Nepravidelny chod motora

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Nepravidelny chod motora

Príspevok od používateľa Mexo » Utorok, 20. Mája 2008, 22:08

Ahojte, mam takyto problem. Dal som vymenit rozvody, simeringy na motore a ventiloch, nastavit ventily a tiez vymenit klinovy remen.
Ako sa to spravilo zacal na volnobehu ist motor dost nepravidelne. Ked som pridal a hned povolil tak motor klesol s otackami velmi hlboko, skoro az zdochol a vystupal na volnobezne volnobezne otacky. Musel som o pol otacky pridat na skrutke pre nastavenie otacok, aby som mal nejaky normalny volnobeh. Koli tomu som skontroloval rozdelovac a zistil som, ze hlava a palec su v cudu a tak som ich vymenil, ale nepravidelny chod stale zostal. Ked dam ruku k vyfuku, vyzera to ako keby cas od casu nepalil niektory valec. Inac motor ide v celku fajn, i ked mam spotrebu teraz vyzsiu cca o 7 deci ako ked som to kupil. Po spraveni motora som daval nove sviecky. Dal som tam fungl nove NGK-cka. Svieckove kable som premeral a nezistil som nic co by nasvedcovalo na ich nejaku poruchu. Zaujimave je este aj to, ze niekedy su tie otacky vyzsie a inokedy nizsie, zalezi ci som jazdil kludne po meste, alebo ci som siel do Pezinoku a na ceste som to trocha vytocil. Druha zaujimava vec je, ze ked resetnem riadiacu jednotku tak to zhruba 50 kilometrov ide dobre.
Jeden kamos mi poradil, ze by mohla byt na vine hallova sonda, ktora snima otacky motora a mala by byt umiestnena niekde velmi blizko venca (zotrvacnika). Vraj niekedy sa na nu nalepia kovove piliny z venca motora a potom nedava do riadiacej jednotky spravne tvarovany signal. Vie niekto z vas, ci ju vobec ma motor 1,3i 2E-E? Ak ano, poradi mi niekto kde?
Este mam podozrenie na lambda sondu. Lenze ta ma bude stat 4000 (bola by to BOSH) a radsej by som skusil najprv lacnejsie riesenie. Hlavne ak tou pricinou nebude ta lambda sonda :o).
Bol som aj na diagnostike. Povedali, ze motor nehlasi ziadnu chybu a predzapal je v poriadku tak som z toho magor.
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

tatko22
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Piatok, 23. Mája 2008, 22:17

Re: Nepravidelny chod motora

Príspevok od používateľa tatko22 » Nedeľa, 25. Mája 2008, 13:08

Nazdar, prosim ta podarilo sa ti vyriesit problem? Ja mam motor 2E s katat, 1,3, r.v. 1988, EP71, a mam ten problem, ze otacky mi tiez kolisu, ale ked zapcham privod sania spredu (saje len teply vzduch), tak motor ide super a nic nekolise. Co sa dalo vymenit tak som uz vymenil(vzduch. filter, sviecky, svieckove kable, precistenie sania, klapky). DAkujem za odpoved.

Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Nepravidelny chod motora

Príspevok od používateľa Mexo » Nedeľa, 8. Júna 2008, 17:20

No tak mam to vyriesene, aj ked podla mna nie na sto precent. dolezite ale je, ze ovacky to drzi a neskapina.
Co som spravil. Poodpajal vsetky hadice okolo podtlaku a prekontroloval. Nenasiel som nic zle. Potom som este nasiel hadicu, ktora sla z viecka ventilov do nasavania. Ta mala take plastove koleno. zistil som, ze je v tom nejaky spatny ventil. tak som to cele vykupla a preplachol v technickom benzine, lebo to bolo zasvinene od oleja.
No a posledna vec co som spravil bolo, ze som to studene nastartoval, nechal na volnobehu zohriat a nastavil som tomu volnobezne otacky. Potom som to vypol, odpojil som bateriu a otocil klucikom na niekolko sekund, ako keby som chcel startovat. Podla internetu sa takto resetuje riadiaca jednotka. Ked som bateriu opat zapol tak to prestalo skapinat. Pekne to drzi otacky. Jedine co to este robi, je ze na volnobehu ma trocha nepravidelny chod, ale kedze to neskapina tak to neriesim.
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných