Auris 2008 stierace

všetko o tomto modeli
ervin86
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Novembra 2016, 21:27

Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa ervin86 » Piatok, 25. Novembra 2016, 10:43

Pozdravujem vsetkych.

Ako vzdy po nejakej dobe mi uz zacal odchadzat predny stierac (gumicka) ktory som si daval vymenit priamo v Toyote. Chcel by som si ho zaobstarat sam kedze viem ze ziarocky a podobne malickosti som si vedel kupit v predajniach na autosuciastky ale nie stierace. Bol som v Elite (jednalo sa o BOSCH) a podla tabuliek nesedia aj predajca krutil hlavou ze s (japoncami je problem) ale robia dobre auta ;-) . Mali by ale nesedia. Predne rameno je hrubsie a nedaju sa uzamknut proste som ich tam nevedel dostat :-( skusal to aj chlapik z Elitu. Skusal som aj Auto Kelly no vsade je to len o tabulkach a cislach. Nevedel by mi niekto poradit aky to je typ do predu aj do zadu alebo oznacenie prosim. Predok ma mensi a vacsi. Zadny je taky malicky. Ziarovky su podobny problem ale naucil som sa ich nosit priamo a potom sa nasli to uz nie je problem len stierace su :lol: . Ak bude treba tak prilozim aj foto.

Dakujem za kazdu rad ;-)

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Piatok, 25. Novembra 2016, 13:37

Jasne ,ze viem(e) poradit.
Ja som na predne okno pouzil Heyner All Seasons v baleni je k nim dalsia stieracia lista. Ich konstrukcia je podobna ako Bosch AeroTwin.
Stieraju excelentne. Mal som ich na Suzuki Swift a teraz som ich kupil aj na Toyotu.
To ,ze sa na ramienko tazsie tieto stierace nasadzaju je pravda ale ide to. Treba viac tahat proti haciku, ale s rozumom lebo lahko sa moze stierac znicit..
Bohuzial si nepamatam znacku stieracov co som tam mal pred Heyner. Tie mali taku poistku a sli tam osadit velmi,velmi lahko.
Opakujem preto ,ze Heyner maju uchytenie na hacik a idu nasadit z tuha ale ide to no ide to.

Predne stierace treba objednavat podla dlzky.
Toyota Auris model 2008 ma na strane vodica 650 mm dlhy stierac a na strane spolujazdca je to 400 mm dlhy stierac.

Vodič
http://www.autodoplnky-shop.eu/stierace ... easons/65/
spolujazdec
http://www.autodoplnky-shop.eu/stierace ... sons/40cm/

Zadny stierac je dlhy 300 mm
Ja som tam objednal Denso.
Ak mas VIN zacinajuce na J---- Tak by Ti mal pasovat tento
http://www.comco.sk/stieracia-lista-den ... 0-p1059369
Ak mas VIN ine tak by tam mal byt tento stierac
http://www.comco.sk/stieracia-lista-den ... ce-100133/
Pripadne si tie foto zvacsi a pozri si ich detailne. V jednom pripade je vyrez na ramienko mensi(kratsi) a s ostrejsimi hranami a v druhom (ten pasoval mne) je vyrez na ramienko vacsi(dlhsi) a viac zaobleny.

Je pravda ,ze na Toyota sa diely horsie zhanaju (objednavaju) no mam stastie na dobrych predajcov a vsetko co bolo teraz treba mi radi pomohli vyriesit.
Kupujem tu:
http://www.comco.sk/
a tu
http://www.top-auto.sk/
Do oboch predajni chodim iba osobne, ziadne dorucovanie postou a tak akykolvek problem riesim hned na mieste. Ak treba tak vec hned vratim a odpadaju mi tak zbytocne starosti so spätnym dorucenim.
Stierace Heyner som kupoval u Top-Auto. Sice ich nemal on priamo na predajni,ale za tu istu cenu ako v odkazoch vyssie mi ich objednal.
Jeden den objednane a na druhy den som si bol po ne.

Na tych co som tam mal predtým bolo taketo daco, takze sa len odistila ta zarazka vlavo a stierac isiel uplne lahko von.
Obrázok

ervin86
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Novembra 2016, 21:27

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa ervin86 » Piatok, 2. Decembra 2016, 07:56

Dakujem za pomoc. Objednal som ich vyslo to slabu 20ku :). Ked pridu napisem ako to fachci. Dik este raz za pomoc a podrobny popis :)

Lukas.H
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Októbra 2015, 17:04

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa Lukas.H » Piatok, 2. Decembra 2016, 09:43

Ja som tiež aj na odporucanie farnella kupil prave heyner. Kupoval som aj na moju Aurisku a rovno som zobral aj pre otca na starsi Yaris.
Zatial max spokojnost, su tichucke, stieraju tiez dobre takze zatial ok, nemam co riesit.
Horsie bolo ich tam ale dostat, este na yarisa to slo ale na auris to bol porod. Musel som nakoniec trochu "ponatahovat" ten hacik na ramene pretoze jednoducho do toho adapteru to neslo dostat aj keby som sa na to celou vahou zavesil :D
+ nahradne gumicky bol prijemny bonus
2015 Toyota Auris HB 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Piatok, 2. Decembra 2016, 16:40

Som rad ,ze ste obaja spokojni. A je iba malo vyrobcov co za taku cenu daju este jednu stieraciu listu navyse.
Pravdou je ,ze idu na Auris dost "z tuha". Ja som mal ramienka dolu a tak som stierace protiťahom dostal na miesto.
Ked su uz tam, tak potom staci vymenit iba listu a zas je na chvilu pokoj.
Ja ich pouzivam asi dva mesiace a zatial max spokojnost.
Tie stierace co maju tie ocelove vystuhy maju jednu dost podstatnu nedokonalost. Ak sa vystuha deformuje tak potom je pritlak rozdielny a vznikaju tak "hluche" miesta pri stierani.
Neviem ako sa to moze stat no na zadnom okne som mal vystuhy ohnute na dvoch (!) miestach.

Používateľov profilový obrázok
Comen999
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Streda, 19. Februára 2014, 23:03
Bydlisko: LM-BA

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa Comen999 » Piatok, 2. Decembra 2016, 19:26

dik za typ na zadný stierač

dnes som kúpil stierače komplet predné - zadné BOSCH, a doma som zistil že zadný nesedí - má iné uchytenie :) pozerám po nete a okrem Densa také asi nikto nerobí... objednám asi teda z comca

Zadny stierac je dlhy 300 mm
Ja som tam objednal Denso.
Ak mas VIN zacinajuce na J---- Tak by Ti mal pasovat tento
http://www.comco.sk/stieracia-lista-den ... 0-p1059369
Toyota Auris 1.6 VVT-i (2007)

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Sobota, 3. Decembra 2016, 07:02

A co tento
http://www.comco.sk/stieracia-lista-bos ... ce-100133/

Pani ktory este neviete.
Zaregistrujte si svoje VIN tu http://www.toyodiy.com/parts/
a potom budete vediet ake OEM je potrebne pre vase vozidlo, aj ked ani to vsak nemusi byt 100% ako som sam zistil.
Moje OEM pre zadny stierac je 85242-12100
a system Comco mi vyhladal toto
http://www.comco.sk/vyhladavanie-a7?q=85242-12100
a Google na tom nie je o nic lepsie
https://www.google.sk/search?site=&sour ... g7bya_twbk
jedine Heuréka z prvého dokazu aspon podla obrazkov by mala vyhladavat spravne.

A ten Bosch si vratil?

ervin86
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Novembra 2016, 21:27

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa ervin86 » Štvrtok, 8. Decembra 2016, 08:07

Dakujem za pomoc farnell. Dnesnim dnom ta oslovujem titulom Pane :) . Ako pisete predne su super. Vyzeraju dobre stieraju super a su kvalitne ako Bosch. Nemci proste robia kvalitu a este za super cenu (20 € + postovne do BA je nenormalne). Neviem ci som za org. neplatil mnohonasobne viac za jeden :? . Dostat ich tam v -2 bez ponoziek v slapkach bol adrenalinovy sport ale po zdeformovanom prste a totalnom vysileni som ho tam narval. DOSLOVA. Ako pisal kolega farnell treba mat trpezlivost a cit. Zvazujem kupu este jedneho paru do buducna. Tak isto ma potesila nahradna gumicka dufam ze vydrzia co najviac. Tiez kupim asi ten zadny lebo ten org uz bude tiez koncit tak ako som sa docital zoberiem to co ste pisali.

Prajem este pekny den a dakujem za radu pane :D (farnell)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa daniellito » Štvrtok, 8. Decembra 2016, 09:19

Mne praveze ten cit chyba pri takychto veciach :(

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Štvrtok, 8. Decembra 2016, 17:30

@ervin86
Som rad ,ze to pomohlo....
A listu vymenis aj na nasadenom stieraci na ramienku. Takze trapit sa tym ako stierac dostanes dolu je zatial predcasne.
A ak ho ja osobne budem davat dolu tak rozhodne "se vší silou" :lol:
A inak len tak pre informovanost. Tieto stierace dakto radil na ceskom Toyota fore a ja som to iba "prevzal"
Samozrejme bolo treba tak trochu hladat kto a kde ich ponuka.
Nakolko Heyner ma v ponuke aj hybrid stierace ktore su cosi medzi týmito celo plastovymi a klasickymi s kovovými výstuhami.
Takze asi tak.

@daniellito
Treba skusit. aj ja mam sexualne ruky co vsetko po...bú a tiez som trpol ci sa mi to podari urvat alebo nasadit.
Nakoniec som ich nasadil a ako vidis nie som jediny komu sa zadarilo.
Na Suzuki zas sli ako po masle. Jednoducho si nevyberies.
Ale myslim si ,ze za tu namahu a trochu strachu to stoji.

Musim vsak upozornit.
Ak ich uz tam aj mate, tak chran Vas boh pokusat sa stierat s primrznutými stieracmi alebo s nie celkom rozmrazenym sklom.
Plati to pre obe okna.
A ak sa aj stane ,ze daktory stieŕac zacne robit šmuhy tak treba ho nadvihnut a pozriet ci sa pod nim daco nezachytilo.
Teraz po jeseni je to celkom bezne. Listy a ina necistota padajuca zhora sa na lište zvyknu casto prichytit.

stevo512
panic
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Piatok, 1. Januára 2016, 16:57

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa stevo512 » Piatok, 20. Januára 2017, 11:21

Čaute, tiež som si ich kúpil a musím povedať že stierajú excelentne, čo som mal nezotieral stred a spodok a už mi to vadilo, pri nasadzani som praskol ten nastavec ale zo starých mi pasoval takže v pohode dik farnell
Toyota Auris SOL 1.6 Dual VVTI 2008

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Piatok, 10. Februára 2017, 10:40

No pani, musím Vás sklamať.
Po pár mesiacoch používania začal spolujazdcov stierač robiť v strede stieranej plochy šmuhy.
Vymením ho za náhradnú gumičku a uvažujem ,že sa asi popozeram po inej značke.
Inak nie som sám komu to urobilo, že Heyner nestieraju dobre.
Inak zadný Denso zatiaľ bez chyby.
Čo som sa bavil s predajcom tak vraj ľudia odporúčajú Valeo.
Prípadne Bosch Aerotwin.

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Piatok, 17. Februára 2017, 12:23

Takze mam nove zistenia.
Moj predoslý príspevok nebrat do uvahy. Ale kvôli zachovaniu kontinuity ho nemazem. Nakolko zivot prinasa kazdy den nieco nove. ;-) :lol:

Nakolko mi stredom stierac pred spolujazdcom poriadne nestieral tak som sa dnes odhodlal vymenit listu.
No ako som zistil toto bolo uplne zbytocne nakolko chyba nebola v stieracej liste ale najskôr v ramienku samotnom.
Vymenena lista i tak nechavala rovnaku nezotretu stopu ako ta predosla.
Nakoniec ma napadlo prihnut koniec ramienka viac ku sklu a trocha poprehybat konce stieraca smerom dohora od skla.
Ale samotne prihnutie ramienka bolo asi to spravne. Nakolko pre samotnym prihnutim ramienko malo volu. Najskôr pruzina v klbe ramienka ma uz asi to najlepsie za sebou.
Kazdopadne zasah sa podaril a som opät fanúšikom Heyner. Stierace opät stieraju nadherne po celej plochu.
Nahradnu listu schovam a bude opät k dispozicii na vymenu.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 17. Februára 2017, 13:31

Mne sa svojho casu na E12 stala taka vec, ze sa zasekli klby oboch stieracov. Neviem ci to bolo sposobene lokalnou koroziou alebo len spinou v kombinacii zo solou z ciest. Ale hybal sa dost obtiazne a stierace vynechavali. Auto vtedy bolo este relativne nove a striekol som to WD40 a bolo po probleme. Potom to auto odjazdilo este minimalne 5 rokov a nikdy sa to uz neopakovalo.

Takze v tvojom pripade odporucam ti do toho klbu strieknut nieco na premazanie a rozhybat. Nemal by v tom klbe byt ziaden iny odpor okrem pruziny.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
farnell
panic
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Januára 2016, 14:44

Re: Auris 2008 stierace

Príspevok od používateľa farnell » Piatok, 17. Februára 2017, 13:58

Praveze klb bol pohyblivy az az, problem bol ,ze mal volu. Cize stierac bol oprety o sklo ale ta pruzina najskôr je uz tak vytahana ,ze tam je vola na tom klbe. Prihnutim sa uhol ramienka zmenil a pruzina tak vyvija vacsi pritlak na ramienko.
Neviem ci som to spravne napisal a tak je to z toho pochopitelne o co ide. Ak by tam bol odpor tvoreny koróziou a ramienko ostalo v jednej polohe tak by predsa nemalo volu po dosadnuti stierocou listou na celne sklo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných