Prosim HELP - identifikace cidla

všetko o tomto modeli
algida77
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Apríla 2010, 12:40

Prosim HELP - identifikace cidla

Príspevok od používateľa algida77 » Streda, 5. Septembra 2012, 16:27

Zdravim pani, rad by som Vas poziadal o pomoc pri identifikacii cidla na Toyote Carina 2, motor 4A-FE s LB. Auto sa sprava pocas jazdy dost nepokojne, kolisu obcas otacky... a je mozne, ze je to sposobene prave tymto cidlo.. ak by mal niekto info, ktore by ho pomohli identifikovat budem velmi vdacny. Je to na obrazku oznacene c.1
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Prosim HELP - identifikace cidla

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 5. Septembra 2012, 17:13

no ja ti neviem, podla prveho pohladu to vyzera ako VSV (bimetal Vacuum Switch Valve ci ako), aspon na mojej je take iste, tiez take modre ci zelene ci tyrkysove ci akej to je farby. Akurat ze ma dva vyvody a u teba vyzera ze je jeden ucvaknuty/ulomeny. Zrovna ten ktory ide do nadrzky s aktivnym uhlim, to co vela ludi vyhadzuje pretoze to uz po tych rokoch/km nie je funkcne. Tu je diagram suciastka cislo 23262, OEM cislo 90925-05068

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1990_T ... 708.9.html

takto by to malo vyzerat:
Obrázok

takze pokial nemas uz tu nadrzku s uhlim, a mas to "prerobene", skus pohladat niekde na fore temu ako treba poprepajat a pozaslepovat tie hadicky, mozno mas nieco v tomto zle, trebars rozpojene, odslepene atd... Pripadne skus vymenit to cidlo, niekde na ebay, alebo tu na fore, alebo na CZ (ked ho zas spustia) zozenies za par korun

napr:
http://www.ebay.com/itm/1985-86-87-88-8 ... 7a&vxp=mtr
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

algida77
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Apríla 2010, 12:40

Re: Prosim HELP - identifikace cidla

Príspevok od používateľa algida77 » Streda, 5. Septembra 2012, 20:06

ondrik dakujem za skvele a rychle info ta hadicka co je tam odlomena je "zablombovana" stvorkou imbusakom.. takze nejaky odbornik to asi robil... original ventil co som pozeral stoji cca 2tis. Kc takze skusim pozhanat asi nieco pouzite.
Ohladom tej nadrzky sa skusim nejak poinformovat.. aby som pravdu povedal, ani neviem, ze by som tam take daco mal. :oops:

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Prosim HELP - identifikace cidla

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 7. Septembra 2012, 08:05

Ahoj, ale ta druha hadicka je tam stale pripojena, skus zaslepit aj tu. A ak by si to nevedel zohnat skusim kuknut doma v sklade. Kde byvas?
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

algida77
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Apríla 2010, 12:40

Re: Prosim HELP - identifikace cidla

Príspevok od používateľa algida77 » Piatok, 7. Septembra 2012, 20:34

tofak napísal:Ahoj, ale ta druha hadicka je tam stale pripojena, skus zaslepit aj tu. A ak by si to nevedel zohnat skusim kuknut doma v sklade. Kde byvas?
No zohnat sa mi to veru nedari... dost ludi ma odkazuje na original diel... som ho nasiel uz za cca 65 dolarov, ale z domacich zdrojov by bol urcite lepsi :)
Ak by som ta mohol poprosit skus sa po nom pozriet v sklade, byvam sice v SI, ale pomerne casto som v TT, BS a obcas aj v BA alebo PB a v pripade potreby by som si mozno aj vylet spravil :)
zatim dakujem velmi pekne

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných