Čo vás vie najviac naštvat ????

Fórum o všetkom a o ničom
Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 3. Novembra 2016, 06:23

Mňa posledné mesiace štve jedna v podstate somarina - kam do psej riti sa dokázala za 20 rokov prepadnúť zvuková kvalita hudby...nie kvalita hudby ako takej...osobne mi je jedno či si vypočujem dobrú nahrávku Draft Punk, alebo Mozatra...to záleží od nálady...hovorím o technickej kvalite hudby.
Začal som sa opäť venovať audiu - je to lacnejšie ako autá a príde mi to aj značne kreatívnejšie...nehovoriac o tom, že autá aké dnes behajú po cestách považujem za technologické zombie a venovať sa tomu ako "horí oheň" v spaľovacom motore v dobe elektroniky, som začal chápať ako scestné.
Vôbec neriešim otázky analóg vs. digitál a elektrónky vs. tranzistory...sú to nikam nevedúce debaty...hlavne v dobe, keď si kúpite HiRes FLAC album za ťažké prachy a chcete ho reklamovať, lebo nie je HiRes (HD)...stačí nahrávku prehnať cez trochu lepšiu zvukovku a freeware frekvenčný analyzér a zistíte že 99,9% FLAC súborov je vyrobených z mastrov určených pre CD, navyše defaultne orezaných na 16 kHz...proste otras. Úplne iná kapitola sú FLAC súbory stiahnuteľné kde kade na sharovacích stránkach, ktoré pri analýze nekompromisne ukážu že sú vyrábané dokonca z mp3.
Do toho sa navyše drbe tzv. Loudness War, ktorá trvá už desiatky rokov a je to v postate vojna nahrávacích štúdií a producentov o čo najhlasitejšiu nahrávku...v analógovej ére, ktorá končila cca 20 rokov dozadu, sa dalo narábať s dynamickou kompresiou s cieľom zvýšiť hlasitosť, len technologických limitoch analógovej techniky...doslova bránu do pekla otvoril ziskuchtivým debilom digitál. Namiesto toho aby využili jeho neskutočný potenciál, tak ho doslova zabili. Dnes sa vraciam k starým dobrým platniam...zažívajú síce pokrývený hipsterský boom, ale ak sa na vec človek pozrie triezvo (nie očami zmagoreného hipstera), nájde skutočnú kvalitu...
Ja viem...ťažký OT...ale poznáte ma...keď OT, tak riadny... :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 3. Novembra 2016, 07:19

Posledny Duft Punk na tazkom 2 vinyli nebude nikdy OT :-).

Mna stve ze po 2 rokoch neskutocne krasneho spoluzitia mi odisiel ( neopravitelne ) Technics SU 8044 a

proste ho neviem nahradit za male peniaze ( do 200 Eur. ) to co som doteraz pocuval bolo uplne nanic a tesia

sa z toho len tie platne, lebo len si veselo stoja v skrinke.

A tak som sa vrhol na male krabicky. Nieco na ochutnavku:

https://www.youtube.com/watch?v=sQgOYNQ0Oz0

namiesto toho aby som kupil nieco Carinke :-(
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 3. Novembra 2016, 13:25

Ak nechceš ísť čisto vintage cestou, tak by som sa nebál NAD-ov - sám mám doma C 352 a max spokojnosť. Na Bazoši som videl pár NAD-ových BEE-čiek do 200€ - v Tvojom prípade by asi ony boli moja voľba. Na výkony uvádzané v datasheetoch pri NAD-och nepozeraj - je to reálny sin výkon pri individuálnych meraniach 20 Hz až 30 kHz, takže reálne môžeš ten výkon vynásobiť odmocninou z dvoch a dostaneš to, čo fakt lezie do bední.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 3. Novembra 2016, 14:37

To mne je jedno, mne staci 2W RMS :-) ono momentalne pouzivam NAD PP-2 a neni som spokojny, jedine co som sa poucil

ze ked pojdem kupit tak si zobrat gramo+ LP + bedne + kabelaz a otestovat.

Ale dakujem za typ, kedze momentalne mam vsetko povypinane, lebo maly kruti vsetko co sa da a prsty pcha tiez vsade (

teda uz okrem krbu ) zatial to neriesim a to je tiez to co ma stve !!! :-) ale aspon dnes po 2 mesiacoch nakopnem Carinku ,

pustim si v nej nejaku dobru MC ( KLF ) a pospominam :-)
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 4. Novembra 2016, 06:28

Ja mám PP2 tiež a tiež som mal z nej zmiešané pocity...potom pocity zmizli, keď sa PP2 z ničoho nič porúčala do večných lovísk a už som premeral všetko čo sa dá a ani za jóba nájsť to kurvítko, čo ju pokazilo. Inak mne ten preamp neštimoval v komplet NAD-ovskej zostave, takže ten jeden NE5534 šváb čo je vo vnútri, to moc nezvláda...a pritom aký ospevovaný preamp.
Inak 2W...to zaváňa skôr Near Field Listenning-om v spojení s citlivými širokopásmami...a to v pohode dajú aj silnejšie predzosilňovacie elektrónky vytiahnuté cez bohapustý prepínateľný odporový delič...to by mohlo stáť hlboko pod 30€ za matroš...neuplatnilo by sa blbé transformátorové skreslenie...skreslenie by podľa toho kam by sa nastavil bias, mohlo byť od 0 Hz do rádovo 50 kHz hlboko pod 1%. Inak takéto úvahy sa mi páčia...sa mi tu váľa kopa elektróniek z vyradenej ruskej rádiotechniky...kuknem či by sa z toho dalo dačo polepiť...robiť chvíľu miesto plošákov spoje predrátovaním...to môže byť fajná zábavka... :)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 4. Novembra 2016, 18:20

Na margo tejto temy, odporucam prelistovat stranky Troelsa Gravesena ak nepoznate. Je sice zamerany prevazne na bedne, ale najdete tam mnoho zaujimavych clankov k audiu vseobecne.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 7. Novembra 2016, 06:46

Pekne to má popísané. Dlho som sa audiu nevenoval, takže nemám moc prehľad o novinkách. Pozerám ale, že ním popísané sústavy sú v (pre bežnú slovač) značne kozmických finančných výškach. No a keď priamo porovnáš takéto drahé výtvory s tým, čo sa dá urobiť za ľudové peniaze (napr. Totem-y alebo Tesamax-y), zistíš že je dosť zbytočné stavať niečo za 200-300€, keď to hrá len o malý kúsok lepšie ako niečo do 100€. Taká je realita - treba to porovnať na vlastné uši, najlepšie "blind" testom.
Inak sa vždy dobre zabávam na bláznoch, čo si kúpia neskutočne drahé zosíky, bedne a čo ja viem čo ešte a postavia to do modernej, doslova holej obývačky. V ten moment sa z ich investície stáva drahý nábytok. Potom prídu niekam na návštevu, kde býva týpek ktorý naozaj chápe čo je za kvalitnou reprodukciou a padajú na rite, lebo jeho audio poskladané z e-bay za pár šupov hrá lepšie. Neuvedomujú si ale to, že práve akustika priestoru je to dôležité. OK - fajn...lebo REW...dá sa...aj je sa pohrávam s tou myšlienkou...ísť čisto digitálne. Odrádza ma ale práve tá otrasná "kvalita" digitálnych nahrávok. To budem mať radšej dva systémy - jeden na počúvanie digitálnych hovadín s komponentmi ktoré skryjú "kvalitu" digitálu (nech si omladina môže počúvať blbé FLAC-y) a jeden analógový v inej miestnosti, aspoň čiastočne prispôsobenej na posluch.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 8. Novembra 2016, 21:02

Hlavne si myslim, ze je stale pomerne nohami pri zemi, vid jeho veta "No point in dreaming about a 100 liter floor-standers if it means divorce." :D Ja som sa audiu nikdy nevenoval, ale mam v plane postavit si nejake dostupnejsie bedne od neho. Ani nie preto, ze by som ocakaval vyrazne lepsiu kvalitu, ale skor preto aby som sa nieco nove dozvedel a naucil. Porovnanie so stavajucimi bednami bude skor uz len bonus. Na druhu stranu, ludia co jeho bedne postavili sa vseobecne zhoduju, ze seriovky (aj ked od renomovanych vyrobcov) v rovnakej cenovej kategorii sa nechytaju a treba ist do trosku inych sum (no proste platis za znacku).
Celkovo ale zalezi co kto ocakava a ako subjektivne vnima audio, priznam sa mne flac bohato staci nakolko nemam ziadnu high-end audio zostavu za tisicky ci desattisice eur a ani specialnu posluchovu miestnost (ale rozdiel oproti nejakej 320kbps mp3 je aj tak znatelny). A nikdy som ani nebol takyto audiofil - proste vsetkeho s rozumom (a podla penazenky :D ). Ale vzdy si rad nostalgicky zaspominam na otcov gramofon s domacky poskladanymi bednami ako som si pustal Beatles alebo Dalibora Jandu - a nemal by som najmensi problem mat takuto analog zostavu doma aj dnes 8)

A este jeden zaujimavy link: The Audio Critic. Odporucam diel c.26 - The 10 biggest lies in audio, the best FM tuner, SACD, etc. :D

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa karcikoo » Streda, 23. Novembra 2016, 08:39

Ani ja nie som nejaky audiofil ale ked sadnem do auta k niekomu co ma vykonnejsie audio uzijem si ten zvuk :-)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa daniellito » Pondelok, 28. Novembra 2016, 09:01

Mne je to akurat jedno vacsinou som rad ze hra super pesnicka :-D ani mi velmi nevadi ze ako to hra :)

deezzer
panic
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Utorok, 29. Novembra 2016, 11:39

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa deezzer » Utorok, 29. Novembra 2016, 12:17

Ja si rád vypočujem super bassy :-D to je ako balzam na dušu ale svoju audio mašinku nemám mám len tie čo tam boli.Alôe nad nejakou menšou premýšľam :-)

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 17:41

Ked v pocasi ako napr. dnes ide plno mongolov len s dennymi svetlami, pricom zadok im nesvieti a casto ich zbadate na poslednu chvilu.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 30. Marca 2017, 13:18

...bezduche prispevky vo fore... napr take typu "ano je to tak alebo aj inak", bez vypovednej hodnoty... nist... to snad este funguje ta hra na nahananie poctu prispevkov???
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 30. Marca 2017, 13:25

Tak vies ondrik, tebe sa to hovori, ty uz mas skoro 2300 prispevkov a podpis toyota guru.
Co taki novi uzivatelia, musia to niekde nahnat a hlavne je potrebne sa podelit o vzacny osobny nazor na problematiku.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Čo vás vie najviac naštvat ????

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 30. Marca 2017, 13:51

Nemozu sa v takom pripade podelit o svoj nazor s dennickom? Bude to prospesne pre obe strany...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných