Lexus IS 250

kompaktný športový sedan a kabriolet
Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 19. Apríla 2012, 14:54

Plochy krutak je pravda a je to urcite vyhoda. Ale stale ostava faktom, ze ho aj v najlepsom mas "len" 250Nm kdezto 320d ho ma tych 400Nm ci kolko. A teda je proste vylucene (ak nemas extremne male kolesa, alebo extremne kratke prevody alebo extremne odlahcene IS) aby 320d tlacilo do sedacky menej ako IS. 330d a jeho 560Nm - to uz ani nevravim. Viem, ze teoria je jedna vec a prax druha, ale tu neni o com.

Ked som sadol prvy raz do 330d, tak si vravim, ze to auto v najlepsom tlaci do sedacky asi o polovicu viac ako moj Focus. Az desivo presne to potvrdili namerane hodnoty max. g. A ked som spravil u oboch aut pomer Nm/kg a dal tieto hodnoty pre obe auta do pomeru, vyslo opat presne to iste ako u porovnania max. g - 0.85 ku 0.55. Je to proste tak. Turbo motor bude vzdy posobivejsi (odspodu a v strede otackomera) a s vyssim krutakom a teda tlakom do sedacky.

To, ze automat v IS radi hladko alebo netrha ako DSG mu vobec neberiem. Ale uz len to, co aj sam priznavas - ze pri kickdowne na chvilku zavaha, je nieco, co je necnost. A ta rychlost radenia je mozno tiez ok, ide skor o to vahanie, ktore nastane niekedy a co je horsie ani clovek nevie, kedy. A uplne k teme, aj ja aj wakkee nepisem o radeni v automatickom rezime ale o tom, ze pri manualnom rezime IS berie povely na radenie ako odporucanie, nie ako prikaz. A pri presadnuti z IS250 do Mondea 2.5T sa IS zda naozaj o hodny kus lenivsie. Lebo kym Mondeo uz pri 2000 ot/min tlaci plnych 320Nm, IS250 tam ma kolko? Tak 220Nm prinajlepsom? Vo vysledku je nakoniec tazsie Mondeo aj rychlejsie. A ak by si porovnal pruzne zrychlenie v strednom pasme otacok, tak IS odide s krvavym nosom. Kdezto vo vysokych otackach zas bude IS stale viac posobive a Mondeo povadne...

Cize len to som chcel, nech to tu zas nepitvame na 5 stran. IS 250 je skvele komfortne auto s neskutocnym interierom a podla mna aj velmi sympatickym zovnajskom. Ale dynamicky ostane kedykolvek zahambene dizlom porovnatelneho objemu a poctu valcov ako aj ekvivalentnym turbo benzinom. Cim nechcem povedat, ze to je fatalna vec. Len to, ze dynamicky sa da pochodit aj lepsie. Tak ako ked si kupim BMW 3 tak pri pohlade na IS v kozi si poviem, ze sa dalo pochodit o kus luxusnejsie.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:23

Ahojte,

troška mimo témy, ale chystám sa zakúpiť IS 250 r.v. okolo roku 2007 a vyššie, tak si čítam Vaše názory a postrehy.
Samozrejme že to chcem a aj bude s automatom, a najradšej výbavou Luxury, uvidíme, každopádne týchto skvelých aut moc na SR nieje.

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa cahir » Utorok, 21. Augusta 2012, 20:09

chudas napísal:Ahojte,

troška mimo témy, ale chystám sa zakúpiť IS 250 r.v. okolo roku 2007 a vyššie, tak si čítam Vaše názory a postrehy.
Samozrejme že to chcem a aj bude s automatom, a najradšej výbavou Luxury, uvidíme, každopádne týchto skvelých aut moc na SR nieje.
nie je, lebo na papieri to auto vyzera biedne v porovnani s inymi premiovymi znackami. ale inak dobra volba, ak mi raz zhnije IS200 tak tiez planujem ist do toho. e je mi uplne ukradnute kolko to ma koni a krutaku. ma toho dost na vozenie aj blaznenie. a ma to hlavne super vybavu, interier ... osobne by som siel do modelu s kvalitnym audio od mark-levinson a sral na vsetk oostatne :) ale kazdy ma ine preferencie.
good luck v hladani.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Utorok, 21. Augusta 2012, 20:14

a ma to brutal volant, hned mi padol do ruky...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 22. Augusta 2012, 08:07

Podla mna ani na papieri nevyzera nejak zle. Pokial teda cloveku nejde hlavne o vykon a cisla s tym spojene.

Na mna urobil neskutocny dojem, ked som ho bol skusat. Rozhodne by som bral Lux verziu ci ako to oznacuju, proste tu, kde je aj koza. Ten kozeny interier by kludne mohol byt v najdrahsom Mercedese. Nadhera. Co mne vadilo bol akurat fakt, ze je to troska male auto. Moje dva metre boli so zadnymi sedackami uplne nekompatibilne. Dalej ako 10km by som tam vzadu nevydrzal.

Ale ako auto pre jedeho/dvoch, pripadne pre viacerych nizsich ludi je to rozhodne lepsia volba ako C-klasse alebo 3-ka. Akurat zrovna vcera mi troska pokazilo dojem IS220d. Clovek z Lexusu mi vravel, ze ten motor tam dali ako z nudze cnost, lebo europske auto muselo mat aj dizlovu verziu, ale ze to neni zrovna vyhra. Vcera isiel okolo mna a zvonka teda chrochtal riadne. Hned za nim isiel Renault Koleos a mal som pocit, ze si prehodili motory. Koleos bol az podozrivo dokonale kultivovany, zachrochtal iba pri prvotnom pohnuti.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 22. Augusta 2012, 08:52

to ano, stym motorom to sme vedeli odzaciatku, ze to nebude ziadna slava, toyotacky dizel proste na bmw nema... a teraz sa tie auta predavaju za 10tis... ale ten diesel by som nechcel fakt.
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Streda, 22. Augusta 2012, 09:20

Tak ja už od začiatku viem, že chcem 2,5 6valec, asi viete prečo.. žiadne turbo, proste klasicky benzinovy motor, ktory, dufam, a co citam sa malo kazi....
Diesel urcite nie, aj ked teraz mam 2,0 od Forda, ale nie.. novsie diesle urcite nie...

Vybava urcite Luxury s radiom M&L.. to je brutal... a samozrejme automat.. tak ratam ze takto by ma vysiel okolo 16.000,-€, moj odhad... a skor dovoz kedze v SR toho nieje vela...

Este otazocka, sedel som vpredu, mame 3rocne dieta, myslite ze dam dozadu autosedacku??? Kazdy pise ze malo miesta, ale objektivne som to neskusal, tak neviem... ci ma niekto skusenost odtialto...

Este som rozmyslal na GS.. ale tam je cena uz o dost vyssia

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Streda, 22. Augusta 2012, 09:23

cahir napísal:
chudas napísal:Ahojte,

troška mimo témy, ale chystám sa zakúpiť IS 250 r.v. okolo roku 2007 a vyššie, tak si čítam Vaše názory a postrehy.
Samozrejme že to chcem a aj bude s automatom, a najradšej výbavou Luxury, uvidíme, každopádne týchto skvelých aut moc na SR nieje.
nie je, lebo na papieri to auto vyzera biedne v porovnani s inymi premiovymi znackami. ale inak dobra volba, ak mi raz zhnije IS200 tak tiez planujem ist do toho. e je mi uplne ukradnute kolko to ma koni a krutaku. ma toho dost na vozenie aj blaznenie. a ma to hlavne super vybavu, interier ... osobne by som siel do modelu s kvalitnym audio od mark-levinson a sral na vsetk oostatne :) ale kazdy ma ine preferencie.
good luck v hladani.
ja uz na blaznenie moc niesom, mam sice 31, ale mam dieta a ine priority.. myslim ze toto auto je stvorene na luxusne vozenie v tichu a pohodli..
Ak budem chciet zavodit, pojdem na okruh kde si poziciam nejake auto... asi ako Víšňa.. ak viete o com rozpravam,.....

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 22. Augusta 2012, 09:34

Vieme o com hovoris, ale podaktori sme mladsi od teba a mame viac deti ako ty a aj tak nerozumieme :-) (jasne, srandujem, kazdy ma svoju cestu)

s tym miestom si podla mna uplne sejf, pokial uz nepotrebujes vajicko (co by si urcite potreboval az ked by si mal dalsie dieta). Vajicko je problem, lebo je desne "dlhe" a trci od sedacky najviac prave v tom mieste, kde predna sedacka sa uz sklana dozadu (konci vybratie na kolena). V takom pripade musis mat spolujazdca tak do 165cm aby sa vpredu zmestil. S 3-rocnym dietatom v klasickej autosedacke nebudes mat problem, len si treba ochranit chrbat prednej sedacky, kedze nohy dociahnu lahko :-)
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Streda, 22. Augusta 2012, 10:28

kuki napísal:Vieme o com hovoris, ale podaktori sme mladsi od teba a mame viac deti ako ty a aj tak nerozumieme :-) (jasne, srandujem, kazdy ma svoju cestu)

s tym miestom si podla mna uplne sejf, pokial uz nepotrebujes vajicko (co by si urcite potreboval az ked by si mal dalsie dieta). Vajicko je problem, lebo je desne "dlhe" a trci od sedacky najviac prave v tom mieste, kde predna sedacka sa uz sklana dozadu (konci vybratie na kolena). V takom pripade musis mat spolujazdca tak do 165cm aby sa vpredu zmestil. S 3-rocnym dietatom v klasickej autosedacke nebudes mat problem, len si treba ochranit chrbat prednej sedacky, kedze nohy dociahnu lahko :-)
dik za radu... vidim ze vies presne to na co som sa pytal...
jasne, vajicko uz nepotrebujem... ono, mame cmax.. ked bol maly v pohode.. ved stale kocik, jeden druhy atd.. ale tym ze je uz chlap:))) tak nepotrebujeme taky objemny kufor a ked hovoris ze sedacka je v pohode tak som rad..
zena ma nejakych 160... takze tiez pohoda....:)))

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 22. Augusta 2012, 11:05

Tak to potom nebudes mat ziadny problem. Len este kupit deku na tie krasne kozene sedacky :D
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Streda, 22. Augusta 2012, 11:54

Tak.. deka je asi ten najmenší problém:))))
Je tu niekto kto jazdí v BA prip. okoli s IS 250?? Kam to chodievaju servisovat? ci origos do LEXUSU alebo sa s tym vie pohrat aj niekto...... neautorizovany???

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Streda, 22. Augusta 2012, 13:35

s miestom na detsku sedacku potvrdzujem, problem nebude...mam 300vku co je iste kus mensia a vzadu ziaden problem so sedackou.... "vajicko" som dokonca vozil v 6gen celice .-D

uz aj tu sa kde tu objavi nejaka 250tka na predaj, ale s dovozom to bude urcite lepsie... len stihni to cim skorej, lebo potom platis palku za registracne vypalne..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

chudas
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Augusta 2012, 16:19
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa chudas » Streda, 22. Augusta 2012, 15:18

Gabriel Nagy napísal:s miestom na detsku sedacku potvrdzujem, problem nebude...mam 300vku co je iste kus mensia a vzadu ziaden problem so sedackou.... "vajicko" som dokonca vozil v 6gen celice .-D

uz aj tu sa kde tu objavi nejaka 250tka na predaj, ale s dovozom to bude urcite lepsie... len stihni to cim skorej, lebo potom platis palku za registracne vypalne..
to mi hovor.. fickovo vypalne.... som si to vyratal na nejakych +- 1000 eur len registracny popl.. uvidime ako to budem stihat...

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Lexus IS 250

Príspevok od používateľa kuki » Streda, 22. Augusta 2012, 15:24

Moze byt aj horsie. Rakusania eko vypalne uz maju a po mne chceli za Focusa 2900E :shock:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných