má a investuj minimálne, lebo sa fakt nedoplatíš... Napr olej Ti vymení každý znalejší toyoťák a bude Ťa to stáť polovicu toho, čo v servise.
Osobne byť Tebou, tak oslovím chalanov na fóre a isto budú poznať niekoho skúseného v Tvojom okolí...neplať zbytočne veľa za niečo, čo sa dá zmáknuť s rovnakou spoľahlivosťou za polovicu nákladov...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 00:15

Rasťo napísal:Žiaden prípravok do benzínu nekupuj - aditíva sú súčasťou V-Power. Gabo nadáva na V-Power, lebo boli pred nedávnom hold čerpačky Shell, kde bol vo V-power sajrajt a pár ľudí malo trable s motormi, takže choď tankovať na exponovanú čerpačku Shell - vyhneš sa možným problémom...aj keď si myslím, že Shell si už dáva sakra pozor...
No a kontrolu bŕzd hádam zvládneš aj sám, nie - či je obloženie OK je vidieť na prvý pohľad - takisto, či nemajú disky zmenenú farbu a ryhy na brzdnej ploche...
Pozri si servisnú históriu - ak to auto má a investuj minimálne, lebo sa fakt nedoplatíš... Napr olej Ti vymení každý znalejší toyoťák a bude Ťa to stáť polovicu toho, čo v servise.
Osobne byť Tebou, tak oslovím chalanov na fóre a isto budú poznať niekoho skúseného v Tvojom okolí...neplať zbytočne veľa za niečo, čo sa dá zmáknuť s rovnakou spoľahlivosťou za polovicu nákladov...
rasto, Gabo, teda ja, vobec nenadavam na V-power a vzivote som na to nenadaval, asi si to zle pochopil... myslel som tym to, ze jedine V-power alebo 95 na ESSO by som tankoval, nic ine!
Esso tu nemam, takze tankujem vo VK na SHELL alebo v BALSSKYCH v Madarsku na SHELL, uz maju lacnejsi benzin!!!

co sa ESSO tyka, malo by to byt v pohode, ze Fajry:-)

---aditiva nekupuj, Vpower ma vsebe ozaj to cistiace nieco, bolo by to zbytocne no a nie vzdy su tie "lacne" aditiva dobre... mozu sposobit viacej skody ako osohu...
Ten benzin radsej ani nevyjadzi, predaj ho nejakemu skodovkarovi, tam ten motor znesie vsetko a natankuj si plnu V-pover... Asi pred pol hodinkou som tak spravil ja vo VK, auticko sa mi stale krasne odvdaci ;-) ;-) ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Mathias » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 08:19

Rasťo napísal:Žiaden prípravok do benzínu nekupuj - aditíva sú súčasťou V-Power. Gabo nadáva na V-Power, lebo boli pred nedávnom hold čerpačky Shell, kde bol vo V-power sajrajt a pár ľudí malo trable s motormi, takže choď tankovať na exponovanú čerpačku Shell - vyhneš sa možným problémom...aj keď si myslím, že Shell si už dáva sakra pozor...
No a kontrolu bŕzd hádam zvládneš aj sám, nie - či je obloženie OK je vidieť na prvý pohľad - takisto, či nemajú disky zmenenú farbu a ryhy na brzdnej ploche...
Pozri si servisnú históriu - ak to auto má a investuj minimálne, lebo sa fakt nedoplatíš... Napr olej Ti vymení každý znalejší toyoťák a bude Ťa to stáť polovicu toho, čo v servise.
Osobne byť Tebou, tak oslovím chalanov na fóre a isto budú poznať niekoho skúseného v Tvojom okolí...neplať zbytočne veľa za niečo, čo sa dá zmáknuť s rovnakou spoľahlivosťou za polovicu nákladov...
K prípravku: už ho mám, dali mi ho toyota servise, čiže neskoro ;-)
K benzínu: no zatial som nepočul, že by V-power niekomu robil problémy, ale všetko je možné
K brzdám: tam mi treba skrútiť kotúče, čiže to si sám nespravím, rozmýšlam aj o výmene predných kotúčov, len musím posnoriť, kolko asi také kotúče stoja, či sa mi vobec oplatí staré opraviť. Lebo pýtajú od mňa okolo 1000,- Sk na jeden kotúč, za to skrútenie
K servisnej prehliadke: tak nad tým by som mohol porozmýšlať, keď olej, filte, a možno aj sviečky by som už zvládol vymeniť sám, skôr som sa obával či tam potom niečo netreba nastaviť v RJ, aby to spolu šlapalo. A aj tak som už v tom servise objednaný, čiže tak...
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 08:50

Gabriel Nagy napísal:rasto, Gabo, teda ja, vobec nenadavam na V-power a vzivote som na to nenadaval, asi si to zle pochopil... myslel som tym to, ze jedine V-power alebo 95 na ESSO by som tankoval, nic ine!
Esso tu nemam, takze tankujem vo VK na SHELL alebo v BALSSKYCH v Madarsku na SHELL, uz maju lacnejsi benzin!!!
Soráč - som ten Tvoj príspevok fakt nepochopil ;-)
Respect...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 08:58

Mathias napísal:K prípravku: už ho mám, dali mi ho toyota servise, čiže neskoro ;-)
K benzínu: no zatial som nepočul, že by V-power niekomu robil problémy, ale všetko je možné
K brzdám: tam mi treba skrútiť kotúče, čiže to si sám nespravím, rozmýšlam aj o výmene predných kotúčov, len musím posnoriť, kolko asi také kotúče stoja, či sa mi vobec oplatí staré opraviť. Lebo pýtajú od mňa okolo 1000,- Sk na jeden kotúč, za to skrútenie
K servisnej prehliadke: tak nad tým by som mohol porozmýšlať, keď olej, filte, a možno aj sviečky by som už zvládol vymeniť sám, skôr som sa obával či tam potom niečo netreba nastaviť v RJ, aby to spolu šlapalo. A aj tak som už v tom servise objednaný, čiže tak...
Ten prípravok rýchlo predaj, lebo boh vie čo je to zač... A k je to niečo kupované v Tescu a spol., tak dobre riskuješ...
Ak máš tie brzdy v tak zlom stave, že sú kotúče pokrútené, tak ich vymeň - nedávaj ich obrábať - nemá to cenu - tak či tak Ti o chvíľu zomrú. Kontaktuj Lenulku, alebo ToyoCarE a oni Ti zoženú disky aj s platničkami za rozumnejšiu cenu ako v servise - výmenu zvládneš aj sám.
Do ECU nešahaj - nie je to nutné - čo môžeš urobiť, tak na pol hodinu odpoj baterku a ECU sa Ti resetne - to je asi to najlepšie, čo môžeš urobiť...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Mathias » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 09:29

Rasťo napísal:
Mathias napísal:K prípravku: už ho mám, dali mi ho toyota servise, čiže neskoro ;-)
K benzínu: no zatial som nepočul, že by V-power niekomu robil problémy, ale všetko je možné
K brzdám: tam mi treba skrútiť kotúče, čiže to si sám nespravím, rozmýšlam aj o výmene predných kotúčov, len musím posnoriť, kolko asi také kotúče stoja, či sa mi vobec oplatí staré opraviť. Lebo pýtajú od mňa okolo 1000,- Sk na jeden kotúč, za to skrútenie
K servisnej prehliadke: tak nad tým by som mohol porozmýšlať, keď olej, filte, a možno aj sviečky by som už zvládol vymeniť sám, skôr som sa obával či tam potom niečo netreba nastaviť v RJ, aby to spolu šlapalo. A aj tak som už v tom servise objednaný, čiže tak...
Ten prípravok rýchlo predaj, lebo boh vie čo je to zač... A k je to niečo kupované v Tescu a spol., tak dobre riskuješ...
Ak máš tie brzdy v tak zlom stave, že sú kotúče pokrútené, tak ich vymeň - nedávaj ich obrábať - nemá to cenu - tak či tak Ti o chvíľu zomrú. Kontaktuj Lenulku, alebo ToyoCarE a oni Ti zoženú disky aj s platničkami za rozumnejšiu cenu ako v servise - výmenu zvládneš aj sám.
Do ECU nešahaj - nie je to nutné - čo môžeš urobiť, tak na pol hodinu odpoj baterku a ECU sa Ti resetne - to je asi to najlepšie, čo môžeš urobiť...
Prípravok je v origi. toyota flaske tak to asi z TESCA nebude :P
Brzdy: platničky sú v dobrom stave, len tie pokrútené kotúče...čo by asi tak stáli nové kotúče? Sú tam aj nejake rozdiely, že sú tie kotúče na Yaris r.v. 99, objem 1.0l 50 kW, made in japan?
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

ToyoCarE

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 10:49

Tankujeme kvalitnejší benzín než pred rokom
11:30 | 15.8.2007

ČTK

Banská Bystrica - Kvalita pohonných hmôt predávaných na Slovensku sa oproti minulému roku zlepšila.

Zo 173 vzoriek, ktoré analyzovala v prvom polroku Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP), nespĺňali predpísané parametre iba štyri.

V minulom roku bolo percento nevyhovujúcich vzoriek o niečo vyššie a v jednom prípade dokonca namerali až 60-násobné prekročenie obsahu síry.

"Inšpekcia udelila v prvých šiestich mesiacoch za nedodržanie parametrov pohonných hmôt tri pokuty vo výške 80 000 korún," povedal hovorca SIŽP Michal Štefánek.

Problémové boli rovnako ako v minulom roku menšie benzínky, vzorky z veľkých čerpacích staníc boli v poriadku. Podľa Štefánka neboli zistené nedostatky závažné.

V jednom prípade vzorka nespĺňala minimálne oktánové číslo, v ďalšom prípade bol prekročený obsah benzénov alebo tlak benzínových pár. SIŽP pravidelne monitoruje kvalitu benzínov a nafty s cieľom udržať čistotu ovzdušia.

Napríklad síra spôsobuje kyslé dažde, nedodržanie oktánového čísla zasa zvyšuje spotrebu a môže poškodiť aj motor. Benzín a nafta by mali byť teoreticky približne rovnako kvalitné, pretože väčšina čerpacích staníc odoberá pohonné hmoty od Slovnaftu.

Kvalitu benzínu na pumpách však môžu ovplyvniť nekvalitné nádrže, ale aj nelegálne pridávanie vody do benzínu.

Používateľov profilový obrázok
Mathias
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 24. Augusta 2007, 15:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa Mathias » Nedeľa, 26. Augusta 2007, 14:11

No veď ja som zvykol tankovať na slovnafte, shell a OMV. Teraz prvý krát v tescu aj to preto lebo som bol nakupovať v tescu a nechcelo sa mi isť inde na pumpu a povedal som si že aspoň ušetrím na pivo :P lenže za to pivo mi v servise naúčtovali 1200,- SK :D
Toyota Yaris 1.0, r.v. 1999

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných