Supra MKIII

všetko o tomto modeli
Petrolo
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 23. Júna 2006, 14:51

Príspevok od používateľa Petrolo » Pondelok, 10. Júla 2006, 11:33

Nooo, ja niesom velmi na zrazy, kedze moja sa zapacila nejakemu milemu cloveku s veeelaaa klucmy a to potesenie nanovo ju strieknut mu nespravim. A nie wakkee, mnesi do ruky ziaden letak nedal...
Ale pocuvajte lidicky! Pozna niekto z vas na slovensku nejakeho mechanika cosa s takymi autami hraje? A dobre sa hraje?

Idaho
panic
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Streda, 27. Septembra 2006, 16:00

Príspevok od používateľa Idaho » Streda, 27. Septembra 2006, 16:07

No jedna černá ve velice dobrém stavu jen bez mou mi stojí už druhej rok v dílně, zatím nebyl čas do ní dostat motor ( mám připravenej novej blok, kliku , písty , jen ojnice a hlava po repasy.. ) - mam tu před barákem další 4 z toho na třech makám :) ( viz podpis ) takže pokdu by měl nekdo zájem o nezrezlou kastli v dobrém stavu, starší verze ( bez nosu ) na CZ papírech byla by k mání ( je to komplet s interiérem, podvozkem , LSD difem ).
originální i druhovýrobové ND na JPN vozy / import JDM motoru www.jdmengines.cz
_______________________________________
Supra MKIII, 7M GE 202PS přes GTE 270PS, až po 2JZgte 330PS+ - Minulost
Celica GT400 v současné době "in progress" :)

kruša
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 11:13

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa kruša » Nedeľa, 2. Augusta 2009, 22:36

zdravim potreboval by som radu mk3 nema vikon motor ide pekne ale viac ako 130km nejde.dik

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 3. Novembra 2018, 10:26

Chlapi, zasväťte ma do problematiky Supry MKIII. 7M-GE je rovnaka habadura ako 7M-GTE, akurat je o jeden problem (turbo) menej? :D Ide mi o spolahlivost auta vseobecne, proste ci je to auto na neustale vrtanie a pchanie penazi alebo ked clovek zozenie nieco v slusnom stave, tak je tu sanca, ze do toho nebude sypat v tisicoch € kazdy rok.

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa AndyGTP » Sobota, 3. Novembra 2018, 19:08

ja osobne ti neviem poradit, ale zaujima ma to, nakolko mk3 sa mi vzdy nenormalne pacila. A ak mam byt uprimny, zameral by som sa predovsetkym na stav karoserie. Z mojho pohladu sa motor a vacsina mechanickych veci da riesit vzdy, resp. lahsie, ako hrdzava karoseria alebo clekovo zanedbany stav ci posahany interier.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
macka
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Októbra 2008, 23:02
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa macka » Nedeľa, 4. Novembra 2018, 20:50

vsetko sa da vyriesit, aj zhnita kasna...ak chces zakladny vykon zo 7mge alebo gte, tak staci par veci vyriesit jednorazovo a nemalo by sa to kurvit...ale pri zvysenom vykone zo 7mka spolahlivy motor necakaj, sak hlavne preto som presiel na 2jz a nemusim kazdych 5 minut kontrolovat teplotu vody a tlak oleja a modlit sa, ci neco nezaklepe :D
Supra mk3 7m-gte 88"

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 5. Novembra 2018, 09:14

Mne ide o seriovy stav, za vykonom som sa nikdy nehnal a ak ma byt 7M-GE spolahlivejsia resp budem mat menej starosti tak turbo kludne ozeliem. Dolezita je kasna, to mi je jasne. Ja ale celkovo nie som typ co by sa v tom chcel vrtat kazdy vikend, skor naopak - sadnut a jazdit. Ako vikendovka, zazitky pre decka, ziadny daily car, ciastocne aj investicia do buducnosti. Otazka je, ci je to vobec pri Supre realne. Samozrejme neocakavam, ze pri 30r aute bude vsetko ako z fabriky a treba menit akurat olej s filtrom. Ale nemam chut dat 10-15tis € za auto a pchat do neho kazdy rok tisicky €. Preto kazda rada dobra.

Edit: aby sme si boli na cistom, nieco taketo by sa mi pozdavalo
https://m.mobile.de/auto-inserat/toyota ... ml?ref=srp

Používateľov profilový obrázok
macka
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Októbra 2008, 23:02
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa macka » Pondelok, 5. Novembra 2018, 09:59

No tak ak to beries ako dlhodobu investiciu, tak to by som zobral uz gte, to sa bude cenit viac, a ma to aj lepsiu vybavu, ge supry myslim, ze nemaju ani lsd a dalsie fíčury...moja rada je zobrat nejaku lacnu za 4000e, s dobrou kasnou...spravit poriadne go motora, kovove tesnenie pod hlavu s arp sroubami vyjde cca 300e, vyriesit olej, vymenit 30rocne turbo, komplet ta to vyjde cca 1000e a ak to bude na zakladnom vykone a najazdi to max 5000km rocne, tak nebudes mat problem
Supra mk3 7m-gte 88"

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 5. Novembra 2018, 16:12

Tuto variantu chapem, ale to je mimo mojich moznosti.. ale ked vidim, ze turbo verzie v stave a vybave co by som si predstavoval stoja tak 20tis € a non-turbo 10tis €, tak mam (v teoretickej rovine) rozhodnute. Tie auta stoja uz sialene peniaze resp. ak ma clovek rodinu, tak toto uz su zabavky pre naozaj velke deti. Sa mi vidi, ze ked na to pride, tak bude dostupna aj GT86 a skoncim (z cisto pragmatickeho hladiska) u nej :roll:

Používateľov profilový obrázok
macka
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Októbra 2008, 23:02
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa macka » Pondelok, 5. Novembra 2018, 16:36

7mko zaklepe cca nad 200k km, len nikto nevie kedy presne ...GO motora bude potrebna tak ci tak a v ceskoslovensku je dost ludi, ktori su schopni to zgeneralkovat, je vysoka pravdepodobnost, ze turbo housing bude tiez v prdeli..prasknuty...je to na tebe :)
Supra mk3 7m-gte 88"

Používateľov profilový obrázok
macka
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Októbra 2008, 23:02
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa macka » Pondelok, 5. Novembra 2018, 16:39

este predtym ako sa rozhodnes kupit nejaky top stav z nemecka za 10k+++, opytal by som sa na fejsbuku v 7MPower skupine, ci niekto nema v cesku nejaky cukrik na predaj lacnejsie
Supra mk3 7m-gte 88"

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 5. Novembra 2018, 22:04

Vdaka za rady. Problemom je, ze o toto auto som sa nikdy nejako nezaujimal, takze len zacinam zbierat informacie. A ak mam vyhodit 10k+ za auto tak si informacie este 3x overim kym sa rozhodnem. A tiez to nejdem kupovat zajtra, taketo veci je lepsie riesit ked opadnu emocie. Ale ta MK3 je z mojho pohladu paradny youngtimer (ci uz oldtimer? :) ). Inak povedane, taketo auta sa dnes uz nerobia.

Používateľov profilový obrázok
macka
panic
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Štvrtok, 16. Októbra 2008, 23:02
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať používateľa:

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa macka » Pondelok, 5. Novembra 2018, 22:57

no...zacal si sa zaujimat celkom neskoro, ked uz ceny stupli..mozno este 5 rokov s5 bolo vsetko inak
Mal by si si "zohnat" nazory aj inych majitelov, pretoze ja som mal 7mko v zakladnom vykone asi mesiac...nvm, ja premyslam uplne opacne a asi by ma trafil slak, keby som mal na nej jazdit s 235konmi az doteraz :mrgreen:
Supra mk3 7m-gte 88"

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Supra MKIII

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 6. Novembra 2018, 23:47

Ano, suhlasim, no predtym neboli podmienky ani v teoretickej rovine. Teraz by sa dalo uvazovat v nejakom casovom horizonte, ale ako si poznamenal, tieto auta uz zacali stupat na cene a cim viac o tom viem, tym viac zacinam byt presvedceny, ze uz usiel vlak a budem musiet lovit v inych vodach.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných