Ako vypnúť dažďový senzor?!

Fórum o všetkom, čo vás zaujíma ...

Moderátor: Elvis

Gatowicz
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 11:54

Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa Gatowicz » Streda, 6. Augusta 2014, 12:06

Ahoj, som čerstvý majiteľ Toyoty Avensis 2.2 D-CAT, 2006 r.v., Combi. Mám otázočku a síce ako viem obísť, vypnúť alebo deaktivovať dažďový senzor v tomto aute? Dá sa to vôbec??? Ďakujem za pomoc a odpovede.

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa liguere » Štvrtok, 14. Augusta 2014, 19:39

ze som taky smely, naco ti to treba obist/vypnut?

ale vpodstate malo by stacit na packe nepouzivat tu polohu AUTO ci ako je pisana. v inej polohe packy to predsa na senzor nereaguje.
mas tam zakladnu polohu OFF, nizsie idu auto(senzor), prva rychlost a druha rychlost.
resp. este smerom hore od off mas polohu na jedno zotretie, oznacene mist.
z toho by si si hadam mohol vybrat. ci chyba ti 'klasicky' cyklovac?
zvykni si na senzor, cykluje za teba ;-)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 14. Augusta 2014, 22:04

liguere napísal:mas tam zakladnu polohu OFF, nizsie idu auto(senzor), prva rychlost a druha rychlost.
resp. este smerom hore od off mas polohu na jedno zotretie, oznacene mist.
Ja to mam v Lexe tiez takto, tak predpokladam, ze v Ave to bude rovnake. Inak tiez to mavam nastavene na AUTO a uplne v pohode.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Gatowicz
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 11:54

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa Gatowicz » Piatok, 15. Augusta 2014, 07:40

Senzor v akejkoľvek polohe pracuje sám a to tak, že aj sebemenší počet kvapiek dažďa ho prinúti stierať ako blázon. Veď Toyota má perfektný cyklovač, ktorého dažďový senzor ignoruje a stiera si úplne mimo ...! Polohy ovládacej páčky a toho kolieska som odskúšal už naozaj všetky, avšak v každej sa senzor rozbehne ako šialený. A naopak keď to potrebujem, k životu sa preberá veľmi neochotne. Takže áno, chýba mi klasický cyklovač ktorý úplne vyhovuje mojim požiadavkám a uspokojuje moje potreby a zvyky. Takže obísť, vypnúť alebo deaktivovať sa senzor nedá??? :cry:

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 15. Augusta 2014, 17:39

to tebe ten senzor funguje nejak divne alebo co.
rychlost prednych stieracov podla senzora by mala ist iba v polohe AUTO. poloha kolieska na to nema vplyv, to je nastavenie cyklovaca ale pre zadny stierac. dalsie dve polohy su pevne nastavene rychlosti. tiez bez vplyvu senzoru.
aspon mne to tak funguje.
prvy rozbeh je trochu vahavy to je pravda, ale potom funguje dost dobre podla mna. ziadne stavy ze par kvapiek ho prinuti stierat ako divy apod sa mi nestava. zatial...
na druhej strane mas pravdu, v starsom avensise som mal cyklovac a bol absolutne vyhovujuci

ako ho odstavit neviem, ale aj keby sa ti to podarilo, myslim ze cyklovac na predne stierace to tym padom nema. z titulu pritomnosti dazdoveho senzoru...
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Gatowicz
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Streda, 6. Augusta 2014, 11:54

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa Gatowicz » Utorok, 16. Septembra 2014, 18:23

Tak čiastočne sa mi problém podarilo vyriešiť výmenou stieračov. Senzor funguje dobre a neobťažuje ma zbytočným stieraním pri pár kvapkách. Takže všetko dobre a stierače meniť pravidelne a častejšie, zrejme po zimnej sezóne. Ale ďakujem každému za odpovede. :)

Používateľov profilový obrázok
daniellito
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 14. Októbra 2016, 13:36

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa daniellito » Piatok, 14. Októbra 2016, 14:08

Gatowicz napísal:Tak čiastočne sa mi problém podarilo vyriešiť výmenou stieračov. Senzor funguje dobre a neobťažuje ma zbytočným stieraním pri pár kvapkách. Takže všetko dobre a stierače meniť pravidelne a častejšie, zrejme po zimnej sezóne. Ale ďakujem každému za odpovede. :)
To vazne si musel az vymenit stierace? :-D sranda, no ale mas pravdu treba menit raz za cas aj preventivne, uz aspon vies

Používateľov profilový obrázok
remusromus
panic
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2016, 12:51

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa remusromus » Piatok, 21. Októbra 2016, 08:44

Presne aj ja som dal dazdovy senzor do paky mna to otravovalo.Takto si zapnem kedy ja chcem a mam pokoj lebo sak som neni nekompletny ze neviem tuknut do packy :-D

michaelis
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Októbra 2016, 13:34

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa michaelis » Piatok, 21. Októbra 2016, 09:09

Nooo nahodou ma to aj svoje vyhody moja segra si kupila nove auto a nic insie ju na tom tak nezaujima ako toto :-D lebo to pred tym nemala :-) zienky nase sranda

Používateľov profilový obrázok
karcikoo
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2016, 12:24

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa karcikoo » Pondelok, 24. Októbra 2016, 12:24

To su podla mna vsetky zeny tak na tom :-D ale zasa aby sme ich nejako nediskriminovali tak aj chlapi maju niekedy radost z takych nezmyslov ze uplne kukam :-D

georgize
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Piatok, 18. Novembra 2016, 08:11

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa georgize » Piatok, 18. Novembra 2016, 08:24

ale no tak to hadam nie :-D neverim ze si zena kupi toyotku a potom je natesena len z dazdoveho senzora :-D to som este nevidel :-D ale vsetko je raz po prvy krat :-D

georgize
panic
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Piatok, 18. Novembra 2016, 08:11

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa georgize » Štvrtok, 1. Decembra 2016, 11:30

tak chalani stalo sa to, este pred casom som sa tu vyskieral a dneska mi kamosa pise to iste :-D cela happy ze fazdovy senzor funfuje :-Dskoro ma slahlo

Používateľov profilový obrázok
treelonek
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Pondelok, 21. Novembra 2016, 14:07

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa treelonek » Piatok, 2. Decembra 2016, 10:20

karcikoo napísal:To su podla mna vsetky zeny tak na tom :-D ale zasa aby sme ich nejako nediskriminovali tak aj chlapi maju niekedy radost z takych nezmyslov ze uplne kukam :-D
no hovor za seba :-D ja som infantilnosti už dávno vypustil :-D okrem FIFA samozrejme :-D

Používateľov profilový obrázok
corsenapo
panic
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pondelok, 14. Novembra 2016, 13:02

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa corsenapo » Pondelok, 5. Decembra 2016, 10:58

Tak kazdy ma ine naroky treba k tomu tak aj pristupovat, niekomu to vyhovuje niekomu nie, je to normalne :)

Používateľov profilový obrázok
davidosss
panic
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Októbra 2016, 10:39

Re: Ako vypnúť dažďový senzor?!

Príspevok od používateľa davidosss » Štvrtok, 26. Januára 2017, 13:16

mam problem, zapol som si neviem ako dazdovy senzor a neviem ho vypnut, reku ci by ste mi s tym pomohli..respektivne by som potreboval poradit :D kde ho vypnem, lebo vazne neviem ako som ho aj zapol takze ohladom ddazdoveho senzoru viem moc malinko :D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných