Regulátor tlaku turba

všetko o tomto modeli
jano 66
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Augusta 2018, 19:03

Regulátor tlaku turba

Príspevok od používateľa jano 66 » Nedeľa, 7. Apríla 2019, 17:46

Ahojte, mám otázku ktorá sa tu už určite riešila ale neviem nájsť odpoved. Mám 2 liter dizel 85 kw- klasika a teda aj klasický problém s padnutím do núdzového režimu. SCV ventily sú vyčistené a so štartovaním ani najmenší problém, len dnes sa mi stala taká klasická vec že pri jazde dom kopca sa mi roysvietili kontrolky, auto do núdzového režimu...zostal som stáť, zhasol motor, a po naštartovaní ide motor normalne aj ked kontrolka motora svieti. bol som u kamoša na diagnostike a ukazuje to chybu regulácie turba. tak by som chcel vedieť či je možné to nejako rozobrať a rozchodiť, či je problém samotná demontáž alebo ako sa pohnúť dalej.Vdaka za každý názor a radu. Jano

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Regulátor tlaku turba

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 8. Apríla 2019, 13:43

Ja som vymenil SCV ventily, auto islo mozno 3tis km normalne, potom opat oranzova kontrolka motora. Mechanik nezistil absolutne nic, vrtal sa v aute niekolko dni a nic. Tak otec jazdi so svietiacou kontrolkou. Auto sa tvari, ze ide uplne normalne, spotreba ok. Uz viac ako 3 roky.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Rasťo1
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Marca 2022, 11:32

Re: Regulátor tlaku turba

Príspevok od používateľa Rasťo1 » Piatok, 21. Októbra 2022, 11:12

Zdravim vás ,mal som tiež taký problém : štartovanie bez problémov,jazda so kopca bum núdzový režim, diagnostika regulátor turba . Nemenil som regulátor ale dal som si zrepasovat turbo,vymenil som olej plus olejový filter a mám pokoj. Odvtedy už je to pol roka a žiadny núdzový režim. A vcom bol problém? Zanesená variabilita turba

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní