Problém so štartérom

všetko o tomto modeli
fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Pondelok, 9. Februára 2009, 14:41

Na mojej 17r. Starletke 2EE ma v poslednej dobe trápi štartovanie. Stane sa, že po zapnutí kľúčika štartér iba "cvakne" a nič. Kontrolky nepohasnú, káble a svorky od aku to nebudú. Toto spraví 3x 4x a potom normálne naštartuje. Takto to robí trebárs 2 dni a potom je aj 2 týždne pokoj. Upodozrievam konektor na "hrubom" kábli ku štartéru. Je tam zlý prístup. Pomykal som ním, aj sa zdalo, že sa to zlepšilo, ale robí to znova. Nemal ste prosím niekto takýto problém? Ďakujem!

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa chmelo » Pondelok, 9. Februára 2009, 15:33

V kábli problém môže a nemusí byť....je možné, že uhlíky už odchádzajú do večných lovíšť....keď štartér zasúva pastorok, ale nepretočí, skôr by som to videl na tie uhlíky :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Pondelok, 9. Februára 2009, 17:40

Ano, myslel som aj na uhlíky, ale prečo to potom zase zhruba 2 týždne išlo bez problému? Keby odchádzali uhlíky, tak by to hádam malo byť horšie a horšie, až to prestane ísť celkom. Neviem...

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa liguere » Streda, 11. Februára 2009, 07:43

no tak toto robilo tatkovi na felde...ako sa ukazalo,chlapci v servise pri vymene spojky akosi pri spatnej montazi ten tebou spominany hruby kabel zle dotiahli (resp. skor asi vobec) cize raz to malo kontakt a startlo, a inokedy zase nie.
tak by som ti na zaklade tejto mojej skusenosti odporucil si tam v tom zlom pristupe trochu miesta najst a skontrolovat ten hruby kabel. netvrdim,ze to mas naisto povoleneale... kontakt zvykne byt pod nejakou tou gumenou krytkou, mozno sa tam dostal bordel a mas to zoxidovane alebo nieco podobne.

este otazka, urcite netoci, alebo toci starter naprazdno? bo potom to moze byt aj nejaky ten zubok ochrustany na pastorku, pripadne venci zotrvacnika.
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Streda, 11. Februára 2009, 10:09

Ďakujem za odpoveď. Ja tiež stále upodozrievam kontakt na kábli, pretože prvýkrát sa to stalo niekedy ešte v lete. Potom bol dlhší čas kľud a teraz v poslednej dobe sa to nepravidelne stáva častejšie. Štartér určite netočí naprázdno. Iba "cvakne". Budem to riešiť, keď sa trocha zlepší počasie. Ono sa s tým zatiaľ dá jazdiť... :?

Používateľov profilový obrázok
kici
toyoťák
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Marca 2006, 10:15
Bydlisko: Prešov

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa kici » Utorok, 17. Februára 2009, 13:46

Ja som mal presne ten isty problem, niekedy sa to zaseklo a tocil som klucikom aj na 3krat a nic len cvaknutie, len s tym rozdielom, ze po pol roku takehoto vynechavania mi to vynechalo uplne :D hlavne, ked bolo vlhko a kosa . Bol to zosuchany medeny kontakt v startery, robota tak na 2 hodky aj s vyrobou noveho. Ale zaujimave je, ze bola zosuchana len jedna strana, druha takmer cela. Takze sa toho neboj a najdi si najprv podla fotky vhodny material ako darcu. Ja som ho pol hodiny hladal v dielni a to som vedel, ze ho niekde mam.
Fotene mobilom
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Lexus IS 200 1G-FE
Toyota Corolla E12 1,4 vvti
Yamaha XTZ 660 TENERE
EX - Toyota Starlet EP82 JednacelatriXLi

fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Utorok, 17. Februára 2009, 16:23

Ďakujem za fotky. Uložil som si ich. Som opäť múdrejší. Doteraz som si so všetkými kontaktami poradil, ale tento je trocha od "ruky". Budem musieť asi aj tak niekoho "otravovať", pretože na väčšie roboty nie som zariadený. Vôbec si neviem predstaviť, ako by som ten štartér doma vymontovával. Je mi jasné, že raz to prestane fungovať celkom. Dnes napríklad to išlo v pohode. Ešte raz vďaka! :D

Používateľov profilový obrázok
kici
toyoťák
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Marca 2006, 10:15
Bydlisko: Prešov

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa kici » Utorok, 17. Februára 2009, 16:32

Da sa vybrat vpohode, len treba mat jamu, lebo to treba povolit aj zospodu. Toto je vpohode robotka, len je stiesneny pristup.
Lexus IS 200 1G-FE
Toyota Corolla E12 1,4 vvti
Yamaha XTZ 660 TENERE
EX - Toyota Starlet EP82 JednacelatriXLi

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 19. Februára 2009, 15:17

kici napísal:Da sa vybrat vpohode, len treba mat jamu, lebo to treba povolit aj zospodu. Toto je vpohode robotka, len je stiesneny pristup.
To v pohode zvladnes, tiez som to robil kamosovy na mojej ex Carine a material som pouzil
zo stareho rucickoveho budika, je z takych dvoch brodzovych platni, to zmaknes a ked to
spravis sam aspon budes vediet v akom stave je starter vo vnutri a mozes ho poriadne ocistit.
Inak aj na tom to bolo zodrate len z jednej casti.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Sobota, 14. Marca 2009, 15:58

Konečne som sa k tomu dnes dostal. :D V poslednej dobe to ale opäť "sekalo dobrotu". Zaujímavé, že aj tu bol opotrebovaný iba jeden kontakt, presne ten, ako je na obrázku od kici-ho. Druhý kontakt a krúžok, čo ich spájal, nejavili vôbec žiadne známky opotrebenia. Nový kontakt som vyrobil z kúska medenej pásoviny, neviem odkiaľ bola, možno z nejakého starého elektrorozvádzača. Páni, ešte raz ďakujem za rady a prajem vám veľa šťastných kilometrov! Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa Mexo » Utorok, 24. Marca 2009, 14:39

Je to pochopitelne, ze je opotrebovany len jeden. Tym, ze su tam dva, tak vzdy jeden zopne (rozopne) skor a druhy neskor. Ten, ktory zopne ako posledny, rozopne ako prvy a je namahany. Kedze su stratovacie prudy naozaj velke, tak to tam vo vnutry paradne iskri a tym sa nici.
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 24. Marca 2009, 18:37

Mexo napísal:Je to pochopitelne, ze je opotrebovany len jeden. Tym, ze su tam dva, tak vzdy jeden zopne (rozopne) skor a druhy neskor. Ten, ktory zopne ako posledny, rozopne ako prvy a je namahany. Kedze su stratovacie prudy naozaj velke, tak to tam vo vnutry paradne iskri a tym sa nici.

:D fiha takze ked sa ten jeden tym ze skor zopne a rozopne opali a stensi tak prichadza na radu ten druhy :idea: , ktory sa zas opali a zas sa vymenia a zas :idea: a zas :idea: a zas????????????
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 24. Marca 2009, 18:40

tofak napísal:
Mexo napísal:Je to pochopitelne, ze je opotrebovany len jeden. Tym, ze su tam dva, tak vzdy jeden zopne (rozopne) skor a druhy neskor. Ten, ktory zopne ako posledny, rozopne ako prvy a je namahany. Kedze su stratovacie prudy naozaj velke, tak to tam vo vnutry paradne iskri a tym sa nici.

:D fiha takze ked sa ten jeden tym ze skor zopne a rozopne opali a stensi tak prichadza na radu ten druhy :idea: , ktory sa zas opali a zas sa vymenia a zas :idea: a zas :idea: a zas????????????

teraz som si spravil model z dvoch ruk a hlavy, takze ciastocne mas pravdu a ta pluha je prud pri rozopinani, ktory opaluje vzdy len jeden kontakt
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

fery66
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pondelok, 9. Februára 2009, 07:02

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa fery66 » Nedeľa, 29. Marca 2009, 19:42

Je mi jasný mechanizmus opotrebenia iba jedného kontaktu. Udivuje ma ale, že krúžok, ktorý ich spája nejavil známky opotrebenia. Iba som ho "strekol" sprejom na kontakty a leskol sa ako psie... :)

Používateľov profilový obrázok
Mexo
panic
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Utorok, 15. Augusta 2006, 12:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Problém so štartérom

Príspevok od používateľa Mexo » Utorok, 19. Mája 2009, 19:43

A ten kruzok, ktory ich spaja je tiez cely medeny? Nema nejake dosadove plosky, ktore su z ineho materialu? Ak ano tak je to tym :o) Ale nevidel som to rozobrane, takze len strielam.
TOYOTA STARLET 1,3i 2E-E

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní