dovolenka trip

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Štvrtok, 7. Júla 2011, 23:44

Ináč na www.forum.ihvar.cz
som sa dočítal že najlepšie je vyrážať v nedeľu doobedu, len to aby bol človek nezamestnaný, alebo dôchodca 8)
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 8. Júla 2011, 09:16

mr.fatal napísal:
Ivan-LM napísal:musím ešte dať Corollke nový vosk a môžem fičať.
Vidim, ze nie som sam co to robi pred dovolenkou :lol: Ja som bol akurat na STK, auto bez chyby , takze 29.7 vyrazam taktisto Omis - Stanici :)
tak super ja frcim do Duče tak to dame zraz v Omiši!!! ajked idem na skodovke a celdu doma zakonzervuvavam... :D :D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 8. Júla 2011, 09:20

Ivan-LM napísal:Nič si z toho nerob, ja žijem pod Tatrami a minulý rok som bol na turistike prvý raz po min. desiatich rokoch, v podstate do Chorvátska chodím častejšie :D
Patres, závisí od toho či chytíš zápchy, alebo nie. Tých 1100km sme minulý rok zmákli tam za nejakých 13hodín, nazad mi to trvalo cez 15 hodín cez deň, švagor šiel hneď za nami na noc a spravil to za nejakých 10 hodín. V noci sa nejde zle, len nad ránom je tá únava dosť brutálna a ku koncu viac stojíme a oddychujeme ako ideme. Ja by som chcel toho roku skúsiť starú cestu cez Plitvice, pozrieť si jazerá prespať a ráno svieži vyraziť k pobrežiu, vyrážam takto o týždeň, tak to sa akurát minieme.
mi sme kukali ze kadial tam ist a vyslo to nejakych 960 KM ale ajtak ratame tych 10hod min. radsej zastavim 3-4x naviac akoby som tam nemal dojst vobec...;)
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
pakito
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Mája 2011, 23:14

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa pakito » Piatok, 8. Júla 2011, 14:35

tu staru cestu aj s Plitvicami mam v plane buduci rok, uz som to chcel zmaknut minuly, ale isli sme s bratom a on vyrazal z BA a ja z BB a mali sme sa stretnut niekde na pumpe pred Zahrebom tak sme to odlozili
Corolla Verso 2,2 D-4D, 130kW

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Sobota, 9. Júla 2011, 23:06

Takže Plitvice opäť padli, čo ma mrzí. Možno nabudúce. :D
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 15. Augusta 2011, 21:13

ahojte,
mam otazku... zajtra idem na dovolenku. Len niekam na slovensko, takze ziadny "trip".
ja a moj 7rocny syn- taka panska jazda. mam predstavu asi takuto ze stan, kupanie , mozno rybacka (nie som rybar, ale pocul som , ze niekde sa to da), vecer ohnik.... aby mal mlady riadny zaziyok.
tak na tyzden to vidim.
Mate nejaky typ kam sa vybrat? nejaky kemp alebo iny napad?
nieco financne dietne, vhodne pre deti, aby sa mlady nenudil a ja aby som si oddychol.
(zistil som totiz ze svet sa od mojej poslednej dovolenky riadne zmenil :? . som v tom akysi strateny)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 16. Augusta 2011, 13:59

Ivan-LM napísal:Takže Plitvice opäť padli, čo ma mrzí. Možno nabudúce. :D
plitvice mrzia aj mna ale aspom sme krku stihli...:) inak ako bolo???
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 16. Augusta 2011, 17:17

jarson napísal:ahojte,
mam otazku... zajtra idem na dovolenku. Len niekam na slovensko, takze ziadny "trip".
ja a moj 7rocny syn- taka panska jazda. mam predstavu asi takuto ze stan, kupanie , mozno rybacka (nie som rybar, ale pocul som , ze niekde sa to da), vecer ohnik.... aby mal mlady riadny zaziyok.
tak na tyzden to vidim.
Mate nejaky typ kam sa vybrat? nejaky kemp alebo iny napad?
nieco financne dietne, vhodne pre deti, aby sa mlady nenudil a ja aby som si oddychol.
(zistil som totiz ze svet sa od mojej poslednej dovolenky riadne zmenil :? . som v tom akysi strateny)
Cauko, no celkom good idea, ja som tak bol kedysi byvalou, taky mini okruh po slovensku, poradim ti, pogugli, popozeraj nejake hrady, zamky, zologicke, a naplanuj si cestu, tak aby ste pozreli aj nejake take pamiatky, co ja viem taky spisky hrad, bojnice - zamok+zoo, nejaka jaskyna, nejaky aquapark, podla toho co bude mladeho bavit. Spat sa da v okoli kazdeho nejakeho zaujmoveho bodu, ci uz v hotelikoch, penzionoch, sukromne ubytko, kempy, stan... Kukni trebars http://www.sacr.sk alebo www.slovakia.travel na slovensku je co vidiet... A k tej rybacke, podla mna je to pre 7r. chalana zazitok tak prvych 15-20 minut, ale potom sediet a cihat hodinu to neviem ci ho bude bavit...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Besatt
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Augusta 2011, 17:26
Bydlisko: Sutton In Ashfield
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Besatt » Nedeľa, 21. Augusta 2011, 16:31

Veru, tiež sa prikláňam k Ondríkovi, na SVK je čo vidieť o podľa mňa by ho viacej bavila prehliadka nejakého hradu alebo zámku ako to rybárčenie ;)
Toyota Celica 2.0i Turbo 4WD 1992
ex: Mazda MX6 2.5i GT 1996
ex: BMW 318iS E36 1996

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 21. Augusta 2011, 17:25

no, uz sme aj doma.
vzali sme to systemom "rovno za nosom", klasika čunder, kam ta oci vedu.
myslim ze parada.
2dni na Domasi, 1den Sigord a Zlata bana, potom Svidnik a okolie (udolie smrti...) a nakoniec najcarovnejsie miesto co som stretol - Makovica vo Vysnej Polianke a cestou domov este Spissky hrad a Dedinky ( ale tam sme uz nespali).
A to cele prekladane kupanim a nespocetnymi zastavkami po ceste - kde sme co uvideli, tam sme zastavili.
Kazdy vecer stan a ohnik, cunder strava hospodska plus opekana kukurica, slaninka a co prislo...
Podla fotiek sice zena skonstatovala , ze to bola exkurzia po krcmach vychodneho slovenska, ale iste uznate ze s takym mladikom sa treba aj najest normalne :D . Ale to nie je pravdaze tak , dovodom je ze fotak som nosil v puzdre s peniazmi a preto najviac fotiek vzniklo prave v krcmach, ze ano.
Spolu urobili sme cez 600km systemom "zase se kocháte doktore?" vylucne po vsetkych moznych vedlajsich a este tensich cestach (miestami aj bez ciest :) ).
podla mna super a podla maleho bol kazdy dalsi den "najlepsi den v zivote"

http://jarson1.rajce.idnes.cz/jakub/#CIMG0975.jpg
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Besatt
panic
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Augusta 2011, 17:26
Bydlisko: Sutton In Ashfield
Kontaktovať používateľa:

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa Besatt » Pondelok, 22. Augusta 2011, 13:45

Aj ja by som chcel takého otca ;). Museli ste si to poriadne užiť ;)
Toyota Celica 2.0i Turbo 4WD 1992
ex: Mazda MX6 2.5i GT 1996
ex: BMW 318iS E36 1996

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 5. Septembra 2011, 20:13

Pridám aj ja niečo z nášho prekrásneho Slovenska. Našu tohtoročnú dovolenku tvoril víkendový pobyt v Nízkych Tatrách (na viac to tohto roku nevyjde). V sobotu sme s priateľkou pokorili najvyšší vrch Nízkych Tatier - Ďumbier (2043,4 m). Stálo to za to? Myslím, že fotky hovoria za všetko.

Pohľad smerom na sever, v pozadí Vysoké Tatry
Obrázok

Pohľad južným smerom na Veporské, Stolické, Kremnické vrchy atď..
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
moschino
lexusák
Príspevky: 728
Dátum registrácie: Nedeľa, 7. Júna 2009, 23:00
Bydlisko: BA

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa moschino » Pondelok, 5. Septembra 2011, 20:24

8) Sakra tri krat som siel cez NT z Telgartu na Donovaly a vzdy bol Dumbier v oblakoch :mrgreen: zavidim ten pohlad
EX: TOYOTA Corolla E11

ist das auto und LEXUS!

Používateľov profilový obrázok
exo_t
začiatočník
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Septembra 2009, 11:20
Bydlisko: BA v lese

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa exo_t » Piatok, 9. Septembra 2011, 10:44

trocha staršie, ale možno niekoho inšpirujem: v auguste 2010 som sa vydal do Rumunska, (okrem iného na koncert Iron Maiden v Kluži) a keď už tam budem, že sa mrknem na legendárny Transfagarasan. Stálo za to.
Obrázok
Cesta má cez 90 km, neprešiel som ju úplne celú lebo som nemal moc času a trmácať sa až do Pitesti sa mi nechcelo. Bolo to hodne prepchaté, ale turistami, pre tranzit Sibiu - Pitesti sa už moc nepoužíva (bol som tam pondelok popoludní). Dosť ťažko sa to hľadá, musel som trochu blúdiť medzi dedinkami, ale našťastie tam každý dedo vie anglicky (fakt, nerobím si srandu - kohokoľvek som sa opýtal, ten mi rozumel a poradil).
Odporúčam klímu, bez ktorej by som asi skapal, najmä v severnom Rumunsku na rozľahlých planinách sa teploty šplhali k 40ke. Samotný "výstup" na vrchol horského prechodu trval dlho, lebo predomnou sa tiahol nekonečný had dačií a iných pojazdných katastrof. Väčšinou rumuni, sem - tam talian či francúz. Keď sa dalo, tak som vyrazil dopredu a popredbiehal som ich, aby som o 200 m zastal pre fotenie a zas ma predbehli oni. Kvalita povrchu je zo severnej strany znesiteľná, pozor si však treba dávať v tuneloch - sú neosvetlené, skôr také jaskyne vytesané (vyzeralo to ako by to stavali tisíce otrokov krompáčmi) do skaly, na spodku niečo ako betónový poter, s hlbokými jamami kde bezproblémov prerazíte gumy a zničíte zavesenie. Na vrchole je jazero, chata, veľké parkovisko a kopa Rumunských stánkarov pripravených vás ojebabrať pri vydávaní (je to tam pravidlo). Zostup južnou stranou je spočiatku v pohode, ale potom začne katastrofa - povrch sa zmení na úplný tankodrom, takže aj keď je tam prázdno, jazdu si neužijete. Stojí to však za to, lebo nasleduje priehrada a ďalšia ukážka balkánskeho turizmu so stánkami, túlavými psami a stovkami motajúcich sa ľudí, áut a zvierat.
Nakoniec sa to večer vyprázdnilo a cestu naspäť som si fakt mohol užiť, motajúci sa turisti zmizli a tak sa dala skúšať ideálna stopa a ostrejšie tempo. A nakoniec som nebol jediný, kto si prišiel užiť tú cestu kvôli samotnej jazde - ako som sa vracal, oproti mne stúpal Nissan GT-R s talianskymi značkami...
Pár postrehov: cesta je od večera do siedmej ráno oficiálne uzavretá, ale široko daleko nebol jediný policajt, takže večer resp. v noci si to môžete užiť naplno. Odporúčam zobrať so sebou aspoň pár litrov benzínu - cesta má fakt 90 km a fakt tam nikde nie je benzínka. Ak chcete ušetriť za ubytovanie - môžete kdekoľvek stanovať. Cestu odporúčam aj fotografom - fakt úchvatné scenérie, môžete si odtiaľ odniesť úžasné foto. V celom Rumunsku je lacno, slušné ubytovanie vyjde na 15 € za noc aj s raňajkami, ja som prespal v mestečku Medias. A baby nech nie sú prekvapené ak narazia na chlapa v ženskom WC - rumuni nevedia rozoznávať symboly na WC.
A tree never hits an automobile except in self defence.
momentálne car-free

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: dovolenka trip

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 3. Apríla 2012, 19:51

Aj na Slovensku sa dajú nájsť pekné miesta. Vždy ma poteší keď vidím niečo takéto
(Počúvadlianske jazero)
Obrázok

alebo aj takéto
(výhľad zo zrúcaniny hradu na dedinku Podzámčok)
Obrázok

Niekedy ma drží v tomto banánistane vážne len takáto príroda. Až je smutné, že z takéhoto krásneho kúsku zeme nevie buta tot nič vyťažiť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných