Zajimavy link

Informácie o zrazoch a akciách, ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 13. Októbra 2009, 17:44

popravde najviac ma dostalo do pochybnosti
Dragster Camry a Tundra -celna maska, lavy blatnik z vnutornej strany Camry. Tie prve foto vyzeraju pochybne. Z veci ktore vyzeraju ako doretusovane - Pozadie obloha, ludia, lode, stromy vyzeraju velmi 2D, lampy ani nehovorim - ako prilepena fotka. Ten stan nad ISF-250 ako prilepeny z inej foto isto hlbka ostrosti sa da dosiahnut super objektivom ale tu vyzera ostrost ako prisposobena renderovacimi programami, problem pri vizualizaci mavam s "polozenim" veci na zem, tu auta vyzera akoby pri kolesach bola zem, a nie ako kolesa polozene na zemi, pri tom CS 400 aj lexusoch na asfalte to tiez vidiet. Retus fotosopom sa robi casto po renderignu. Hlavne tiene pod autami su priliz ostre, nerozptylene. Obloha ma tiez svoju ziaru, dokonca sa odraza od zeme spat a vrha tien, ale tu su tiene pod autami priliz ostre nato kolko je tam oblakov aj ked nezaclanaju slnko. Niektore vyzeraju ako foto, mozno preto ze aj su :) . Pridat hrdzavy material na suciastky tiez nieje problem, na http://www.cgtextures.com/ je mala ukazka materialov a fanatici si robia aj vlastne. Cim viac detailov maju modeli tym lepsie, exterier byva preto vacsi problem, co aj tu vidiet. Zrkadlivost a odrazivost zvladaju profi programy neskutocne skutocne, o nej sa ani nebavim. Keby nieco tak gugle Maxwell Render, Luxology atd...
Neviem robil som z toho len diplomovku a viem ze sa to da spravit na compe. :?
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
Samuel
začiatočník
Príspevky: 459
Dátum registrácie: Utorok, 20. Mája 2008, 18:30
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa Samuel » Utorok, 13. Októbra 2009, 18:06

JohnC ale auta na okruhoch v USA, dragsteri a NASCAR pouzivaju na predku len folie namiesto normalnych svetiel a masiek ;) Cize to co vidis aj v skutocnosti nalepky su ;) Je to kvoli tomu, ze sa tam stale tukaju tak aby nemali tolko bordelu vsade na trati :)
Toyota Auris 1,6 Valvematic: 1ZR-FAE 6 M/T Navi Exclusive
Hyundai Accent 97 1,5 12V HB

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa kre » Utorok, 13. Októbra 2009, 18:08

priznam sa ti, ze z tejto stranky som to nikdy neanalyzoval... chcel som napisat, ze poznam toho fotografa, co to fotil, ale prestylizujem to, poznam toho cloveka, co spravil tieto obrazky, nech uz akymkolvek sposobom :) a zatial mi to nikdy neprislo, ze by sa utiekol k renderingu od svojho fotaku... sledujem jeho pracu uz dlhsiu dobu, lebo sa venuje zrazom a podobnym akciam, odkial prinasa celkom zaujimave reportazne aj dokumentaristicke foto a beriem to ako inspiraciu...

ale paci sa mi tvoja profesionalna deformacia, vidis foto a musis zanalyzovat, ci to nie je render :D

necham to na kazdeho vlastny usudok ;)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
johnC
toyoťák
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Februára 2006, 19:12
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa johnC » Utorok, 13. Októbra 2009, 18:47

heh no co uz.. ale zaujimave je aj ako sa snazia "modelari" farbami, nasvietenim spravit co najrealistickejsiu foto a fotografovia naopak umelecke foto s nereal. osvetlenim :D
btw. Folia masky Tundry s cirou optikou s mlhofkami f sport farbach je coool tuning! :D
Toyota Corolla E11/Scott Reflex 10/noKia/Lunex DCM-fz7/Logitech-mouse/Verbatim FDD/Adibas/Mentos/Primeros
.... ideal for mňa !

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 15. Októbra 2009, 14:33

Samuel napísal:JohnC ale auta na okruhoch v USA, dragsteri a NASCAR pouzivaju na predku len folie namiesto normalnych svetiel a masiek ;) Cize to co vidis aj v skutocnosti nalepky su ;) Je to kvoli tomu, ze sa tam stale tukaju tak aby nemali tolko bordelu vsade na trati :)
jednak to, a podruhe - take svetlo nieco vazi, a oni tam aj tak na pretekoch nesvietia, tak naco by pretekarske auto vozilo zbytocne kila?

ale niektore auta tam fakt vyzeraju ako z dobre spravenej pocitacovej hry
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Legon
Toyota guru
Príspevky: 1417
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Júna 2008, 02:58
Bydlisko: Jarok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa Legon » Piatok, 16. Októbra 2009, 00:37

noooo

dnesny rozdiel medzi profi renderom a fotkou je fakt tazko postrehnutelny.
ako pisal JohnyC, treba si vsimat vo vseobecnosti to co hovoril.

ale to, ze obcas vizeraju auta akoby plavali, alebo divne tiene je podla mna sposobene dobre nastavenym bleskom, jemne priblesknute, aby pod autom zostali tiene ale vynikli niektore detaily ...

a preto niektore veci posobia plocho.

Nevravim ze niektore veci nemozu byt doretusovane k fotkam, v dnesnej dobe kazdy profi fotograf nema problem dorobit do sceny postavu ci dom, strom, lampu....
Taktiez to tak robim pri postprodukcii hlavne exterierov aby nabrali na zivote, lebo nie vsetko sa mi chce modelovat :razz:

Poznam chalanov co sa venuju profi modelovaniu aut. napr www.furo.sk - myslim ze naj profik v nasich koncinach na technicky modeling, ale nevenuje sa fotorenderom, takze jeho vystupy nemaju az taku kvalitu

Aj na slovensku mame chalanov co robili pre hollywood efekty, alebo pracovali na celovecernych CG filmoch, dokonca na to aka sme mala krajina ich bolo naozaj dost.

za vsetkych len niekolko

www.marekdenko.net
http://psanitra.com
http://www.radoxist.com/


a dalsich XY grafikov, ktori spavaju 2 hodiny len aby postihali terminy na odovzdavanie a dostudovali nove technologie nech sa mozu udrzat na vrchole.

nejake CG stranky ktorych by to zaujimalo

www.cgtalk.com
www.3dtotal.com
3dkingdom.org
evermotion.org
http://www.the123d.com/
.
.
.


ceske stranky
www.maxarea.com
www.3dgrafika.cz
www.3dstudio.cz

bohuzial slovenske verejne cgservery zanikli a zostalo asi len

http://grafika.sk/
www.forum.animacia.sk

tod asi vsjo co som chcel, ja som sa CG prestal venovat na plny uvazok, takze moje prace sa ustalili na kvalite vyhovujuce mojim klientom, takze stagnujem vo svojom vyvoji, ale vzdy si hovorim, ze raz ma vsetci na*eru a pojdem opat robil len CG ;-)

CG - computer grafik

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 16. Októbra 2009, 09:20

Taky priemerny rozhovor o teoretickej buducnosti toyoty.
http://auto.sme.sk/c/5061857/hybridy-ni ... ativa.html
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 23. Októbra 2009, 11:24

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 23. Októbra 2009, 12:00

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa wakkee » Piatok, 23. Októbra 2009, 13:57

sice to je mimo motorizmu ale dotyka sa to nas vsetkych

http://dolezite.sk/Otvoreny_list_podpre ... novi_.html
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa mimo » Piatok, 23. Októbra 2009, 15:07

No už len politika nám tu chýbala ...

ale nedá sa s tým nesúhlasiť ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 26. Októbra 2009, 12:25

Toyota Sai: nový hybrid již tento prosinec
http://www.autorevue.cz/Magazin/Toyota- ... fault.aspx
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 27. Októbra 2009, 16:19

Testovali sme Toyotu, ktorá prešla Dakar
http://auto.sme.sk/c/5081426/testovali- ... dakar.html
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 2. Novembra 2009, 12:10

Lambo Murcielago, alebo Toyota Celica? :D


http://www.topspeed.sk/w3m_lambo-murcie ... elica.html
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zajimavy link

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 3. Novembra 2009, 14:37

http://www.raceofchampions.com/
Pre priaznivcov nejakého toho "slalomíku"... :lol:
Inak poznám pár dobre upravených maličkých toyot, ktoré by sa tiež do takej trate zmestili a možno by aj poriadne potrápili autá tohto roku používané v ROC. :D
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný