rav pre zenu

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

furia
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Augusta 2015, 13:09

rav pre zenu

Príspevok od používateľa furia » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 13:16

Ahojte,zvazujem kupu benzinovej rav-ky.Zaujima ma,ci su vsetky rovnako velke,alebo napr.cross verzia nie je trosku mensia,obratnejsia.Ide o modely od r.2009-2011.Druha volba by bola nova vitara,ale ta palubna doska a spracovanie...

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 16:56

furia:
Moj osobny nazor je ze radsej by bral SUZUKI VITARA 2015 benzin automat.
Je pravda ze interier- SUZUKI.
ALE TO NAJDOLEZITEJSIE BEZOECNOST POSADKY!!!
POZRI A POROVNAJ:
www.euroncap.com
file:///C:/Users/Michal/Downloads/euroncap-2015-suzuki-vitara-datasheet%20(6).pdf
file:///C:/Users/Michal/Downloads/euroncap_toyota_rav4_2006_4stars%20(2).pdf

www.iihs org
http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicl ... r-suv/2011

(Vitaru 2015 -emisie euro VI.-nizie budu poplatky na dialnicu NEMECKO-po schvaleni - urcite prejdu aj ine staty EU na taky system!!!)
http://auto.pravda.sk/doprava/clanok/33 ... tare-auta/

DRZIM PALCE PRI VYBERE !

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 17:17

MiBo, nehnevaj sa na mna, ale ked uz chces porovnavat, tak porovnavaj porovnatelne. A nie sucastnu Vitaru s predchadzajucou generaciou RAVky. Az by si porovnaval model z 2013, tak dojdes k temer identickemu vysledku z testov pre posadku.

A ked furia pise, zeby chcela jazdenu RAVku, tak urcite nebude mat na fungl novu Vitaru, takze opat tvoje porovnanie nie je na mieste...
Naposledy upravil/-a Srandista v Nedeľa, 2. Augusta 2015, 21:48, upravené celkom 1 krát.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 18:09

Srandista:
porovnavam-ohladom dotazu-furie /...od r.2009-2011.Druha volba by bola nova vitara...../
PRECITAJ SI PRVU VETU:"Moj osobny nazor je ze radsej by bral SUZUKI VITARA 2015 benzin automat."


URCITE RAV4 NOVY MODEL AZ OD VYROBY november 2014!
www.iihs.org
(do novembra 2014-prepadak 20% celne prekrytie-vodic. POZRIET VIDEO!)
http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicl ... r-suv/2013

JESEN 2015 RAV 4 Facelift !!!

TO JE MOJ NAZOR A NESRANDUJEM.
PRAJEM PEKNY DEN.

furia
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Augusta 2015, 13:09

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa furia » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 21:43

Dakujem chlapci za nazory, mate pravdu, bezpecnost, nizka spotreba, nizka hmotnost....rozum kaze toto. Srdce toyotu.Tak sa aspon povozim na bratovej avensis,hoci starsia,ale to je ina kaava ..sedim si tam ako na gauci a ten zvuk z reprakov..najradsej som, ked ma niekto vozi a ja si sedim vzadu :) alebo vpredu :) no do roboty musim sama.Este mi povedzte nieco pekne na tu vitaru...dakujem ..ale inak som o mne hovoria, ze som pozivitny clovek :) :) len zajtra bude volat pani so suzuki,stlaca cenu dole ,aj gumy zimne pridala,len aby som kupila..

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa MiBo » Nedeľa, 2. Augusta 2015, 23:09

Urcite treba auto vyskusat okreskach.meste hlavne na dialnici. Preverit zrychlenie-pocitove, hlucnost.pohodlie atd.
Vyhody :
VITARY (MESTSKY CROSSOVER)
-slusna svetla vyska 185mm (konkurencia ma menej, OKREM RENEGATE )
-ponon 4x4 (kon.nema .Renault ,Peugeot.Honda-HRV.)
-automat-benzin
-na vonkajsie rozmery pekny vnutorny priestor +kufor 370L
-MOTOR KLASIKA ATM.(na jar mozno motor BOSSTERJET 1,4L 100kW)

negativa:
-rezerva sa doplaca-nutnost na SLOVENSKE KRASNE ROVNE.......
-doplaca sa za laktovu opierku (najv.vyb.mohla uz bytv cene)
-tvrdy interier-SUZUKI
-zvuk dveri setrilo sa...
-nie je jasno ako bude prebiehat a aku cenu obnova map navi.
A TO NAJDOLEZITEJSIE MOJ POHLAD A NAZOR VONKAJSI DIZAJN VITARY ZA 1+!!!

ZA JEDEN-DVA ROKY SA ROZTRHNE VRECE MEST.CROSS. VELKOSTI OKOLO 4100-4250mm
(KIA,HYUNDAI,FORD,SSANGYONG.VW.SEAT SKODA, a HLAVNE TOYOTA...)

furia
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Augusta 2015, 13:09

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa furia » Streda, 5. Augusta 2015, 07:56

Ok, chlapci,a este mi povedzte,kto ma benzinovu ravku a kto je s nou spokojny,nech sa prihlasi! :) ;-)

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa MiBo » Pondelok, 10. Augusta 2015, 18:03

furia:
Treba cakat potom to pride - http://www.auto.cz/toyota-planuje-vyraz ... hqai-88618
Spotreba urcite nizsia nez RAV 4 !(urcite tam bude turbo motor benzin)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa daniellito » Piatok, 14. Októbra 2016, 14:06

Chalani rad by som obnovil temu, lebo chystam sa kupovat pre mamu a asi by som siel do RAV. Ako to vyzera momentalne s cenami? A ktoru by ste mi poradili?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 17. Októbra 2016, 06:43

V prvom rade všetkým čo sú "unesení" (edit - mal som tam hrúbku... :shock: ) z RAV4. Jednu doma mám, a mal som možnosť šoférovať asi všetky motorizácie a generácie, takže ak myslíte že som skeptik a negativista, nemusí to byť pravda...možno je to len realita tohto SUV.
Takže pár "pozitív":
SKÁČE TO PO CESTE AKO MLADÁ KOZA. A skáču tak všetky generácie a motorizácie. Pri porovnaní s BMW X3 prvej otrasnej generácie, alebo prvej generácie ML-ka (ktoré sa pokazilo už vo výrobe) by ste si čo sa týka jazdných vlastností určite RAV-ku nevybrali. Sedieť pri bežnej jazde na zadnej sedačke? - len so silným žalúdkom a môžete maturovať okolo tlmičov a dofúkania pneu koľko len chcete.
PREVÁDZKA JE SAKRA DRAHÁ. Jasné - pri porovnaní so starým LC-čkom je totožná, ale to staré LC-čko je niekde úplne inde (nie že by RAV-a nebola použiteľná v teréne). U motorizácií spojených s "fulltime" náhonom 4x4 si treba dať sakra majzla na pneu, inak môžete povedať zbohom diferákom (tomu "fajne" prispieva aj disproporcia rozloženia hmotnosti medzi nápravami) a úprimne - pri bežnom jazdení 50% mesto a 50% okrsky mi gumy nevydržali dlhšie ako dva roky (nábeh cca 20t km ročne). A pri tých balónoch na 16 palcových diskoch, je to celkom mazec na rozpočet. Ďalej výmeny olejov vo všetkom "železe". OK - pokiaľ si to urobíte doma sami, dá sa to prežiť. Cez to všetko meniť každý druhý rok oleje v diferákoch a prevodovke, pričom u bežného FWD také niečo urobíte raz za 5-7 rokov - ide to celkom do peňazí.Potom je tu údržba motora ako takého a to je "rozprávka" (alebo skôr horor) sama o sebe. Ak chceš dízel, tak na 1CD-FTV zabudni (nie že by 2AD-FTV boli o niečo lepšie), lebo tieto motory majú už dávno po životnosti. Ak aj kúpiš sebelepšie auto s motorom s málo km, priprav sa u dízla na investície, ktoré Ti pomerne rýchlo (závisí od Tvojej výplaty) začnú liezť na nervy. Pravdepodobne sa vyskyntú trable, ktoré vyústia do výmeny štartéra, vstrekovačov, turba, SCV ventilov a dá sa pokračovať (to sú klasické "chronické" problémy toyotových dízlov s nábehom cez 200t km). Povieš si "OK - kúpim niečo s malým nábehom" - hmmm...je to jedno...aj keď nájdeš kus s nedobabranou riadiačkou a nevymenenou prístrojovkou (s reálnymi km), tak Ťa to o pár rokov dobehne. Jediná šanca je kúpiť benzínovú FWD verziu, ale to je auto, ktoré by som prirovnal k mejkapu na hnusnej ženskej (vypadá to na prvý pohľad pekne, ale pozrieš sa bližšie a pekné to nie je).
AŽ TAKÉ VEĽKÉ TO AUTO ZAS NIE JE. Príklad (mám doma dízlový 5 dverák 2004) - potreboval som previezť psiu búdu (žena kúpila bez môjho vedomia a típek nechcel cúvnuť). Podľa rozmerov búdy som si povedal "OK - to sa tam vtrepe" - no ešte šťastie že som bol ten kufor pomerať - ani prd. Požičal som si blbý Renault Kangoo a voalá - búda sa tam vtrepala s rezervou. Kufor totiž výrazne zmenšujú ako diferák, tak podbehy kolies.
Teraz k ozajstným pozitívam:
V TERÉNE JE OK. Naozaj to jazdí ako skoro dospelý off-road. Dostať sa niekam cez poľnú cestu nie je problém. prejsť hlbokú zatopenú cestu tiež nie je problém (jasné že nie po okná ;-) ). Vyhrabať sa z garády ak sa do nej dostanete jedným kolesom (napr. pri parkovaní) - no problem.
NA TO, KOĽKO JE V NEJ "ŽELEZA", ŽERIE MÁLO. Toto sa týka 4x4 verzií. Mne 2L dízel spapá cca 7l/100km a to jazdím (ja, alebo svokra) väčšinou krátke trate (do 15 km) a polovica z toho je naozaj mesto. Ak sú dobré a správne nafúkané gumy, motor a sersam kolo neho v dobrej kondícií a je postarané o podvozok s pohonom (prevokovka + diferáky), jazdí to za fakt málo peňazí. Skúsenosti z diaľnic hovoria, že sa dá v pohode jazdiť za 6L/100km.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
remusromus
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2016, 12:51

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa remusromus » Piatok, 21. Októbra 2016, 08:39

To ma chalanisko pravdu ze to skace po ceste viezol ma v tom kolega a kazdu jamu sme citili..a vraj to zozerie aj travu pri ceste no ja by som si nekupil take velke auto mne je to na dve veci ale tak toto by ma asi odradilo od RAVky

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa michaelis » Piatok, 21. Októbra 2016, 09:10

No ved kazde nove auto zere vela to je tak netreba z toho robit dramu kto ma na nove auto ten ma aj na to aby ho zivil :-D

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa corsenapo » Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:32

Presne tak kto ma na nove auto tak asi rata s tym ze bude vela zrat a ma na to aby platil benzin alebo diesel ci :-D ravku som este neotestoval ale chystam sa kamoska si kupila tak som ju prehovoril nech mi da odviezt tak sa tesim

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa daniellito » Pondelok, 28. Novembra 2016, 09:07

Tak potom daj vediet ako sa na nej viezlo :-D

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: rav pre zenu

Príspevok od používateľa corsenapo » Pondelok, 28. Novembra 2016, 09:19

uz to mam za sebou. Bol som sa cez vikend previest a poviem ti ze celkom parada aj ked ja na moje auto nenecham dopustit

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných