Oleje raz a navždy
Moderátor: Elvis
- Gabriel Nagy
- Vševed
- Príspevky: 7554
- Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
- Bydlisko: Želovce
Re: Oleje raz a navždy
tak schvalne, cena 4litrof?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
- miguellito
- začiatočník
- Príspevky: 470
- Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59
Re: Oleje raz a navždy
schvalne ? schvalne?
cena 4l pixle a 1l pixle dokopy bola 82 eur, lebo 5 litrovky nerobia ,neviem kolko stala cisto4ka a 1ka ,zobral som aj litrovku,lebo nieco to urcite pozere pri tych sportovych jazdach -takze na doplnanie... hlavne ma nekamenujte do SS ale radsej verejne
hej viem si aj ja zohnat lacno oleje vsetkych znaciek-a u znamych v predajni este aj vzdy o par stoviek sk so zlavou ale islo o to vyskusat prave tento olej- hawk.
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa
- Gabriel Nagy
- Vševed
- Príspevky: 7554
- Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
- Bydlisko: Želovce
Re: Oleje raz a navždy
hm, tak uvidime, ake budes mat pocity, iked to sa tazko takto... no cena brutal, ale ked je to zatial rarita....
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
- Avensis
- Toyota guru
- Príspevky: 1160
- Dátum registrácie: Utorok, 10. Marca 2009, 15:22
- Bydlisko: RV
- Kontaktovať používateľa:
Re: Oleje raz a navždy
Lexus LS 430 President pack
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"
Yamaha WR
Yamaha XS veterán
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD
ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22
ex.Lexus GS 300
ex.Celica GT 94 LSD SS II + chladič prevodovky
ex.Corolla GT-i AE92 89"
Yamaha WR
Yamaha XS veterán
ex.Yamaha XT
ex. Carina E 2,0 TD
ex. Toyota Avensis D4D 2,0 T22
- Gabriel Nagy
- Vševed
- Príspevky: 7554
- Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
- Bydlisko: Želovce
Re: Oleje raz a navždy
cena dobra, ale totok je bez mos2
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
- stenky
- Toyota guru
- Príspevky: 1852
- Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
- Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-
Re: Oleje raz a navždy
apropo magneticky vypustny srob oleja na zachytavanie ocelovych ciastociek, dobre ci zbytocne?

- miguellito
- začiatočník
- Príspevky: 470
- Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Júla 2008, 13:59
Re: Oleje raz a navždy
radsej nemagneticky , aby nebolo vidno tie ciastocky ktore lietaju z motora
a co oko neboli srdce nevidi ci ako..... 
Mi Angelita CeliCa GTi 2.0 16 V-oltov:-), Morning Lemon Zltunka Designed by the Wind
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa
Hlavne netreba stat vedla auta ktore je od vas 1,5metra a ide rychlostou 170km/h
mam fakt DAMNED car
yellow mambaaa
Re: Oleje raz a navždy
zdravím páni, mám za sebou prehliadku po prvom roku prevádzky a trocha ma prekvapilo, že pri výmene oleja použili olej 5W-30 pričom v príručke k autu jasne píšu, že od výroby je použitý olej 0W-20, môže byť síce nahradený olejom 5W-30, ale pri ďalšej výmene by mal byť použitý 0W-20, takže nechápem prečo sa toyota neriadi svojimi vlastnými odporúčaniami, aj som sa prijímacieho technika nato pýtal a zdôvodnil mi to slovami, že oni používajú plnú syntetiku čo som dobre nepochopil čo tým chcel vlastne povedať, to akože 0W-20 nie je plná syntetika? Dúfam že to nebude môjmu malému motoríku veľmi vadiť 
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Oleje raz a navždy
Ty si ako myslíš že ten Tvoj Dual VVTi je niečím výrazne rozdielny od klasických VVTi do ktorých sa lial 5W-30 až 5W-50 (2ZZ-GE)???
O pojmoch ako syntetika, polosyntetika sa hádam nebudeme v tomto storočí už baviť...
O pojmoch ako syntetika, polosyntetika sa hádam nebudeme v tomto storočí už baviť...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Re: Oleje raz a navždy
mne je jedno čo sa leje do klasického vvti, mňa len zaráža že toyota odporúča 0W-20 a autorizovaný servis tam leje 5W-30, je problém dať tam 0W-20???
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Oleje raz a navždy
Ja by som tam lial 5W-30 alebo 5W-40. Problém vznikne ak budeš viskozitu meniť naverimboha - ostal by som u toho, čo Ti tam teraz naliali.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Re: Oleje raz a navždy
jasné že to meniť nebudem, verím že vedia čo robia
Toyota Auris 1,33 Dual VVT-i 2009
- Gabriel Nagy
- Vševed
- Príspevky: 7554
- Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
- Bydlisko: Želovce
Re: Oleje raz a navždy
5w-30 moze byt...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE?
- AndyGTP
- Vševed
- Príspevky: 4415
- Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
- Bydlisko: Bratislava
Re: Oleje raz a navždy
rasto, tvoje pripomienky su spravne, tiez si myslim ze 5W30 je beznejsi olej nez 0W20. Kazdopadne, ak by bolo v prirucke z akychkolvek (logickych ci paranormalnych) dovodov explicitne uvedene, ze sa naozaj ma pouzivat 0W20, tak by som sa cudoval, preco chrapuni v autorizovanom servise odbiju zvedaveho zakaznika hentakou prijebanou odpovedou. Tu nejde o to ci sa hornetovi nieco doserie alebo nie, ale o princip. Kazdopadne, aspon ja osobne neviem, aky je rozdiel medzi dual vvti a klasickym vvti, rozdiel medzi spodnym a letnym cislom je u noveho oleja vacsi, takze je pravdepodobne jemne hustejsi nez OEM olej.
JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)
- drgi
- Vševed
- Príspevky: 2734
- Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
- Bydlisko: doma.
- Kontaktovať používateľa:
Re: Oleje raz a navždy
ta 0W-20 bude vhodna tak na Sibir - podla tabulky na konci clanku je do +10°C.
http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko
http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km
Kto je prítomný
Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný