pomoc pri kúpe

všetko o tomto modeli
mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Nedeľa, 3. Januára 2010, 19:13

ahoj, chystám sa kúpiť staršiu camrynu, tak sa chcem spýtať, na čo by som si si mal pri obhliadke dávať zvlášť pozor. Má to byť camry V2 rv: 1991, 2.5 V6 GXi

http://toyota-camry.autobazar.eu/20i-16v-id1254986.html

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa grexos » Nedeľa, 3. Januára 2010, 19:45

len par veci z vlastnych skusenosti:

farba dymu z vyfuku (olej)
v kufri sa neboj pozriet pod koberec a k rezerve aby si videl ci bola burana, vsimaj si farebne rozdiely medzi dielmi
vyskusaj si zatlacit aj nad miestom nad tlmicmi aby si videl ci nebudes musiet menit
ak ma siber otvor ho a popozeraj kvitnuce miesta co plati vsetobecne. dolezite je pri testovacej jazde vyskusat maximalne vytocenie volantu a akceleraciu (homokinetaky cez 100 eur stoji novy s vymenou)
skontroluj si sedacky a dierky na nich aby ti pruziny alebo nieco obdobne netlacilo do prdele :)
vyskusaj si vsetko funkcne - spatne zrkadla, vyhrievanie cohokolvek, vsetky stupne velntilatora, klimu ak ma a podobne

chalani ti isto povedia aj viac :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Nedeľa, 3. Januára 2010, 19:58

ok,dik za radu. otec totiž takú camry-nu mal a ja som mu na nej jazdil posledné dva roky. Len som ešte chcel vedieť či ten motor čo - to ešte vydrží lebo už má dosť dabehané, myslím že okolo 300 OOOkm. My sme v tej našej mali ale 2.0 GLi. Tá mala asi tak 280 tis keď sa jej zasekol kilometrovník a za rok som na nej ešte prešiel asi 10 - 15 tis. Nebol s ňou skoro žiaden problém, len pri štartovaní sa jej nechcelo. Koľko krát som ju točil aj 5 - 10 min. Ale keď sa už rozbehla, tak to bola krása. No ale vrátim sa k tejto. Koľko môže mať takýto motor životnosť. Je pomerne lacná ale potrebujem aby mi vydržala aspoň rok. Teraz si ešte nič novšie dovoliť nemôžem.

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 4. Januára 2010, 09:21

je to este stary poctivy japonec, takze 300 000 km nie je ziaden problem (mal som corollu s 350 000 km a pohoda okrem toho ze ju v nasich nasolenych podmienkach zozrala hrdza). Zaklad je pravidelny servis takze to nech ta zaujima predovsetkym
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Pondelok, 4. Januára 2010, 11:41

už som s dotyčným preposlal pár mailov a to auto ma vyvarene prahy atd... pozeral som co by vysla kompletna sada tesneni na motor a vychadza to okolo 130€ co nie ja až také strasne... vymenim tam asi aj piestne kružky a terajsi majitel mi ešte povedal ze su uz vydrate zadne parkovacie pakne co tiez nie je draha zalezitost okolo 25-30€... dam ju trocha dokopy a budem si jazdit už konecne na svojom...

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Štvrtok, 14. Januára 2010, 12:55

Takže zajtra idem pozrieť a ak bude k životu, tak možno aj kúpiť tu CAMRY 2.5 V6 (VZV21) 2VZ-FE. Držte palce.

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 14. Januára 2010, 13:05

drzime :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa eman22 » Štvrtok, 14. Januára 2010, 14:03

Dufam, ze ju zajtra k veceru riadne prevetram.
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Štvrtok, 14. Januára 2010, 15:19

Dúfam aj ja. Už som si dovolil vziať na sklad KN vzducháč. Mám príchystaný aj olej BP s filtrami, brzdovu kvapalinu, nemrznúcu klvapalinu, stierače a night breakeryH4, stierače atď. No proste pičovinky, ktore hneď povimieňam. Po nejakom čase tam asi vymením aj rozvody (dve kladky, remeň, vodná pumpa + 2x drážkový remeň a 1x klinový remeň). Ešte tam vymením parkovacie pakne s valčekmi a dúfam, že budem mať na nejaký čas pokoj. Takže Peťo, zajtra: 15.01.2010 o 24.00, križovatka pri TESCU. Ti, ja: avensis vs, camry... smer MT... Kto prehrá, platí účet v "garáži". :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Používateľov profilový obrázok
eman22
začiatočník
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Mája 2009, 12:17

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa eman22 » Štvrtok, 14. Januára 2010, 23:11

mates_elit napísal:Dúfam aj ja. Už som si dovolil vziať na sklad KN vzducháč. Mám príchystaný aj olej BP s filtrami, brzdovu kvapalinu, nemrznúcu klvapalinu, stierače a night breakeryH4, stierače atď. No proste pičovinky, ktore hneď povimieňam. Po nejakom čase tam asi vymením aj rozvody (dve kladky, remeň, vodná pumpa + 2x drážkový remeň a 1x klinový remeň). Ešte tam vymením parkovacie pakne s valčekmi a dúfam, že budem mať na nejaký čas pokoj. Takže Peťo, zajtra: 15.01.2010 o 24.00, križovatka pri TESCU. Ti, ja: avensis vs, camry... smer MT... Kto prehrá, platí účet v "garáži". :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Avensis tazko ostal v Pastekarni. :D Maximalne Fobia 1,2HTP. :lol: :lol: :lol:. Kolko chces nadskok? Dame do martina dam ti 5minut nadskok. A budem sa modlit, kedze je to cerstve auto ze sa nieco poebe. ;-)
Toyota Auris 1,4D4D, r.v. 2010 6MT
ex. WV Passat 1,8T 20V,r.v.2001
ex Ford Focus 1,8TDci r.v. 2002
Skoda Fabia combi 1,2 "HTP" (firemny)
ex. Toyota Avensis T22 sedan 1,6i 98
ex: Skoda Fabia II 1,4i 16V
ex: Skoda Fabia I 1,9SDi 3x

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Sobota, 16. Januára 2010, 00:04

eman22 napísal:
mates_elit napísal:Dúfam aj ja. Už som si dovolil vziať na sklad KN vzducháč. Mám príchystaný aj olej BP s filtrami, brzdovu kvapalinu, nemrznúcu klvapalinu, stierače a night breakeryH4, stierače atď. No proste pičovinky, ktore hneď povimieňam. Po nejakom čase tam asi vymením aj rozvody (dve kladky, remeň, vodná pumpa + 2x drážkový remeň a 1x klinový remeň). Ešte tam vymením parkovacie pakne s valčekmi a dúfam, že budem mať na nejaký čas pokoj. Takže Peťo, zajtra: 15.01.2010 o 24.00, križovatka pri TESCU. Ti, ja: avensis vs, camry... smer MT... Kto prehrá, platí účet v "garáži". :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Avensis tazko ostal v Pastekarni. :D Maximalne Fobia 1,2HTP. :lol: :lol: :lol:. Kolko chces nadskok? Dame do martina dam ti 5minut nadskok. A budem sa modlit, kedze je to cerstve auto ze sa nieco poebe. ;-)


ok, vyhral si. mas to po dnesku uz aj zaplatene. dufam ze sa ti spalo dobre na mojej posteli.
keby nam ale stanko neodisiel pili by sme este dlhsie. dufam ze ked prides za tyzden, ze sa uz s tebou na niecom ponahanam...

mates_elit
panic
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Sobota, 2. Januára 2010, 14:09
Bydlisko: Lietava

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa mates_elit » Sobota, 16. Januára 2010, 00:36

OK, tak aby bolo každému jasné, bol som dnes obzrieť tú Camry, po ktorej som tak veľmi túžil a po obhliadke som usúdil, že to asi nie je dobrá kúpa. Obzerám kasňu, v pohode, obzerám motor, nič nejasné nevidím. Chlapík naštartoval, tak som si myslel, že už je moja... ani náš auris tak neštartuje (a to je to nové auto). No, lenže, keď som si sadol za volant, tak už to bolo o inom... podotíkam: auto vyzeralo, štartovalo (motor bol studený, keď som ho štartoval), a malo tú charizmu ako každé takéto staršie auto... No ale keď už som sadol za volant tak... pri pridaní plynu silno trhlo (nemyslím tým výkon motora), pri pustení plynu, zas trhlo... pri vytočení volantu zapraskali homokĺby... na rovnej ceste, pri pustenom volante ju ťahalo do ľava a to ani nehovorím o tom, že veľmi slabo brzdela... ďalšia vec bola spojka, pustím spojku, a otáčky sa držia na 5000 na jednotke??? a to som sa nesnažil ísť nejako agresívne (proste preklzovala spojka).... no a hluk ktorý šiel z prednej nápravy ma donútil uvedomiť si, že ak toto auto kúpim, tak sa musím prichystať na to, že doň investujem aspoň 1000€. (brzdy, spojka, predné ramená so stabilizátorom, tyčky a čápy riadenia, stab. tyčky s gumami stab., homo. kĺby, atď, atď...) Ja neviem... oplatilo by sa mi doňho toľko investovať??? Za toľko peňazí si kúpim aj novšiu (toyotu). Ale zas práve po takejto Camry som veľmi, veľmi sníval...
Proste chcem vedieť váš názor, či sa po ňu vrátiť alebo mám skúsiť hľadať ďalej... (inak, týchto Camrýn je veľmi málo...)
Chcem proste Camry V2, ale nech stojí za to...
Poprosím Vás o názory a rady, vopred veľmi ďakujem...
Mates...

pedrito2u
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 15. Augusta 2016, 11:31

Re: pomoc pri kúpe

Príspevok od používateľa pedrito2u » Štvrtok, 13. Júla 2017, 09:56

Naprosto netusim vzhladom na datum tohoto prispevku ci je to este aktualne, ale jam mam Camry ten isty kodel rok vyroby 1989 a chodi a vyzera vyborne, ziaden z tych problemov. Ak je zaujem poslem fotky a kontakt na mna je 0903 700844
PS
mates_elit napísal: Sobota, 16. Januára 2010, 00:36 OK, tak aby bolo každému jasné, bol som dnes obzrieť tú Camry, po ktorej som tak veľmi túžil a po obhliadke som usúdil, že to asi nie je dobrá kúpa. Obzerám kasňu, v pohode, obzerám motor, nič nejasné nevidím. Chlapík naštartoval, tak som si myslel, že už je moja... ani náš auris tak neštartuje (a to je to nové auto). No, lenže, keď som si sadol za volant, tak už to bolo o inom... podotíkam: auto vyzeralo, štartovalo (motor bol studený, keď som ho štartoval), a malo tú charizmu ako každé takéto staršie auto... No ale keď už som sadol za volant tak... pri pridaní plynu silno trhlo (nemyslím tým výkon motora), pri pustení plynu, zas trhlo... pri vytočení volantu zapraskali homokĺby... na rovnej ceste, pri pustenom volante ju ťahalo do ľava a to ani nehovorím o tom, že veľmi slabo brzdela... ďalšia vec bola spojka, pustím spojku, a otáčky sa držia na 5000 na jednotke??? a to som sa nesnažil ísť nejako agresívne (proste preklzovala spojka).... no a hluk ktorý šiel z prednej nápravy ma donútil uvedomiť si, že ak toto auto kúpim, tak sa musím prichystať na to, že doň investujem aspoň 1000€. (brzdy, spojka, predné ramená so stabilizátorom, tyčky a čápy riadenia, stab. tyčky s gumami stab., homo. kĺby, atď, atď...) Ja neviem... oplatilo by sa mi doňho toľko investovať??? Za toľko peňazí si kúpim aj novšiu (toyotu). Ale zas práve po takejto Camry som veľmi, veľmi sníval...
Proste chcem vedieť váš názor, či sa po ňu vrátiť alebo mám skúsiť hľadať ďalej... (inak, týchto Camrýn je veľmi málo...)
Chcem proste Camry V2, ale nech stojí za to...
Poprosím Vás o názory a rady, vopred veľmi ďakujem...
Mates...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní