Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
- thegreenest
- panic
- Príspevky: 58
- Dátum registrácie: Streda, 14. Mája 2008, 18:55
- Bydlisko: Martin
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Aha... a to take spalovanie je zle, resp. znizuje vykon alebo cosi take?
Resp. ma to nejake konkretne vyhody a nevyhody?
(kuknem to aj na tej wikipedii)
Toyota "Angelika" Corolla 4E-FE sedan 206 000 E11
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
- drgi
- Vševed
- Príspevky: 2734
- Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
- Bydlisko: doma.
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
ano, take spalovanie znizuje vykon, ale aj spotrebu. a ked nepotrebujes vykon (ides ustalenou rychlostou po rovinke), tak mas nizsiu spotrebu. viac na internete 
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Staré aj nové motory Toyota mali dva označenia za pomlčkou:
FE - tzv. Lean Burn - inak modelovaná hlava, iné rozvody, nižšia spotreba, nižší výkon a tým pádom kvapku väčšia spoľahlivosť
GE - Performance Engines s tzv. True Twin Cam hlavou, štandardne stavané na otáčky aj nad 6 tisíc ot/min (hlavne tam sa získaval ten väčší výkon), väčší výkon, väčšia spotreba a ak s tým ľudia skutočne jazdia športovo, tak aj nižšia spoľahlivosť
Oba typy majú svoje výhody...nevýhody hádam ani nie sú. Sú však motory, ktoré sa robili v oboch typoch a motory, ktoré sa robili len v FE verzií. 1.8L 7A motor sa robil len v FE verzií. Je to ale motor spoľahlivý - osobne ho idem dávať do Kačenky - Corollky AE92 a ver, že viem prečo...
FE - tzv. Lean Burn - inak modelovaná hlava, iné rozvody, nižšia spotreba, nižší výkon a tým pádom kvapku väčšia spoľahlivosť
GE - Performance Engines s tzv. True Twin Cam hlavou, štandardne stavané na otáčky aj nad 6 tisíc ot/min (hlavne tam sa získaval ten väčší výkon), väčší výkon, väčšia spotreba a ak s tým ľudia skutočne jazdia športovo, tak aj nižšia spoľahlivosť
Oba typy majú svoje výhody...nevýhody hádam ani nie sú. Sú však motory, ktoré sa robili v oboch typoch a motory, ktoré sa robili len v FE verzií. 1.8L 7A motor sa robil len v FE verzií. Je to ale motor spoľahlivý - osobne ho idem dávať do Kačenky - Corollky AE92 a ver, že viem prečo...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
- thegreenest
- panic
- Príspevky: 58
- Dátum registrácie: Streda, 14. Mája 2008, 18:55
- Bydlisko: Martin
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
No hej.. ja beham na dvoch corollkach
aj ked 4e-fe ale spotreba je tam vyborna 
Hej nasiel som to, tak ale ten vykon ktory tam je uvedeny musi byt porovnatelny predsa s autom, ktore ma rovnaky vykon, ci nie?
Hej nasiel som to, tak ale ten vykon ktory tam je uvedeny musi byt porovnatelny predsa s autom, ktore ma rovnaky vykon, ci nie?
Toyota "Angelika" Corolla 4E-FE sedan 206 000 E11
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Myslíš môj swap motora? - vieš aký je rozdiel medzi 4A a 7A motorom? - na prvý pohľad žiadny...
Okrem nálepky, ktorá sa dá odstrániť/prelepiť, Ti ani skúsený toyoťák nepovie ktorý motor to je...
A výkonovo/bezpečnostne? - však ide nový (tuhší) podvozok, tvrdé silentlbloky a silnejšie brzdy... 
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
- thegreenest
- panic
- Príspevky: 58
- Dátum registrácie: Streda, 14. Mája 2008, 18:55
- Bydlisko: Martin
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Rasto
na mna hlavne jednoducho
:D:D na to ze mam Obchodnu (akurat dnes som maturoaval
:D:D )a nie priemyslovku som fest technicky typ
ale do motorov sa az tak nevyznam (este). Co su tie silentbloky ci co?
A to akoze motor urcuje ake su v tom aute brzdy alebo som to totalne nepochopil (mam pocit ze to je dost pravdepodobne
)
Toyota "Angelika" Corolla 4E-FE sedan 206 000 E11
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
- wakkee
- Toyota guru
- Príspevky: 1312
- Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
- Bydlisko: BA
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Rasto len chcel povedat, ze nebude z neho tuner "hulvat", ktory ma silny motor ale podvozok a brzdy totalne poddimenzovane 
BTW Gratulujem k mature, za odmenu si treba nejaku corollu kupit
BTW Gratulujem k mature, za odmenu si treba nejaku corollu kupit
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Yo yo...Wakkee to vystihol...síce sa na to aute mienim vyblbnúť, ale v medziach bezpečnosti a slušnej normy...
Silentbolky sú také tie gumové/pryžové/polyuretánové hlúposti, čo umožňujú pohybujúcim sa súčastiem podvozku nejaký ten pohyb a umožňujú odpružene uložiť motor. Ako to inak laicky vysvetliť? - no motor máš nejako upevnený k šasi. Keby tam bol natvrdo priskrutkovaný, tak by síce malo auto lepšie vlastnosti, ale sedieť by si v ňom nechcel, lebo by Ti to vymlátlio zuby, čo by sa všetko triaslo. no a silentbloky tvoria práve to odpružené uloženie, vďaka ktorému napríklad necítiš otrasy od motora...
Inak pripájam sa ku gratulácií...
Silentbolky sú také tie gumové/pryžové/polyuretánové hlúposti, čo umožňujú pohybujúcim sa súčastiem podvozku nejaký ten pohyb a umožňujú odpružene uložiť motor. Ako to inak laicky vysvetliť? - no motor máš nejako upevnený k šasi. Keby tam bol natvrdo priskrutkovaný, tak by síce malo auto lepšie vlastnosti, ale sedieť by si v ňom nechcel, lebo by Ti to vymlátlio zuby, čo by sa všetko triaslo. no a silentbloky tvoria práve to odpružené uloženie, vďaka ktorému napríklad necítiš otrasy od motora...
Inak pripájam sa ku gratulácií...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
- chmelo
- Toyota guru
- Príspevky: 2360
- Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
- Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Nechcem sa hádať, ale 4A-FE sa vyrábal v klasickej aj LEAN BURN verzii a mám pocit, že aj 7A-FE existuje v klasickej verzii. Takže označenie FE ako také neoznačuje len motory s LEAN BURN systémom. Pridanie písmena E napr. za 4A-F na 4A-FE znamená len to, že má striekačku a nie karbec.
Motory 4E-FE s LEAN BURNOM myslím neboli a asi by to nemalo ani význam so ohľadom na ich spotrebu a výkon.
LEAN BURN má výrazne vyšší kompresný pomer...napr. klasika u 4A-FE a 7A-FE má kompresný pomer 9,5:1 a pri LEAN BURNE všeobecne to môže byť 30 až 65:1, ale ako je to s pomerom u LB konkrétne u toyky, to presne neviem.
Chcelo by to nejaké presnejšie info.....tiež by ma zaujímalo, ako to je naozaj
PS. Gratulujem k mature
Obchodnú myslíš akadémiu? Ak áno, tak sme kolegovia....len ja som starší rok výroby
Motory 4E-FE s LEAN BURNOM myslím neboli a asi by to nemalo ani význam so ohľadom na ich spotrebu a výkon.
LEAN BURN má výrazne vyšší kompresný pomer...napr. klasika u 4A-FE a 7A-FE má kompresný pomer 9,5:1 a pri LEAN BURNE všeobecne to môže byť 30 až 65:1, ale ako je to s pomerom u LB konkrétne u toyky, to presne neviem.
Chcelo by to nejaké presnejšie info.....tiež by ma zaujímalo, ako to je naozaj
PS. Gratulujem k mature
Rasťo napísal:Staré aj nové motory Toyota mali dva označenia za pomlčkou:
FE - tzv. Lean Burn - inak modelovaná hlava, iné rozvody, nižšia spotreba, nižší výkon a tým pádom kvapku väčšia spoľahlivosť
GE - Performance Engines s tzv. True Twin Cam hlavou, štandardne stavané na otáčky aj nad 6 tisíc ot/min (hlavne tam sa získaval ten väčší výkon), väčší výkon, väčšia spotreba a ak s tým ľudia skutočne jazdia športovo, tak aj nižšia spoľahlivosť
Oba typy majú svoje výhody...nevýhody hádam ani nie sú. Sú však motory, ktoré sa robili v oboch typoch a motory, ktoré sa robili len v FE verzií. 1.8L 7A motor sa robil len v FE verzií. Je to ale motor spoľahlivý - osobne ho idem dávať do Kačenky - Corollky AE92 a ver, že viem prečo...
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
- thegreenest
- panic
- Príspevky: 58
- Dátum registrácie: Streda, 14. Mája 2008, 18:55
- Bydlisko: Martin
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Samozrejme k maturite dakujem 
Rasto - Aha, tak uz v tom mam trosku prehlad, dakujem Rastovi za jednoduche vysvetlenie, zase som o nieco mudrejsi.
Wakkee - beham na dvoch corollach
chce to zmenu, ale napriek tomu som pozeral nejake, na corollu by som mal nejake poziadavky motor 1,6, liftback, ABS(fakt zlata vec), klimatizacia, el. okna naj. vs. 4. Za tychto podmienok je corollku problematicke najst, a ked ju najdem(fakt zazrak), tak je nakoniec drahsia ako avensisky a o accordoch ani nehovoriac.
Chmelo - ano Obchodnu myslim
Rasto - Aha, tak uz v tom mam trosku prehlad, dakujem Rastovi za jednoduche vysvetlenie, zase som o nieco mudrejsi.
Wakkee - beham na dvoch corollach
Chmelo - ano Obchodnu myslim
Toyota "Angelika" Corolla 4E-FE sedan 206 000 E11
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
- Rasťo
- Vševed
- Príspevky: 3806
- Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
- Bydlisko: Ružomberok
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Chmelo - o nestriekačkách sa hádam nebudeme baviť.
Áno robil sa model 4A-F aj 4A-G, ale model 7A-GX sa nikdy nerobil. Podombe ako 5M-GX sa nikdy nevyrábal...
A to, že pár šialencov nahodilo GE hlavu zo 4A-GE na 7A blok, lebo sa to dá, ešte neznamená, že sa to vyrábalo...
A pokiaľ sa nemýlim, tak všetko s označením FX za pomlčkou JE Lean Burn.
Ešte detial - si kde v akom motore s vnútorným spaľovaním videl kompresný pomer 30:1??? - nemýliš si to náhodou so ScreamJet-om???
Najvyšší kompresný pomer čo som ja kedy videl na web stránkach bol 15:1, ale to už hovorili o vážnych konštrukčných a spoľahlivostných problémoch...
A pokiaľ sa nemýlim, tak všetko s označením FX za pomlčkou JE Lean Burn.
Ešte detial - si kde v akom motore s vnútorným spaľovaním videl kompresný pomer 30:1??? - nemýliš si to náhodou so ScreamJet-om???
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE
- drgi
- Vševed
- Príspevky: 2734
- Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
- Bydlisko: doma.
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
chmelo asi myslel pomer zmiesavania vzduchu a benzinu. to je trosku ine ako kompresny pomer, ale vsak oni uz vedia 
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km
- thegreenest
- panic
- Príspevky: 58
- Dátum registrácie: Streda, 14. Mája 2008, 18:55
- Bydlisko: Martin
- Kontaktovať používateľa:
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Tiez sa mi zda, ze taky kompresny pomer som nevidel... 4E-FE maju myslim 10:1 ci nie? Ale na druhej strane je tiez divne ze relativne usporny motor a navyse 1,4 litrovy.
Mimo to corollky obidve behaju neporovnatelne... sedan nas beha ovela lepsie ako liftback kamosov. Ale to bude asi otazka predosleho majitela (a nase bolo nove a nami zabehnute) spojena s tym ze nase bolo stale servisovane.
Toyota "Angelika" Corolla 4E-FE sedan 206 000 E11
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
Ex: Nissan "Evžen" Bluebird 90, 2,0D
- chmelo
- Toyota guru
- Príspevky: 2360
- Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
- Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Kua, kua, hlava se diví, co huba mluví
Samozrejme som myslel pomer vzduch/benzín...už na mňa asi ten vek dolieha
Aj tak som stále s tým LEAN BURNOM na pochybách....mám totiž prefotenú časť servisnej knižky ešte z Karolíny I, v ktorej sú údaje o údržbe a ako LEAN BURN motor je tam označovaný len a len 4A-FE, tak a teraz babo raď
Kedysi som sa niekde na webe hrabal a hľadal, a našiel som info o 4A-FE a 7A-FE s aj bez LB....skúsim to ešte pohľadať, teda ak na to nájdem čas a potom o tom môžeme ešte podebatiť
Karburátory a striekačky som rozoberať nechcel, len som podotkol, že to E za napr. za 4A-F je len rozšírenie o striekačku....viacmenej
Samozrejme som myslel pomer vzduch/benzín...už na mňa asi ten vek dolieha
Aj tak som stále s tým LEAN BURNOM na pochybách....mám totiž prefotenú časť servisnej knižky ešte z Karolíny I, v ktorej sú údaje o údržbe a ako LEAN BURN motor je tam označovaný len a len 4A-FE, tak a teraz babo raď
Kedysi som sa niekde na webe hrabal a hľadal, a našiel som info o 4A-FE a 7A-FE s aj bez LB....skúsim to ešte pohľadať, teda ak na to nájdem čas a potom o tom môžeme ešte podebatiť
Karburátory a striekačky som rozoberať nechcel, len som podotkol, že to E za napr. za 4A-F je len rozšírenie o striekačku....viacmenej
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
- chmelo
- Toyota guru
- Príspevky: 2360
- Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
- Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto
Re: Avensis alebo Accord, diesel, alebo benzin?
Joooo, a ešte som zabou, že 4A-FE s Lean Burnom má označená v tej múdrej knižke len CARINA E, takže čil buc mudri
Mne z toho vyplýva eine kleine poučenie, že pokiaľ teda 4A-FE v Corolle má identické parametre ako 4A-FE v Carine, tak má pravdu Rasťo.....tým pádom prechod z karburátoru na elektronické vstrekovanie znamenal aj prechod na LB, čo mi pripadne konieckoncov aj logické, keďže striekačka má určite väčšie možnosti regulácie bohatosti zmesi.
Hneď mi ale potom napadlo, že prečo asi má napr. Rasťova Kačena s 4A-F približne takú spotrebu...ak nie lepšiu, ako 4A-FE, ale samozrejme tam treba brať aj nárast výkonu.....a to nie zanedbateľný
Ale priznám farbu......aj tak mi ten LEAN BURN nedá spávať
Mne z toho vyplýva eine kleine poučenie, že pokiaľ teda 4A-FE v Corolle má identické parametre ako 4A-FE v Carine, tak má pravdu Rasťo.....tým pádom prechod z karburátoru na elektronické vstrekovanie znamenal aj prechod na LB, čo mi pripadne konieckoncov aj logické, keďže striekačka má určite väčšie možnosti regulácie bohatosti zmesi.
Hneď mi ale potom napadlo, že prečo asi má napr. Rasťova Kačena s 4A-F približne takú spotrebu...ak nie lepšiu, ako 4A-FE, ale samozrejme tam treba brať aj nárast výkonu.....a to nie zanedbateľný
Ale priznám farbu......aj tak mi ten LEAN BURN nedá spávať
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C
Kto je prítomný
Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní
