Toyota Corola Verso

ak zháňate auto, ...
Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 25. Februára 2019, 23:04

jojofuzo:
ide o konštrukčný problém. Vyriesili to ( čiastočne) niekdy okolo 2005 roku výmenou piestov za modifikované.
Tu je popis podrobnejší o čo ide.
Najviac postihnute z tejto serie motorov ZZ bola sice 1ZZ-FE, ale ani ostatné na tom neboli nejako slávne.
Vôbec tato seria sa nejako vymkla z povesti o trvanlivých motoroch toyoty.

https://toyota-club.net/files/faq/04-01 ... _1zzfe.htm
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jojofuzo » Utorok, 26. Februára 2019, 20:42

Teraz som trosku nemilo prekvapený, verso chcem lebo sa mi páči a po všetkých prečítaných príspevkov som si bol istý že chcem benzín a teraz toto... aký motor treba teda kúpiť a ročník ???

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 26. Februára 2019, 21:19

Vsetky auta maju svoje problemy a je naivne si mysliet, ze 10 a viac rocne auto bude bezudrzbove. ZZotory su zname problemami so spotrebou oleja a to hlavne 1.8, vraj po 2005 to vyriesili ale stale sa da natrafit na blby kus. Kazdopadne spotreba do 1l na 10000km je este v pohode a priblizne do 2l este stale pouzitelne. Mali sme dve 1.4 zo ZZ serie a po 250000km boli stale v pohode a na 15000km nebrali ziadne viditelne mnozstvo oleja a obe boli 2005.

Ked sa ti to auto paci, tak si ho vyskusaj a pozeraj hlavne aby nehnila karoseria a nebola po vaznej nehode. Potom motor aby mal rovnomerny beh bez dymenia a celkovo aby nebol vyrazne zanedbany technicky stav. Najlepsie po niekom koho poznas aas predstavu ako sa o auto staral.

Cim viac budes zistovat ake problemy mal ten ci ony model, tak budes prichadzat na stale vacsie mnozstvo problemov. Treba vzdy riesit stav konkretneho auta a nie celej modelovej rady.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 27. Februára 2019, 00:00

jojofuzo napísal: Utorok, 26. Februára 2019, 20:42 Teraz som trosku nemilo prekvapený, verso chcem lebo sa mi páči a po všetkých prečítaných príspevkov som si bol istý že chcem benzín a teraz toto... aký motor treba teda kúpiť a ročník ???
len pokoj :)
tento clanok je sucastou "velkeho porovnania toyota motorov" z tejto stránky. Možno si sa na neho aj doklikal.
Zdá sa , že autor predpokladal zdesenie čitatelov :o
...už v uvode je napísané:
"Táto recenzia sa zameriava na motory spoločnosti Toyota od 90. rokov do roku 2010. Údaje sú založené na skúsenostiach, štatistikách, spätnej väzbe od vlastníkov a opravárov. 5.vydanie , revidované a rozšírené.
Napriek kritickosti odhadov by sa malo pamätať - aj relatívne neúspešný toyotovský motor je spoľahlivejší ako väčšina tvorby ostatného automobilového priemyslu a je na úrovni svetových štandardov."

...a pozor - ide o RUSKO a výdrž týchto motorov v ich podmienkach - kvalita olejov, kvalita paliva, podnebie, cesty...
takže kľud v štúdiu, prosím 8)
Ak chces mat istotu zadaj si vin kod do znamych stranok s oem dielmi, zisti aky piest bol použitý a možeš spavat kludnejsie.
Navyše tu sa bavime o 1.6. Teda , nie , že by bola prostá problémov, ale zdaleka na tom nie je tak zle ako 1ZZ-FE , teda 1.8.
A napriklad nakoniec aj tu 1.8-ku by som si ja tiež kludne kupil ak by bola po tom 2005 roku resp.po modifikácii a s novým piestom.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 27. Februára 2019, 00:14

smutok napísal: Utorok, 26. Februára 2019, 21:19 Vsetky auta maju svoje problemy a je naivne si mysliet, ze 10 a viac rocne auto bude bezudrzbove.
:D ano, to je pravda. Ale niktonech mi netvrdi, že sa neda aj dnes vlastnit hoci aj starsie auto, sice nie bezudržbové, ale ,( aspon mne , bohate staci ak bude ) "bezopravové" 8) 8)
Som šťastný človek...mam take :D
Aj to ale potrebuje udržbu, aby takým aj zostalo...totiž žiadne , ani uplne nové auto nebude dlho služiť bez udržby.
Treba vsak rozlisit pojmy udržba a oprava.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: Toyota Verso

Príspevok od používateľa jojofuzo » Piatok, 22. Marca 2019, 15:38

Tak som tu zas ,benzínová Toyota mi padla....
Asi mi nieje súdená ...
Nepoznáte náhodou tuto toyotu, je to dovoz Taliansko , oplatí sa do toho ísť? Akú hodnotu to auto asi má v tej výbave ?
Dakujem

https://auto.bazos.sk/inzerat/96064135/Toyota-verso.php

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jojofuzo » Streda, 27. Marca 2019, 17:14

Konečne sa mi podarilo kúpiť Corollu verso 1.8 benzín, chcel by som ale preventívne vymeniť olej ( motor aj prevodovka ) viete mi povedať aký olej a množstvo tam patrí ?
Dakujem

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 27. Marca 2019, 18:24

nemas v prirucke? Ak nema skus najst na nete.
alebo skusit niektorý mazací plan, je jedno v podstate ktoru znacku. Tieto objemy by tam mali byt.
A motorový potom vyberaj podla specifikacie. Viskozitu si mozes plus minus posunut podla toho ako s tým plánujes jazdit. Prevodový by som dodržal presne a ak je možnost dal origo toyota.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jojofuzo » Nedeľa, 1. Septembra 2019, 09:53

Už sa mi asi dvakrát stalo , že pri štarte motor točil ale hned nenastartoval( asi 5 sekúnd), v čom môže vyť problém ?
Dakujem

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 1. Septembra 2019, 17:43

palivo, sviečky....vseličo až po imobilizer. niekedy to može robit aj obycajna vlhkost , ked sa dostane kam nemá...neviem, mne sa to este nestalo.
Ale ak si po kupe nemenil "povinne" veci, tak zacni tým. Vzduchový a palivový filter ( niekde sa ale nemení- niečo ako tzv.dlhoživotný a potom sviecky. Skontroluj baterku - ano, aj ked točí, kostru a upevnenie kontaktov ....to su ale len zakladne vseobecne veci.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

jojofuzo
panic
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Decembra 2013, 00:12

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jojofuzo » Nedeľa, 1. Septembra 2019, 20:33

Palivový filter je v nádrži (sitko), alebo niekde inde ?

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Toyota Corola Verso

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 2. Septembra 2019, 10:59

hovorim - ide o všeobecné príčiny.
A kde je u tvojho auta konkretne , to fakt netuším. ja mám este všetky autá zo "starej školy". Teda otvorím kapotu a vidim kde co je. A ak treba jednoducho vymením.
Ale ako je to tu?
Prečo nepohladas nejaký manual. Skus na Cz forum toyotacke napriklad.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní