Aky benzín tankujete

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:10

porozumel som tomu tak, že tankujes / odporucas tankovat N95/E5, s tým , že si dal link pre tých , kto chce takýto benzin tankovat v rakusku.
A porozumel si mojej otázke? Pýtal som sa , ci nevieš , kde je toto palivo dostupné na slovensku. Dal si mi suradnice znova do rakuska. Ale ja do rakuska pre taketo palivo isto nepojdem. Žijem na východe SK.
Kedže predpokladam , že tiež žijes na SK a tankuješ tento benzin ( tak to pre mna plynie z tvojho príspevku), myslel som , že mas nejake info , kde sa predava aj u nas. Ibaže by sa "toyota team slovakia " zmenil na "Toyota team BA/austria" a ja som to nepostrehol...potom sa ospravedlnujem, že som neporozumel.
To , že rakusaci ho stale maju , nie je nic nove. To vsetci vieme. Naopak u nas , po novom roku zmizol z ponuky. To vieme tiež.
Ked nevieš, nevadí, proste napíš , že nevieš. Nemusíš hned všade hádzať "výkričníky a CAPS LOCK".
Zaujma ma to , lebo okrem premioviek tzv.100vkových ( a samozrejme pomerne drahých) , som inu variantu paliva s E5 nikde nenasiel. Navyše ( aspoň v mojom okolí), je aj dostupnost týchto pomerne problematická. V podstate mi ostáva len Slovnaft , prípadne do cca. 80km OMV. Tak som sa ( zrejme predčasne) trošku potešil , že sa N95/E5 znova objavila niekde v ponuke.
Naposledy upravil/-a jarson v Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:34, upravené celkom 1 krát.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:32

jarson:
NAPISL SOM : POROZUMEL SI MOJMU PRISPEVKU?
... na Slovensku zdochol pes-hole konstatovanie ze do zivota davame tie veci ktore uskodia majitelom auta - ekologia?
(CINA,BRAZILIA,USA, co take zaocenske lode ktore idu na mazut, alebo clnky-lodky- AZIA - mozno na rybaci olej...)
Kazdy tankuje benzin podla moznosti,mna tesi E5 (E10-prirodne lepidlo) a cena voci SK to je skutocna realita trhovej ekonomike.

...že sa N95/E5 znova objavila niekde v ponuke. ÁNO ale nie SK!

Prajem krasnu nedelu.
Naposledy upravil/-a MiBo v Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:50, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:49

no ak toto mal byt význam tvojho príspevku, potom som bud uplne vymletý ( nič si z toho nerob, to bude prepracovaním...kým pol národa teraz sedí doma, ja sa nezastavím) , alebo si ty naopak velmi šikovný v oblasti šifrovania správ a kedže ja na toto naozaj velmi nie som , nemal som šancu takto zakodovanému posolstvu porozumieť :D Ospravedlnujem sa , som tak trochu suchár, uprednostnujem jasnu a konkretnu komunikaciu.
No nič. N95/E5 na SK sme teda nenašli, ale aspon "sme še pobavili".
Takže nápodobne peknú nedelu.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 22. Marca 2020, 08:52

..."sme še pobavili".
"TO JE ONÓÓÓ"

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 22. Marca 2020, 19:06

ja napisem nieco k veci, moja osobna skusenost a dovod, preco som prestal po cca 6 tyzdnoch tankovat najdrahsiu premiovu (poslednu E5) moznost, tj 100 oktanove benziny. Naozaj v SR uz niet inej E5, okrem najdrahsich 98 resp 100okt paliv. Ja konkretne som daval Vpower na Shell a tajne som dufal, ze pri tom mojom retardovanom cykle (rozumej brzda-plyn-nervy-v-kybli) v meste mi aspon trochu klesne spotreba, cim by sa mierne znizila financna strata na jednej plnej nadrzi.

Testoval som na 2 autach, ako pisem, cca 6 tyzdnov, zhruba po 3 plne nadrze na kazdom aute, vzdy zhruba 50-65 litrov co pri cene vyssej o cca 0,2 EUR na liter je +10 až 13 eur na 1 tankovanie. Ak by sa to prejavilo aspon o liter mensou spotrebou (napr. z 12 na 11L/100km), tak na jednej nadrzi by som usetril zhruba polovicu tohto zvyseneho nakladu a to by som akceptoval a bral ako prijatelnu "obetu" v porovnani s E10. Bohuzial, obe auta zrali uplne rovnako, a Shellom deklarovane vyssie najazdy (tvrdia cca +50km dojazd na 1 nadrz) su bud cisty ojeb, alebo ja som extremne zla vzorka populacie. Priznavam, ze nie som symbol setrnej jazdy a tie kratsie trasy a studene starty maju svoju dan, je mi jasne, ze vodicovi jazdiacemu dlhe trasy by toto palivo svedcalo viac a zaznamenal by nejaku usporu.

Tych deklarovanych +50km naozaj koresponduje hypotetickej uspore 1L/100km v mojom pripade, ale tie nase tankovania (6 az 8 maximalne, viac som nedal) sa ani len v teoretickej rovine nepriblizovali nejakemu drobnemu naznaku uspory. Preto som sa na to dost roztrpcene a opravnene vysral a lejem tam tu repkovu hrozu. Ak su nejaki odvazlivci, mozu si to otestovat nejakymi 4 nadrzami v inej sieti, napr. OMV alebo Slovnaft a v teplejsom pocasi, ci zaznamenaju optimistickejsi vysledok nez ja. Ja som to uzavrel ako cisty marketing a plnenie vackov ropnych spolocnosti a stratili vo mne nadobro klienta premiovych paliv.

PS: lacnejsia alternativa na zvysenie oktanoveho cisla (max 2€ na 1 plnu nadrz) su hocijake aftermarketove aditiva volne dostupne na nete alebo pumpach ci autodieloch.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 22. Marca 2020, 20:43

mám to podobne. Síce nie Shell - pumpu tu maju, ale bez tohoto paliva , predavaju len tie ostatné, proste vsetko E10.
Najdostupnejší mam Slovnaftacky EVO100+. Po 4 nádržiach sa zdá , že co sa spotreby týka nijako výrazne to nevybocilo z priemeru. Je síce pravda , že tieto jazdy mali na 80% "prískokový" profil okolo komína, ale ani dlhšie cesty nepriniesli usporu až taku aby sa zrovnal cenový rozdiel.
Každopadne ja u tohoto paliva zatial zostanem. Jazdí to s tým tak nejako "veselšie" :D
Na bežné jazdenie mám civic , ktorý tu E10 s prehladom môže , takže väčšinu potrebného rodinného nájazdu teraz bude mat na starosti on. Teda si možem dovolit starenku krmit týmto luxusom a len tak ju obcas zobrat na výlet.
A ano, aditivujem - vif.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 22. Marca 2020, 22:05

LEN TAK:
Oktánové číslo je technická veličina ktorá určuje kvalitu paliva, v tomto prípade benzínu. Čím je počet oktánov v palive vyšší, tým je palivo odolnejšie proti samovznieteniu, ktoré vzniká pri kompresii vo valci a prejavuje sa klepaním. Vyššie oktánové číslo neznamená, že je toto palivo lepšie pre každé vozidlo. Všetko záleží od konštrukcie motora, jeho riadiacej jednotky a podobne, nie každý automobil dokáže využiť potenciál vysokooktánového paliva.
NA E10 SOM ZVEDAVY ZA 24-30 MESIACOV AKO BUDU VYPADAT VSTREKOVACE... POTOM BABO RAD!
DOPLNENE23.03.2020
Negatívom tohto druhu paliva je i fakt, že automobilu dodá nižší výkon a o pár percent zvýši jeho spotrebu,“uviedol motoristický novinár Filip Kadlečík z portálu Auto Bild Slovensko. Vodiči tak v konečnom dôsledku budú nútení tankovať častejšie.
...95/100?
https://www.auto.cz/vysokooktanove-benz ... ejte-82674

MartinDurcenka
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2020, 18:50

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa MartinDurcenka » Streda, 1. Apríla 2020, 12:25

DOBRY DEN PANI MAM TOYOTU YARIS 1.5 82KW R.V. 2017. MAL SOM PROBLEM PRI NATANKOVANI BENZINU 95N E10. SPOTREBA MI NARASTLA
Z 6.6 NA 7.5. MYSLIM, ZE NARAST O 0.9L NA 100KM JE VIAC AKO DOST. PRITOM MUSIM NAPISAT, ZE VYKON SA MI TIEZ PODSTATNE ZNIZIL.
ZACAL SOM TANKOVAT 100 OKTAN E5 A PROBLEMY SU PREC. TO JE MOJA OSOBNA SKUSENOST. PANI PRAJEM PEKNY DEN.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 1. Apríla 2020, 15:49

Martin, to je divné, že ti to takto zareagovalo na E10...
Tvoje auto by malo byt kompaktibilné a nemal by si spozorovat nič - ani výkon, a už vobec nie takto enormný nárast spotreby.
Si si istý , že problém nebude aj niekde inde? Kolko nádrží so stovkou už máš za sebou? Optimizmus može byt docasný.
... na margo - zdá sa , že takto enormný nárast tvojej spotreby u E10 takmer dorovná cenový rozdiel oproti 100vke :? ( to ale samozrejme záleží co za kolko a kde tankujes) Normálne ti závidím. Mne to s E10 žralo rovnako ako na starý benzín a so stovkou kleslo iba nepatrne, ako sa ukázalo po viac nadržiach , de facto vobec. Ty si na tom teda vlastne oproti mne výborne , lebo sa ti prémiovka svojím spodobom takmer oplatí :mrgreen:
takže vo finále jazdíš so 100vkou len asi tak " o miligram" drahšie, ale zase máš spät výkon a nemusíš sa báť co stvára E10 vo vnutornostiach autíčka :)
No som zvedavý , co napíšeš po dalších 3-4 nádržiach.
Len pozor - na spotrebu vplýva vela vecí - aj ja ocakávam zníženie spotreby - optimisticky jak u E10, tak u 100vky - logicky dlhodobá skúsenost - ide jar :D
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 1. Apríla 2020, 17:52

dost dobre jarson ze si to takto odsledoval, aspon mozem s kludom spavat, ze o nic neprichadzam a moje rozcarovanie z E5/100 bolo viac ako opravnene. S kludnym svedomim som tam zadelil vcera 2 davky millers aditiva a plnu E10 a kludne mi to tu moze dva mesiace hnit v nadrzi, ked nam nastolia vojensky rezim...

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

MartinDurcenka
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 31. Marca 2020, 18:50

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa MartinDurcenka » Piatok, 3. Apríla 2020, 12:37

JARSON TANKOVAL SOM UZ VIAC KRAT 100 OKTAN E5. NOPOSLEDY TERAZ 01.04. V STREDU SPOTREBU SOM MAL 6.72 A STALE IDE SMEROM DOLE.
PISEM TU O SPOTREBE V MESTE.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Aky benzín tankujete

Príspevok od používateľa jarson » Piatok, 3. Apríla 2020, 16:33

čiže mas na premiovku tu istu spotrebu ako na starý BA95 E5. Akurat, že ta premiovka je o dost drahšia. To si na tom rovnako ako ja . Lenže ja ma ročník 1992 a ty 2017. Teda je velmi divné, že sa ti to s E10 správalo tak ako píšeš.
No nič, asi nam iné nezostáva.
Ja mám nastastie este druhé auto, ktoré si E10 za lacný groš pochvaluje a ani ho nežerie viac ako predtým starú E5 :)
Totiž rozdiel cca 10-13€ na nádrži by ma asi dost štval.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní