Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
herbobo
panic
Príspevky: 75
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Októbra 2006, 20:37
Bydlisko: prievidza

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa herbobo » Štvrtok, 15. Januára 2009, 13:57

1992.Ostrv Krk Malinska.Juznejsie by nas aj tak nepustili lebo bola vojna.Super dovolenka,malo ludi,apartman a ine (cigarety,vino a rakija) za par korun.Tato mi nechcel pozicat auto,tak som zobral 105-z pozicovne a frcali sme. Akurat neviem.preco ma vsetci posielali na psychiatriu :)
1998-Pisak,20 km pod Omisom.Lacne casy sa uz minuli. Ale tiez super,mala dedinka s jednou restikou a obchodom.Tato mi uz dal auto do trvaleho uzivania, tak sme ficali na 120-ke :twisted:
2003-Cierna Hora ,Sutomore-sice to nieje HR ale... presli sme cele pobrezie od Splitu .Na juhu su krasne miesta a nie je tak husto zastavany. Samotna CH-Juh to je jedno velke smetisko,smerom na sever je to lepsie.Pol dna sme zhanali apartman.Nie za by neboli, ale vsade spina a divny ludia.Nakoniec sme nasli dobre u praveho cernohorca.Chalani pozor! ak mate trochu zaletne manzelky,tak tam radsej nechodte.Pravy cernohorci su chlapy nad 190cm a fesaci.Zeny su ale skarede!!!
2008-ostr. Pag Mandre.Prijazd 2.sept. 30st. 4. sept.ocladenie na 14 st.Zima ,4 dni sme vydrzali ale dlhsie sme uz pit nevladali :mrgreen:
Medzi tym sme boli 10x v grecku ale o tom v novom fore

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Utorok, 2. Júna 2009, 13:04

toho roku sa chystáme zase do Tribunju(severná Dalmácia-Šibenik...). Má niekto skúsenosti, kam sa dá ísť pozrieť v tejto oblasti? Nemám na mysli tie klasické výlety na Kornati, Krku, Plitvice, skôr by som chcel vidieť veci o ktorých sa veľa nevie. Ja osobne môžem odporučiť výlety na ostrovy Jadroliniiou, to sú ich linkové lode. Stojí to na rodinu 30-80 kuna, podľa vzdialenosti a dajú sa vidieť fakt pekné zákutia. My takto chodievame z Vodíc do Šibenika, výhodou je že človek nemusí krvopotne hľadať miesto na parkovanie, platiť parkovné a môže si dať dáke to pivko od smädu.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Streda, 3. Júna 2009, 11:18

Našiel som informácie pre tých čo sa chystajú do Chorvátska, (tzn. o Chotvátsku a Maďarsku): čo sa týka povinnej výbavy, je to zhruba to čo u nás, nič navyše. Povinné svietenie výstražné vesty a trojuholníky. Detské autosedačky sú povinné v Maďarsku, v Chorvátsku som vzadu našiel povinné len pásy(nie som si istý či je to pravda). Rýchlosti: HU-obec 50, cesta 2.triedy 80, cesta 1.triedy 100, dialnica 120. HR-obec 50, mimo obce 80, dialnica 130. Dúfam že to sú aktuálne informácie. Poplatky: HU-týždňová matrica 2000,-huf(minulý rok som platil 7,-eur), mesačná 3400,-huf. HRK-od hranice po výjazd Pirovac(pred Šibenikom) to vychádza 162,-hrk je to za412,7km. Na stránke http://www.hac.hr nájdete viac informácií o chorvátskych dialniciach.Web kamery nájdete na http://www.hak.hr. Najdlhšie tunely Sveti rok a Mala Kapela by už mali byť spustené v plnom profile, ale aj tak Chorvátsky automotoklub odporúča príchod v iné dni ako v piatok a sobotu večer. Mne osobne stačilo raz ísť v piatok, nikdy viac. Minulý rok sme išli vo štvrtok, cesty boli úplne v pohode. Má niekto odskúšanú starú cestu cez Plitvice? Ja som tadiaľ ešte nešiel.
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 4. Júna 2009, 16:29

Ja by som ešte rád upozornil na to, že ak pôjdete na dovolenku napr cez Maďarsko tak si dajte bacha na reflexné vesty, treba ich mať toľko koľko je pasažierov v aute.. ;-)

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa wakkee » Štvrtok, 4. Júna 2009, 19:40

tak v tom pripade by som nechcel byt soferom autobusu
inak sa mi to zda ako blud, mas nejaky link na oficialne info alebo je to len jpp?
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 5. Júna 2009, 11:34

Nie je to jpp, minuly rok isiel fotrik do Bulharska a tento rok sa chystam aj ja, takze na tie vesty by som si dal bacha a tiez aj na hasiaci pristroj. Ako je to s vestami u vodicov autobusov neviem, tam pochybujem, ze by bolo treba vozit 40-50 viest :) Kazdopadne nejaky link napr. tu http://ccc.mise.cz/clanky/povinna-vybav ... ruzna.html. Slovenske stranky su casto neaktualne, tak preto davam link od nasich susedov, je to pomerne aktualne.

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Piatok, 5. Júna 2009, 20:30

Ups :o . To som netušil. Tak to budem musieť ísť na nákupy, alebo ženu s deťmi nechať doma :lol:
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
Ivan-LM
začiatočník
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2008, 09:26
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa Ivan-LM » Utorok, 16. Júna 2009, 22:21

Našiel som fakt dobrú stránku o HR: www.chorvatsko.cz
Corolla E11 STD červená-sedan, r.v.1998,
moped Stadion S11, r.v. 1958
moped Stadion S22, r.v. 1962
JAWA 350/638 r.v. 1988

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa mimo » Streda, 17. Júna 2009, 09:40

S tými našimi www stránkami je to fakt !

Ja som našiel jedno dobré , samozrejme, CZ fórum kde je plno info :

http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/index.php

A k tej povinnej výbave resp. vestám , je to presne taký istý nezmysel ako chceť od čechov alebo rakúšanov aby mali našu kartu prvej pomoci ...
Niekde na nete som čítal že povinná výbava auta musí byť podľa krajiny kde je auto registrované ...
ved je blbosť žiadať od vodiča aby mal povinnú výbavu krajiny cez ktorú prechádza ...
si predstavte že idete napr. autom do portugalska ,a to si mám kupovať lekárničku každej tranzitnej krajiny ... ? lebo neviem či tam oni majú mať niečo čo mi nie ? ked budú mať španieli povinný 5kg hasiaci prístroj to si mám kúpiť ? :?

neviem prečo páni v Brusely nespravia nejaký predpis ktorý by presne stanovil povinnú výbavu auta registrovaného v EU a bolo by po probléme ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa stenky » Streda, 29. Júla 2009, 16:05

Toho roku do Umagu. Konkretne zajtra rano o 6:oo Takze este uvidime co zotho bude :)
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 30. Júla 2009, 08:31

Ja som prave prisiel z dovolenky v Bulharsku (Obzor + mensie cestovanie popri pobrezi cca 70km na sever a takisto na juh), tak keby niekoho nieco zaujimalo tak kludne napiste.. bol to jednoznacne zaujimavy zazitok :D

ely
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pondelok, 8. Augusta 2011, 13:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa ely » Streda, 4. Júla 2012, 11:28

Toyotaci nemate nejake info (vlastna skusenost, foto, atd.) na ubytovanie v sukromi na Istrii (pripadne okolie Crikvenici). Rad by som siel niekam kde uz niekto bol. Vlastna pozitivna skusenost je najlepsie reklama :)
Toyota Corolla E12 1,6 2004 Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa fajry » Streda, 4. Júla 2012, 12:02

Ja som bol vlani tu: http://www.novalja-pag.net/semencic/index.html a mozem len odporucat. Prijemne ubytovanie, prijemny domaci, vyborna cena a more ... 15m od domu. Tento rok ideme opat. A co je super, tak 20m od domu je zastavka autobusu, ktory ide priamo na Plaz Zrce :)
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 4. Júla 2012, 19:10

fajry, tie ceny co tam su (od 25 do 90 €) to je za apartman na osobu / den?? Ze ci som to dobre pochopil.. teda ak je tam 40€ pre dvoch v case letnych prazdnin, tak 10 noci pre 2 osoby by bolo 400€?

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kam chodíte na dovolenku v Chorvátsku?

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 6. Júla 2012, 10:41

to je za apartman na 1 noc. My sme mali vlani TIP 4 (Smokva) = 4 ludia / 1noc / 90€. Takze na osobu to vychadza 22,5€ na 1 noc. A na dlhsie obdobie sa da samozrejme dohodnut. Mimotoho bola nasa podmienka byvat hned na plazi. Nechce sa mi niekam 1km slapat do kopca od mora a naopak.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných