Kuki - Grossglockner 2015

Informácie o zrazoch a akciách, ...

Moderátor: Elvis

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa kuki » Sobota, 15. Augusta 2015, 18:52

Neviem kam lepsie to dat, tak to po porade s jednym clenom fora davam sem. Rad by som sa podelil o nejake zazitky, fotky a videa z vyjazdu na Grossglockner, ktory som pred tyzdnom absolvoval.

Vsetko vyslo na vybornu. Pocasie super, cesta super, partia super, auta super... nikomu sa nic nestalo, nicomu sa nic nestalo a vsetci sme si to uzili.

Sranda zacala uz na parkovisku na hranicnom prechode Berg, kde sme so kamosom cakali na dalsiu kamosku. Stretavka mala byt 9:10, a kedze ani 9:09 tam kamoska este nebola, uz sme sa chystali na to, ako ju privitame milymi slovami... ked tu zrazu dofrcala jej Fiesta ST. Ale z opacnej strany - z Rakuska :?: . Prefrcala okolo zdanlivo bez povsimnutia nas ci nasich aut. Nechapavo sme po sebe kukali a este viac sme nechapali, ked dalsich 5 minut Fiestu nebolo nikde vidno :-D Potom sa predsa len nasla (nech je navigacia Ford 3x pozdravena) a my sme mohli zo seba vysypat o to krajsie privitanie... :-D

http://www.rajce.net/f949523695

Nasledovali dve "horske premie" v podobe rakuskej Baby. Potom svizny presun na RedBull Ring. Tam nas uz na prijazdovej ceste borec v reflexnej veste odklanal prec. Zastali sme na kraji cesty rovno pred borcom (co ho patricne vytocilo), ale ked som s nim hodil rec, tak nas ako jedinych pustil dnu :-D Nakoniec sme presli tunelom pod okruhom az rovno do stredu okruhu. Primiesali sme sa do partie ludi jazdiacich na KTM X-Bow. Nikto si nas nevsimal, tak sme sa pofotili, pokukali... ist jazdit na odparkovanom nahradnom aute nam uz ale prislo blbe :-D . A potom sme zbadali v dialke na luke nad okruhom nejaky Gasthaus. Kamos promptne vygooglil co to je a rovno tam zavolal, ze nam maju navarit. Nasledoval presun cestou necestou do Gasthausu. Vyklula sa z neho restika na urovni (s prislusne absurdnymi cenami :roll: ), ale hlad nepustil. A prave ked sme zacali na terase objednavat jedlo, vysli na okruh nejake formule. A tak sme obedovali za zvuku KTM-iek a formul rovno nad RedBull Ringom.

http://www.rajce.net/f947780739

Nasledoval presun dalej, dalsie "horske premie", ktore sme si uzivali plnymi duskami. A prijazd do penzionu 30 km od Grossglocknera. Nebolo kde zaparkovat, tak som sa isiel dnu opytat, ze sme prave prisli a chceme sa ubytovat, ale ze nemame kde nechat auta. Dozvedel som sa, ze penzion je plny, ze nas neubytuju :shock: Vsetko sa ale vysvetlilo, aj parkovanie sa naslo :palecnahoru: Kratko po nas dorazili dalsi clenovia partie z CR.

Rano vstavacka 4:30, nech sme na "kopci" pred piatou. Podaktori boli prekvapeni, ze moja zena ide s nami. Ona holt miluje rychlu jazdu rovnako ako ja, nepremeskala by to za nic na svete. Vyrazne motivovanym sposobom sme sa presunuli na start horskej cesty, takze sme tam boli skor nez otvorili :-D . Do skupinky sa nam ale primotala Oktavia RS f dizli s mrezou f kombiku vole :roll: Inak tam okrem nas kretenov nebol nikto. Oktavku sme pustili, naskok 5 minut sme povazovali za dostatocny, a sup ho na prvy vyjazd. Tma ako v rohu, chudak kamos na RS-e nam ju statocne rozrazal, my ostatni sme sa drzali svetiel pred nami. Nevideli sme vobec nic mimo par metrov cesty pred nami, tak sme ani nevedeli, kade to vlastne ideme. Na "vrchole" sme si dali zraz, pozreli vychadzajuce slnko a hura znova jazdit, kym je cesta prazdna.

http://www.rajce.net/f947780754

Tocili sme sa hore dole Grossglocknerom ako pradlo v pracke. Uzivali sme si rychlu jazdu a cim viac aj nadherne vyhlady naokolo. Na tie 3-4 hodinky sme boli v soferskom raji. Ta radost z dokonalej cesty a dokonaleho pocasia prezivana za volantmi sportovych Fordov a Renaultu bola neopisatelna. Vyblaznili sme sa fakt dosytosti.

http://www.rajce.net/f947780750

Jazdy sme zakoncili navstevou vyhliadky, a potom rychly presun na ranajky. Dve hodky spanku na regeneraciu a sup na GG znova. Tento raz uz pomalsie, obdivujuc krajinu. Popozerali sme vsetky kuty a potom sme sa vydali na turu k vodopadom. Bol odtial krasny pohlad na kombinaciu zlelenych luk, bieleho ladovca, sedych skal a modrej oblohy. Cisty gyc. Po navrate z tury sme si dali spolocnu strudlu a preckali prehanku a za hmly sme sa odobrali na cestu do penzionu. Lenze hmla bola iba na malej casti GG a coskoro sme si este posledny raz uzili sviznu jazdu tou nadhernou cestou.

http://www.rajce.net/f947780770

Na veceri to srsalo nadsenim, vsetci rozpravali este 2x tak rychlo ako den predtym. Bolo vidno, ze mame za sebou den plny zazitkov.

Rano sme si dali naposledy dobre ranajky a rozinkovu buchtu :pivo: , zaplatili podakovali a isli... Cestou sme si uzili este nejake horske premie, aj ked nam uz skoro stale niekto "zavadzal". No a bohuzial kamoska cestou narazila na vitaza v sutazi o najvacsieho curaka za volantom, ked sa ju zatrpknuty majitel Porsche viacmenej pokusil zabit tym, ze jej aktivne znemoznoval sa zaradit z protismeru do svojho pruhu, aj ked oproti islo auto. Skoda ze sa nepristavil na kus reci, asi by jednu nakupil curak jeden. Nasledovala rychla zastavka v krasnom meste Hallstatt a frcalo sa domov...

http://www.rajce.net/f947780771

http://www.rajce.net/f947780772

Kto ste o Grossglockneri este nepoculi, tak je to uzavreta cesta, cca 30km dlha, najvyssia cesta v Europe tusim, okolo najvyssej hory v Rakusku. Kazdemu, kto zvazuje navstevu ju vrele odporucam. Aj ak netuzite po ostrej jazde po ceste, je tam toho strasne vela krasneho, co sa da vidiet a zazit.

Na zaver nejaky ten onboard ;-) Velka skoda, ze z tych videi nasa jazda vyzera ako troska sviznejsia vychadzka. V reali RS-o malo rezervy, ale ja som tlacil na auto fakt naplno. Jazda po troch kolesach, piskajuce pneu a castokrat odskakujuci zadok v zakrute aj na brzdach na hrane prilnavosti o tom aspon trosku svedcia.

Tu Focus RS Wolf (380PS, big brake kit, semislick DMACK) nahana mna Focus ST (MP260 , inak stock):
https://www.youtube.com/watch?v=mtiK5gGf25I

Tu zase ja jeho:
https://www.youtube.com/watch?v=rHxadTs8dMs
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Elvis » Sobota, 15. Augusta 2015, 19:33

jaj zavidim... ja sa uz nejaky ten cas chystam presne na taketo nieco + okruhy ale zatial je to casovo kadejako len nie tak ako by som chcel :)
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa kuki » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 00:06

Som na tom presne ako ty Elvis. Uz par rokov som sa chystal na taketo nieco plus okruhy. Ale cas a peniaze nikdy nedovolili. Teraz som si povedal, ze uz viac cakat nechcem. Peniaze boli a budu, cas si treba vytvorit. Zena ma velmi silno podporila, tak niet uz na co cakat. Rad by som kazdy rok absolvoval jeden takyto velky vylet, jeden okruh a jeden slalom.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Elvis » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 08:34

ja musim este do tej casovej rovnice dat aj deti :)
okruhy chcem najma dva - nordschleife a spa, su paradoxne len par km od seba.

september a oktober bude dost akcii aj na skringu, tam si mozes v pohode zajazdit.
slalom ma uz prechadza, je to strasny zabijak casu - si tam cely den a dokopy prejdes "az" 4x celu trat. Na okruhu sa pritom vozis stale
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa kuki » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 09:50

Elvis, my sme jak cez kopirak :shock:

Ja do rovnice tiez davam deti, mam dve male ;-)

A tiez tuzim zazit presne SPA a Nordschleife :idea:

SVKRingu sa troska bojim. Je narocny na brzdy aj pneu. Brno je z tohto pohladu lepsie zevraj. Plus sa mi paci, ze Brno je ako SPA a Nordschleife zasadeny do hor.

Slalom jazdim iba "domaci" fordklubovy, a tam mi prestoje nevadia, lebo som tam s partiou kamosov s ktorymi rad pokecam. Plus mame volne jazdy na konci, takze trat si dam kolko krat chcem
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Eru » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 10:17

Toto je parádička, na toto sa aj ja raz vyberiem. Elvis neviem na čom jazdíš ale pre autá tak do 200 koní môžem odporučiť okruh vo Vysokom Mýte. Ideálny pre slabšie autá, ale Kuki by tam už na svojom ST asi nezaradil trojku ani na cieľovej rovinke.
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Elvis » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 21:51

o dva tyzdne idem do brna a nasledne dalsi mesiac sk ring, tak ti poviem potom z prvej ruky. Celkom milo ma ale prekvapil aj panoniaring, len ta cesta tam je otras...

eru - celica gt, jemne poladena, takze mozno by som to mohol skusit
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 17. Augusta 2015, 09:11

Myto je naozaj uzky a mlay okruh, casy hlboko pod minutu, je to "horsie" ako slalom. Pre auta ako mam ja by to bolo len trapenie.

Elvis - na SVK Ring chces ist v ramci RWD, TimeAttack alebo inokedy?
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 17. Augusta 2015, 09:41

Vysoke myto je na motokare super. Na aute si to neviem moc predstavit aje ked viem, ze jazdieva sa tam.
Ale na aute to moze byt celkom zabava len neviem ci zrovna na slabom aute to je to prave.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Elvis » Pondelok, 17. Augusta 2015, 20:04

na skring obe, aj rwd aj timeattack, chcem postihat tento rok co sa da
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Eru » Pondelok, 17. Augusta 2015, 21:00

Na obranu Vysokého môžem povedať iba vyskúšajte a uvidíte :) Podľa mňa veľká zábava na slabšie autá. Na Slovakiaring sa neoplatí ísť zase mne lebo než by som prešiel cieľovú tak by som si aj zapáliť mohol :)
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Thomas
Toyota guru
Príspevky: 1388
Dátum registrácie: Piatok, 11. Mája 2007, 15:25
Bydlisko: BA - Engerau

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Thomas » Utorok, 18. Augusta 2015, 14:53

Kuki paráda, tak som si to predstavoval..videá super, hlavne z RS ktorý Ťa naháňa..nezdáš sa ;-)

Inak debata slabé/silné auto na akom takom okruhu. Myslím že nikto z nás sa tým neživý a v podstate ide len o zábavu, takže asi tak.
(trošku ste zabudli aj na hmotnosť auta)
Vobec by som sa nebál ísť napr. s MR2 na SKring, alebo s mojou ťažkou (akože silnou) Celicou na menši technickejší okruh. Samozrejme že každé auto je vhodnejšie na iný typ, ale hovorím, zábava bude tak či tak hlavne treba isť (čo sa mne samému moc nedarí) ;-)
Toyota Celica 2,0 16v 1993 turbo4wd with swap JDM 3S-GTE
Stock engine, no EGR, Blitz nur Spec + A-M-A + downpipe=1bar, Tial Bov

Toyota Corolla 1,4 VVTi 2004

ex: 2x Celica AT180

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa Elvis » Utorok, 18. Augusta 2015, 19:21

tak hosi snad sa vidime teda na ringu o par tyzdnov a pokecame v depe
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 18. Augusta 2015, 21:40

Fuha Elvis, tak to si to vzal utokom. Ake predpokladas "straty" co sa gum a brzd tyka? Ja vaham ci Brno TimeAttack alebo Brno volne jazdy (kamarati ma lanaria na oktober) alebo RWD s niekym dablovat. Tak snad sa vidime niekedy v niektorom paddocku.

Dik Thomas. Jazdenie ma vzdy bavilo a asi mi to aj celkom ide, aj ked sa nezdam :-)
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Kuki - Grossglockner 2015

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 18. Augusta 2015, 23:22

Eru napísal:Na obranu Vysokého môžem povedať iba vyskúšajte a uvidíte :) Podľa mňa veľká zábava na slabšie autá. Na Slovakiaring sa neoplatí ísť zase mne lebo než by som prešiel cieľovú tak by som si aj zapáliť mohol :)
to je blbost, s 86 konovou corollou som tam potrapil aj ine auta a nebol som najpomalsi, casovo sa to blizilo k 3 minutam (tusim 3:04) na variante 4. S MR2 to musis nalozit uplne v pohode pod 3 minuty. Poodlahcovane civicy ED/EE tam s podobnym vykonom jazdia najlepsie casy okolo 2:45 max 2:50 tusim.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných