Nosic na bicykle

všetko o tomto modeli
kurtica
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 22. Mája 2018, 14:35

Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa kurtica » Streda, 23. Mája 2018, 10:18

Zdravim,

chcem sa opytat s akym nosicom na biky mate dobre/uplne zle skusenosti na Yariske? Velmi sa nepriklanam stresnemu nosicu, ale nemam tazne takze mi potom ostava uz jedine nosic na zadne dvere a popravde si to neviem predstavit v praxi (este som to nevidela na ziadnom aute).
Ide o Yarisku rok v. 2013 a idealne o nosic na 2 biky.

Vdaka

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 2. Júna 2018, 16:38

Toyota kedysi pouzivala stresne nosice a nosice na biky od Mont Blanc. Ja som mal tento Mont Blanc na Lexuse a teraz to dam aj na moju Corollu:
https://auto.bazos.sk/inzerat/85820699/ ... anc-VW.php
Pekne si to vies prisposobit na sirku svojho auta a za tie prachy nekup to (kedysi som za to daval tusim 70€) :D

A nosice na bicykle pouzivala Toyota a aj ja mam Mont Blanc Barracuda:
https://www.nakupka.cz/vyrobek/stresni- ... cuda-leva/

Pred casom som s nimi absolvoval bicyklovacku po Sumave, mali sme 4 nosice na streche a bolo to uplne v pohode. S inym systemom nemam skusenosti, ale min. ten stresny nosic z bazosa checkni, kebych nemal tak hned beriem :)

A vzadu za dvere ma tusim nieco Srandista, skus sa mu ozvat. Myslim, ze aj to je v poho riesenie.

kurtica
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 22. Mája 2018, 14:35

Re: Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa kurtica » Pondelok, 16. Júla 2018, 13:54

spider207 vdaka za odpoved, sice som neskoro precitala (na povodny vylet na ktory som ich chcela zohnat sme sli nakoniec vlakom :) ) a inzerat uz tam nie je ale tak dobre vediet ze co mam hladat po bazosi.
Velka vdaka, poobzeram sa po nich.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 8. Augusta 2018, 11:28

Ako spider spominal, my mame na auto tento nosic bicyklov na zadne dvere:

Obrázok

Zmestia sa na neho az tri biky, ale povedal by som, ze dva su taky idealny pocet. Pri prevazani davame dole predne kolesa, aby nevycuhovali a neotacali sa pri rychlej jazde na dialnici. Je to v pohode riesenie, ale priznam sa, ze nejaku dlhu streku do Talianska alebo podobne som s tym este nesiel.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 3. Septembra 2018, 19:46

Ja tie moje stresne mozem odporucit, teraz som s tym bol na Morave a aj Orave a zvladli to bez problemov. Na Orave nas pred Zubercom chytila dost nechytna prietrz mracien, dazd ze som hladal cestu, vetrisko az stromy ohybalo (niektore aj vykotilo) a vsetko v pohode. Takze z hladiska stability mozem odporucit. Navyse tie Barracudy nosice maju celkom domyselne vyriesenu aj bezpecnost, ci uz s bikom alebo aj bez. Nevyhoda je, ze davas bike na strechu, takze sa mozes umazat resp. to nie je take pohodlne ako vzadu. Kazdy system ma svoje vyhody aj nevyhody.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných