STK po novom

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

STK po novom

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 27. Júna 2019, 11:15

V júli mi vypršia EK a STK na MRku a po tom čo som sa bavil s pár ľuďmi mám sto chutí to auto radšej na dva - tri roky počas budúcotýždňovej dovolenky na SR odhlásiť, kým sa situácia okolo celého vraj "chaosu" okolo STK trochu utrasie, ako zaplatiť pokutu za to že sa na STK nedostanem, aj keď tam budem nocovať.

Máte niekto skúsenosti s STK po novom?
Viem že kamery už snímajú celý proces EK a STK, nie len začiatok a koniec, takže technik musí tráviť čas aj kontolou niečoho čo na prvý pohľad vidí že je OK, čím vznikajú brut prestoje.
Viem že v riadiačke nesmú byť uložené ani zmazané chybové hlásenia, čo nie je u toyoty problém, lebo stačí odpojiť na 15 minút baterku a všetko je preč. Toto je vraj "kameň úrazu" áut z EU proviniencie - chybu zmažeš, ale nikdy z riadiačky reálne nezmizne - teda zase je to "vraj".
Zvyšok by mal byť po starom, alebo sa mýlim?

Nezdržujem sa na Slovensku, tak moc nemám info...len aby ste sa nedivili že prečo sa pýtam.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa jarson » Štvrtok, 27. Júna 2019, 20:23

Robil som , ale ešte v priebehu mája.
Osobne mam skusenost v suvislosti s touto zmenou len taku, že bol velký problem sa objednat na STK/EK. Resp.dalo sa , ale terminy najskôr o dva -tri týždne. Nakoniec sa podarilo vopchat sa do terminu do dvoch dni , ktorý niekto zrušil. Inak nic nové, len trochu iný papier z emisnej sa mi zdal, ale až tak som to neštudoval. A na kartičke je aj udaj o kilometroch oproti minulosti. Ale neviem toto ci je tiež len odteraz , viem len , že pred dvoma rokmi to tam nebolo. A nebol som tam osobne, lebo auto bolo v BA tak tam s ním zbehol dnes už bývalý majitel sám. Netuším ako to bolo prísne alebo naopak, každopádne napríklad nesvietila parkovacka , žiarovka HB3 bola narýchlo nahradená HB4, zadný tlmič mokrý ...no zrejme to nevadilo, alebo to nezbadali...neviem. Iné ma nenapadá.
Podla ludi z STK, je to len o tom, že sa v tom období snažilo maximum ludi si urobiť kontrolu ešte pred tým , než budu "novinky" zavedené na všetkých STK pracoviskách. Teda ak som to dobre pochopil, tam kde este "nemajú kamery". Vraj zbytočne, udajne všetky pracoviská STK/EK už od 1.mája podla nových predpisov fungujú. Co je na tom pravdy neviem. Info z druhej ruky. Každopadne napriklad samostatné EK niektoré už vtedy nefungovali a vraj presne preto, lebo nemali neviem ake vybavenie, práve v suvislosti s tými zmenami. Ale znova, o co konkrétne islo , netusim. Casť zmien začala totiž platit už 1.mája a cast až 20.mája. Lenže práve tie zmeny, ktoré sa týkajú takpovediac technickej časti platia vraj práve už od 1.mája. Takže panika podla nich nebola na mieste.
Ked sa vsak reálne pozriem na rady pred pracoviskami STK v týchto dňoch ( okolo dvoch takých občas jazdím), su tu rady aj 3xdlhšie než to bolo do mája. A od ludi viem, že co sa zmenilo určite , je čakacia doba a čas kontroly.
Druhé auto som bral na STK este v marci , tu s terminom ani cakaním este problem nebol.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 8. Júla 2019, 10:19

Tak som nakoniec MRku na dva roky vyradil z evidencie. :? Moc ma ale prekvapilo to, že mi pani na dopravnom povedala, že si mám termín kedy si mám značky vyzdvihnúť sledovať sám a mám prísť presne, lebo že už neposielajú oznámenie, ale rovno autá na trvalo vyraďujú z eviedncie ak si človek v daný deň nepríde po značky. Navyše skrátili čas na vykonanie STK z 2 týždňov na 5 pracovných dní. Dôvodom je podľa jej slov to, že obrovské kvantum ľudí robí to, čo som urobil ja. Že denne rieši niekoľko vyradení z evidencie ako som urobil ja.
Rozhodnutie som urobil po tom, čo som sa snažil objednať na STK či už v LM, MT, DK, alebo RK. Všade mi povedali že buď už majú všetky termíny na minimálne najbližšie dva týždne vyblokované, alebo si môžem prísť odstaviť auto pred STK (ak nájdem parkovacie miesto) a buď v ňom budem pár dní nocovať, alebo si ho budem chodť posúvať (ak ma nik nepredbehne), aby som sa dostal na STK mimo poriadia.
Takže nie len že štát síce technicky predĺžil vykonávanie EK a STK, a nevytvoril podmienky pre majiteľov vozidiel aby mali šancu sa normálne kontrol zúčastniť, navyše sťažuje podmienky pre tých, ktorí sa tejto situácii chcú legálne vyhnúť a počkať si kým sa nájde riešenie. To už ale zabiehame do politiky a o tom toto fórum nie je.
Skúsenosť pre ostatných - objednajte sa na STK minimálne mesiac vopred, lebo budete mať problém. Tým samo nevylučujem, že sa cez známych dostanete na STK okamžite, alebo máte v okolí nevyťaženú STK kde vám zoberú auto v daný deň a prídete si poň keď už bude EK a STK hotová a ja mám len smolu, že v mojom okolí som takú STK nenašiel a minulý týždeň nebol žiadny "STK majster" k dispozícii (hold dovolenková sezóna).
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 8. Júla 2019, 15:34

myslim , že "kľud v štúdiu 8) "
...za dva roky sa toho este pomení... ;-)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa tofak » Utorok, 9. Júla 2019, 08:03

Ahojte, u nas v MT sa objednava na STK na zaciatok decembra , tak som zavolal do Ziaru a tam pohoda, uz dost davno mam pocit ze tu v MT je to umelo vytvorena situacia. Docasne vyradujem Carinu a Jawu len mi tie terminy nikdy nesedia, na dopravnom mi povedali, ze tych 15 dni je v pohode.
https://www.minv.sk/?docasne-vyradenie
Ohladom STK sa zmenili len tie cakacie terminy, ale tiez si myslim, ze sa to utrasie.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 9. Júla 2019, 12:08

Mám jednu hypotetickú.
Je možné urobit si EK a STK v zahraničí?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 11. Júla 2019, 12:43

Teroeticky vy mali mať všetky krajiny EU rovnaké pravidlá na posudzovanie technického stavu, takže by principiálne nemal byť problém urobiť EK/STK v inom členskom štáte EU. Problém to ale je. Hlavný problém nie sú ani tak jemne odlišné normy na merania a posudzovanie toho čo je OK a čo nie je, ale hlavne národné zákony, predpisy a poondené informačné systémy, ktoré na niečo také vôbec nie sú prispôsobené (ešte že som toten ajťák...všakže... :oops: ).
Proste sa musíš vrátiť na územie SR a urobiť si EK/STK doma.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 12. Júla 2019, 09:24

uznava sa tzv administrativna STK/EK, ale lacne to nie je a v minulosti to pri dovoze aut neodporucali, jedine ak malo auto cerstvu (napr. nemecku) STK/EK. Ceny vsak nastavili neskor tak, ze sa skor oplatilo zaplatit si balik STK/EK/KO s riadnym terminom a nespekulovat s administrativnym uznanim, prekladmi atd a nechat sa terminovo vydierat. Ci to realne niekto skusal aj tak, ze spravit si to vonku a doma nechat uznat na uz prihlasene auto, to neviem.

co sa tyka toho docasneho odhlasovania, nechapem tu svojvolu a ten terror tych uradnikov, nakolko sa uz cele roky ak nie desatrocia aplikuje rozny meter v roznych okresoch a krajoch. Je to neuveritelne. Ja som pri niekolko nasobnom predlzeni odhlasenia (vzdy po 1r) zazil normalny pristup a nikto ma nesikanoval, aj ked mozno si boli vedomi, ze terminovo je nemozne sa k nim dostat (casenky cez el.system na mesiac dopredu). Z juna som sa dostal rokmi az na august (vyrocie odhlasenia). Druha vec su tie nezmyselne stk/ek lehoty po opatovnom zaradeni do evidencie. To je nonsens a asi to auto uz ani nebudem prihlasovat.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 12. Júla 2019, 10:05

Pre mna je strasny ten cennik na 1 rok 5 eur a dalej uz nasobky asi ako sa kto vyspal a vysr.l na 2 roky 20 eur , keby to boli nasobky, tak tam nechodim ako dement kazdy rok predlzovat a dam kludne aj 3 roky za 15 eur , momentalne je 3 roky za 35 eur.
Ale o to predsa ide, aby bolo ukonov cim najviac.
Tych 7 dni na spravenie STK nekomentujem, to je pri stave objednavania sa na STK uplna katastrofa.
Ked som teraz prihlasil Carinu uz som mal vypisane papiere na jej znovu vyradenie ak to nestihnem.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 12. Júla 2019, 10:11

A to este doplnam, ze osvedcenie o evidenci cast 2 cize plastova karticka s cipom ma platnost len 10 rokov , je to na druhej strane H,
zatial som nenasiel na nete info co potom.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: STK po novom

Príspevok od používateľa jarson » Streda, 17. Júla 2019, 22:34

Ano , to s tou kartikou som si tiež všimol. Predtým som totiž žiadnu nemal a k jednemu autu ani doteraz nemám...proste si budes musiet vybavit dalšiu.
A s tou otazkou o vybaveni STK/EK v zahraničí - neslo o to , že ja nie som na SK,skor som to myslel tak, že ked tu na SK nastala prechodná strata zdravého rozumu v danej oblasti, že by som napriklad vybehol do HU alebo PL :idea:
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných