my Carina E

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Streda, 24. Októbra 2007, 10:26

nie to nie je moje,

ale ide to aj v klasicke parabole, ale nemozes nastavovat svetlo podla pristroja, ale podla oka, aby neoslnovalo
a problem pri svieteni je aj znizovac, co pri zmene terenu (kopec) origo sosovka automaticky znizuje, v tomto pripade to oslniiiiiii
svetlo nieje take ako cez sosovku (svetlo ciara a tma) je to skor take roztiahnute
Obrázok
toto je po vymene, este nenastavene (divocina)
Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Streda, 24. Októbra 2007, 11:36

Obrázok
su to xenony z juznej zeme, je tam vacsi vyber
H4 cenovo od 4900/1 rok zaruka do 8500/2 roky zaruka
STK:ides raz za 2 roky, da sa
Policajti:ked jazdis casto je to na tvojej sikovnosti
jeden link na montaz do Avensis/98
http://portal.martincaraudio.hu/galeria ... ?view=true
Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa kuro » Streda, 24. Októbra 2007, 18:09

kua fix... si si isty, ze si to dobre preratal z forintof??? za patku bixenony???
sa mi nechce verit... to si ich hned objednam...
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

ToyoCarE

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Streda, 24. Októbra 2007, 19:41

mno,,, zaujimava cena,, aj mne sa pozdava.

Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 08:28

Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa kuro » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 08:53

pegy wdaka - toto su best links z tohto fora... :shock: :lol:
uz som objednal... mam znameho z Hunskej rise, tak mi to dovezie... kua fix... fakt je to 4100,- Sk!!!
Vdaka, ze si sa podelil...
Este vybit toho chrobaka, ze co s "chlupatyma" a STK...
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 10:46

neni zac,
ak problem som tam mesacne 1x isto , x krat neisto
nech sa dariiiii
Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Používateľov profilový obrázok
mimo
Mimo prevádzky
Príspevky: 948
Dátum registrácie: Utorok, 28. Júna 2005, 21:00
Bydlisko: Bratislava a okolie :-)
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa mimo » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 10:51

pegy a ty nejdeš riešiť xenony? kua za tu cenu je to lákavé,STK by som mal tam kde ju mám doteraz a nejakého aktívneho vodiča ceedu alebo golfa (rozumej PZ) by som si poriešil... :lol:

a Kuro pls ak to budeš robiť očakávam ( a nie len ja určite) podrobnú fotodokumentáciu s komentárom ;-)
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázok
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázok
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázok
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa kuro » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 11:00

mimo: ja to robit urcite nebudem... mechanikovi tak akurat z interieru pomozem otvorit prednu kapotu a opytam sa, kedy mozem prist po auto :-)))
inak dnes som si bol dat robit geometriu (vo wolksvagene :oops: - maju tam novu masinu na diagnostiku...) lebo som na novych letnych najazdil 40tis. a zdral som ich zvnutra na mraky, proste auto bolo rozbiehave... tak mam pocit, ze mam nove auto... kua... normalne riadenie tuhe, presne... som netusil, ako sa to dokaze samo rozstelovat...
Ten samo je #@#$$!!! Ked ho stretnete, odkazte, nech si ma nezela :!: ;-)
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 11:15

mimo:..............ty nejdeš riešiť xenony?


ako vydis mam to zmapovane, ale zatial nie
aj ked vzdy sa to da spetne spravit na H4, este ma musis chvilu presviedcat :lol:
Naposledy upravil/-a sw pegy v Štvrtok, 25. Októbra 2007, 12:26, upravené celkom 1 krát.
Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa wakkee » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 11:52

nieco pre tych co rozmyslaju nad xenonami

Prestavba halogénového svetlometu na xenónový je napriek použitiu prestavbových kitov s certifikátom TUV nelegálna nielen u nás, ale aj v celej EU. Každý svetlomet je homologizovaný – t.j. jeho použitie je legálne – iba pri použití svetelného zdroja, s ktorým bol schválený. To znamená, že ak niekto použije xenónovú výbojku v svetlomete, ktorý bol originálne vybavený halogénovou žiarovkou, vykonal nelegálnu úpravu (takisto aj naopak, ale kto by to robil...). Jednou z možností je vymeniť celý svetlomet za taký, ktorý bol homologizovaný na prevádzku s xenónovou výbojkou. Takáto výmena je legálna za podmienky, že na vozidle sú namontované ostrekovače svetlometov a automatické gyroskopické nastavovanie sklonu svetlometov. To sa však montuje iba na vozidlá od výroby vybavené výbojkovými svetlometmi a jeho dodatočná montáž nie je najjednoduchšia a ani najlacnejšia.

Každý svetlomet je označený na viditeľnom mieste (najčastejšie na rozptylovom skle) homologizačnou značkou E4 alebo e4 v krúžku a následným číselným kódom. Tento číselný kód je odlišný pre svetlomety s halogénovými žiarovkami a pre svetlomety s xenónovými výbojkami. Na základe tohto kódu je možné identifikovať, o aký typ svetlometu ide. Policajt na ceste to určite kontrolovať nebude, pravdepodobne to neskontroluje ani technik na STK-čke. Šikovnejší policajt alebo technik STK zistí nelegálnu prestavbu jednoducho: prítomnosťou gombíka na reguláciu sklonu svetlometov na palubnej doske. Autá s xenónovými výbojkami a automatickou reguláciou sklonu ho nemajú – je to nevyvrátiteľný dôkaz končiaci zadržaním technického preukazu. Ak na to prídu napr. rakúski policajti, následky môžu byť aj horšie.

Veľký problém nastáva, pokiaľ dôjde k nehode, kde bude musieť poisťovňa vyplatiť vyššie poistné plnenie, prípadne pri nej dôjde k zraneniu, alebo nebodaj usmrteniu osôb. Je viac ako isté, že odborníci z poisťovne budú hľadať aj najmenší detail – počínajúc rozmermi pneumatík a diskov až po homologizačné čísla na svetlometoch a žiarovkách – len aby našli niečo, čo je proti predpisom a na základe čoho nebudú musieť vyplatiť poistné plnenie (sú na vysokej odbornej úrovni a sú za to dobre platení). Ak poisťovňa preukáže použitie nehomologizovaných komponentov, majiteľ tohto vozidla má problém. V prípade prestavby halogénových svetlometov na xenónové stačí, aby druhý účastník nehody vyhlásil, že ho toto vozidlo oslnilo. Vtedy, bez ohľadu na priebeh nehody, poisťovňa odmietne uhradiť škodu a plnú škodu je povinný uhradiť ten, kto mal v čase nehody namontované nehomologizované komponenty (toto hrozí napr. aj pri použití iného rozmeru pneumatík či diskov, ako je uvedené v technickom preukaze). Ak by bol k posúdeniu nehody privolaný aj súdny znalec, nepomôže mu už nič.

Každý, kto sa rozhoduje pre takúto prestavbu, by mal byť vopred upozornený na nelegálnosť takejto prestavby a prípadných následkov z toho plynúcich.

A na záver jedna prosba v záujme bezpečnosti na cestách k všetkým tým, ktorí sa pre takúto prestavbu (opakujem, na Slovensku aj v EU je to nepovolená úprava) rozhodnú: Po prestavbe halogénových reflektorov na xenóny je skutočne nevyhnutné mať vždy správne nastavené svetlá, aby nedochádzalo k zbytočným nehodám. Oslnenie xenónmi je vzhľadom na ich svietivosť veľmi nebezpečné. Nechajte si skontrolovať nastavenie svetiel aspoň raz za rok. Toto praktizujte aj keď nemáte xenónové výbojky – s dobre nastavenými svetlami uvidíte tiež o niečo lepšie a nebudete oslňovať iných.

Podmienky pre homologizáciu svetlometov motorových vozidiel, vybavených svetelnými zdrojmi s plynovými výbojkami ustanovuje predpis č. 98 EHK OSN a platí aj na Slovensku. Autor problematiku osobne konzultoval so Štátnym dopravným úradom na Ministerstve Dopravy Pôšt a Telekomunikácii SR a s technikom spoločnosti Slovdekra, s.r.o vykonávajúcou technické kontroly vozidiel.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

ToyoCarE

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 12:19

to wakkee: super clanok,,,, je to privelke riziko,,, ale kto by sa tomu ubranil,,, treba tlacit na vyrobcov,, pripradne dat dokopy par ludi, ktori by vzali svetla ,, aby sa im oplatilo dat homologovat svetla,,, neviem ci by to pomohlo,,ale ak sa to neskusi,,tak to nebudeme vediet.

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa wakkee » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 13:32

no ja osobne by som ludi bez gyra a so zle nastavenymi xenonami zatvaral. Pred tyzdnom ma tak oslnil stary Golf II, ze som musel ist po pamati a prudko spomalit. Nie som proti xenonom ale jedine profi montaz, vsetko ostatne je hazard.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

ToyoCarE

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 14:04

suhlasim,,, zazivam to tiez casto,,, kadejake lacne smejdy ala China si montuju,,, chodia ako kingovia,, ze aha, ja mam Angel Eyes,,, ael pritom tym ohrozuju inych,,, nemusi mat clovek za kazdu cenu nieco,,,

Používateľov profilový obrázok
sw pegy
panic
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 22. Februára 2006, 10:13

Re: my Carina E

Príspevok od používateľa sw pegy » Štvrtok, 25. Októbra 2007, 15:23

re wakkee:
profi montaz je, len univerzalny znizovac neexistuje, ako si aj ty pisal a preto to nemam

re ToyoCarE:
nie si nahodou Ficov clovek?
rozprudis tu diskusiu o Angel kukuc ze by si ich bral desiatimi, zrazu chces Xenony, wakkee nas sprdne a uz Ti je nepriatel protiiduci VW s AngelEyes
Carina E, SW 2.0 GLi, 3S-FE, T191

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných