tečie benzín zhora

všetko o tomto modeli
sinnovea
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Apríla 2018, 10:39

tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa sinnovea » Štvrtok, 19. Apríla 2018, 14:22

Ahojte, mám problém s mojou Yariskou 1.0, r. v. 2007. Kúpená v zime, jazdila bez problémov, no teraz, ako začalo byť teplo, cca. pred 2 týždňami sa mi začalo stávať, že sa mi objavuje benzín na zadnom ľavom kolese. Tečie niekde zhora ako tankujem a ja netuším prečo :( Je jedno, či je doplna natankované alebo je benzín len do pol nádrže. Robí to iba, keď je takto teplo. Jazdím na nej iba 10 min. do práce a späť, proste žiadny extrém.. Keď to spravilo prvýkrát, otvorila som nádrž, vysyčala a potom to už nerobilo. Tiež sme odpojili hadičku, čo išla do nádržky s aktívnym uhlím a z tej nádržky vytieklo asi 1,5 dcl benzínu. Včera ako bolo opäť teplo, auto stálo zas na slnku, sa to stalo opäť, otvorila som nádrž, no keď som prišla domov, znova koleso mokré a kvapkanie :( Pýtala som sa známych technikov, no všetci na mňa pozerajú ako na blázna. Nádrž je ok, pozreli sme všetky hadičky, žiadne poškodenie, netuším, ako môže vrchom ten benzín vytekať a prečo :( Rozmýšľali sme, či nebude vada v tej nádržke s akt.uhlím, v mototechne mi povedali, že objednať to vedia, no vraj to od nich ešte nikdy nikto nechcel a neriešil.. Stojí to cca. 60€ a bojím sa vymeniť to, že možno problém je inde. Proste, že to vymením a zas sa mi tam na druhý deň ten benzín dostane a peniaze vyhodené do luftu. Riešili ste niekto niečo takéto? Príp. viete, čo ešte skúsiť pozrieť, kde by mohol byť problém? ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 19. Apríla 2018, 14:35

Pokial sa nemylim, tak aktivne uhlie je v motore a ty popisujes okvapkane zadne lave koleso. Nedava mi to zmysel.
Ja by som to videl na prasklinu v plniacom hrdle do nadrze, pripadne netesnost v niektorom zo spojov. Pravdepodobne ked sa zohreje tak sa trochu roztvori a sem tam odtial kvapka. Nic viac ma nenapada.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

sinnovea
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Apríla 2018, 10:39

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa sinnovea » Štvrtok, 19. Apríla 2018, 15:04

Ďakujem za reakciu, nie je v motore..je pod autom vzadu vľavo, taká čierna krabička..aspoň myslím, že to je aktívne uhlie.
Pokiaľ by bola prasklina v plniacom hrdle, tak by sa to prejavovalo aj v zime či? Mne to začína kvapkať teraz, ako je teplo. A teda obzvlášť ak svieti na nádrž priame slnko... Skúsim ešte pozrieť ale, ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 19. Apríla 2018, 22:30

Neviem kde je ta krabicka presne umiestnena ale to plniace hrdlo je presne nad kolesom. Nusi byt priamo prasknute ale moze byt problem v spoji ktory sa prejavuje az ked sa to cele zohreje. Tecie ten benzin aj ked auto len stoji alebo je to vzdy az po jazde?
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

sinnovea
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Apríla 2018, 10:39

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa sinnovea » Sobota, 21. Apríla 2018, 16:31

Tecie to ked stoji. Teraz dva dni stalo a dnes opat tecie..😯benzin je aj v tej krabicke pri nadrzi aj zhora na koleso kvapka. Skusim odpojit hadicku, co ide priamo z tej krabicky smerom hore pri hrdlo nadrze a uvidime. Lebo nejde mi stale do hlavy, ako to moze vytlacat ten benzin nahor, preco..

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 22. Apríla 2018, 16:20

z učebnice:
Tak jako u všech kapalin, dochází u pohonných hmot benzín a motorová nafta při změně teploty ke změnám objemu. Se stoupající teplotou se objem benzínu i motorové nafty zvětšuje, u obou však s různou intenzitou, obecně platí, že teplotní roztažnost benzínu je vyšší, než je tomu v případě motorové nafty.

...teda podla vsetkeho je tam netesnosť, ktorá sa ovsem prejaví , z dôvodu vyssie uvedeného len v teple.
teraz len nápad:
nepomohlo by skusit to natlakovať podobne ako keď sa skusa tesnosť chladiaceho okruhu?
Tak by sa možno dalo zistiť , či a kde to prípadne netesní.
Inak práve pre tuto vlastnosť - rozpínavosť vplyvom tepla, ma každá nádrž niečo ako odvetranie. Nemôže byť problém v tomto? Totiž , že benzín vytečie práve cez odvetranie je bežné a logické v prípade ak natankujeme fakt do plna v teplom počasí.
Totiž natankované palivo je relatívne chladné a keď sa následne zohreje... vid. vyssie.
Je tu ale jedna vec , čo sem nezapadá a to , že to tečie aj pri poloprázdnej nádrži, totiž tak veľmi aby to vytlačilo k hrdlu v žiadnom prípade objem nenarastie.
Tak neviem...
...každopádne ja by som hľadal netesnosť a možno este predtým ako prvé skontroloval funkčnosť odvetrania nádrže.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

sinnovea
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Apríla 2018, 10:39

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa sinnovea » Pondelok, 23. Apríla 2018, 09:43

áno, presne aj som bola za to, že je problém s odvetraním nádrže, no netuším že kde konkrétne.. :(
už som sa objednala aj do Toyoty na servis, nech to pozrú oni a že čo zistia.. Na nemeckých fórach riešil jeden presne toto isté a musel nakoniec meniť palivové čerpadlo :o Tak som zvedavá..
Inak, manžel odpojil tú jednu hadičku, čo je napojená na tú čiernu krabičku pri nádrži - volajme to aktívne uhlie, lebo na 90% to je podľa mňa to :) a druhý koniec tej hadičky vedie až dopredu k motoru, tak ju skúšal prefúknuť a ako do nej fúkal, miesto vzduchu vzadu pri tej čiernej krabičke normálne vytekal benzín z nej.. Takže total divné..:O

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 23. Apríla 2018, 12:24

Ak nic nepomoze skus este uzaver nadrze , v podstate by mal prepustit silnejsi tlak aj podtlak. Bud si niekde pozicaj druhy uzaver, alebo ked zaparkujes pred pracou a si si ista ze dnes to potecie zober si do kabelky uzaver a uvidis po fajronte.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

sinnovea
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Apríla 2018, 10:39

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa sinnovea » Štvrtok, 26. Apríla 2018, 10:09

Ahojte, tak v Toyota servise mi povedali, že je to neštandardná závada, vraj vidia problém v zanesenej nádrži, kde sa niekedy dostal nejaký sajrajt, ktorý tam stále pláva a upcháva nejaký vývod. A že teda možno bude treba meniť nádrž aj čerpadlo. Mám pocit, že to budú asi dosť pálky či? Viete niekto orientačne že cca. koľko by to stálo? :o

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: tečie benzín zhora

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 26. Apríla 2018, 13:25

Pri takejto diagnoze, by som isiel cestou zhodenia nadrze a vytahnutia cerpadla. Nasledne jej umytie pripadne vycistenie a vymena potrebnych dielov a poskladanie naspat.
Urcite by som to nerobil v autorizaku, lebo ich profil je vymena dielov nie ich oprava. Skor neajkeho sikovneho mechaniak ktory bude ochotny sa do toho pustit.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní