Srandista - Corolla TS

Sekcia pre členov fóra
Pravidlá fóra
Toto je časť pre členov fóra o svojich autách. Každý má povolený iba JEDEN topic (tému). Topic je potrebné založiť pod svojou prezývkou tu na fóre + treba uviezť typ auta, napr. "fajry - Corolla 1.6 GTi". Pokiaľ vlastníte viac áut, tak uveďte len svoju prezývku. Táto téma sa bude prísne kontrolovať a všetko, čo porušuje tieto pravidlá alebo pravidlá fóra bude zmazané.
Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 21. Júla 2013, 21:31

Gabo: veru veru :)

Nedavno som riesil prvu zavadu, vdaka ktorej mi na palubke neustale svietili kontrolka motora a kontroky VSC a TRC... Nastastie diagnostika ukazala len na nefungujuce vyhrievanie lambda sondy pred katalyzatorom, ktoru som zohnal ako direct replacement od NTK z eBayu za 1800 Kc a vymenil som ju v podstate na kolene... Kontrolky od vtedy uz nezasvietili...

Mal som dnes trocha volneho casu, a povedal som si, ze si skusim vycistit kolesa, kedze tie kefy v umyvarke to ani zdaleka nevedia dotiahnut do uchadzajuceho stavu... Umyval som to len cistou vodou, a obetoval som tomu len par desiatok minut, ale aj tak som vysledkom samotneho cistenia pomerne spokojny... Jedina nevyhoda je, ze vsetky poskodenia diskov, ktore som uz bohuzial zdedil (a mozno aj nejakych, ktore som si zarobil pocas svojho vlastnictva) teraz uplne biju do oci :? :neutral:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A plus mame dnes s TSkou male vyrocie, spolocne sme oslavili jej 210000 najazdenych km :) Nad darcekom musim este pouvazovat.

Obrázok
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 22. Júla 2013, 10:07

Kontrolkova story lives on :roll: :lol:

Inak dobre dokusane tie disky. :shock:
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 22. Júla 2013, 15:53

Čisté sú, což vo to.. len to dokúsanie teraz viac vidieť :) Ale tomu sa asi nevyhneš ak auto normálne používaš, proste sa stane. Jedine keď to bude už na Tvoj vkus neznesiteľné tak to hodiť nejakému fachmanovi a nastriekať to nanovo.
Inak darček - ja som svojmu autu a sebe/si nadelil tiež neplánovane "prelet" cez Ostrú Lúku a nebolo to zléééé :mrgreen: Však to vytiahni niekde ku Priehrade a na hrad (koky, mám výpadok ako sa volá), tam si pamätám že boli fajné serepentínky :)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 1. Augusta 2013, 02:09

Nuz, kedze je docela uhorkova sezona, a na auto teraz nemam tolko casu, tak tu odomna nepribudaju skoro ziadne zaujimave posty, za to sa ospravedlnujem.

Aby som prispel aspon niecim... Bol som tak trocha vyhecovany, aby som skusil odmerat dynamicke zrychlenie 80-120 km/h na roznych prevodovych stupnoch. Kedze dvojka taha len asi do 100 km/h, skusal som stupne 3, 4, 5 a 6. Povodne som to chcel vyskusat na jednej okreske, kde sa sice rovinka ako taka nachadza, ale z profilu je to skor taka dolinka, takze tu meranie neprichadzalo do uvahy. Takze som sa dnes v noci vydal na vypadovku z Brna na Bratislavu, a na co najrovnejsej trati som odmeral nasledovne zrychlenia. Len pre poriadok, kazde meranie som opakoval minimalne 2 krat, s tym, ze tu uvadzam priemer z tychto merani. Ono to nie je az take dolezite, kedze merania na 3, 4 a 5 stupni sa lisili len v jednej desatinke sekundy, iba meranie na 6 sa lisilo styrmi desatinami. Teplota vonku bola 23°C. Na meranie som pouzil SW Torque pre Android, ktory bezal na mojom mobile (Sony Ericsson Xperia Arc), ktory bol cez Bluetooth spojeny s nejakym cinskym OBD II readerom, ktory som objednaval z eBayu.

Takze vysledky.

80-120 km/h na 3: 5,3 s
80-120 km/h na 4: 6,6 s
80-120 km/h na 5: 9,6 s
80-120 km/h na 6: 11,4 s

Ono uprimne, ked predbieham v takejto rychlosti, tak si vzdy podradzujem do 3, alebo 4, a je vidiet, ze tieto stupne su na dane predbiehanie aj pouzitelne (na 3 sa este okolo 100 dostavam do liftovej zony), 5 a 6 su uz moc pomale. Ono sa vdaka atmosferickemu motoru pod kapotou nie je moc comu cudovat, na nahonene turbo motory dneska so stovkami Nm skoro uz od volnobehu pochopitelne nemam. Napr. takeho kukiho by som predbehol jedine, ak by som ja zacal zrychlovat na 3, a on na 6, uz keby som bol na 4, tak by som tento suboj tesne prehral.

A co to pre mna vlastne znamena? Mozno prekvapujuco nic. Hore uvedene vysledky su pre mna len cislami. Mozno sa tu opat rozbehne burliva debata, ale ja viem jedno. Stale pokladam svoje auto a hlavne jeho motor za absolutny klenot, ktoreho sa v ziadnom pripade nebudem dobrovolne zbavovat. A aj ked s dnesnymi turbomotormi co sa vykonu uz nemozem drzat krok, stale na moze utesovat myslienka, ze ja sa na poslednych 2000 otacok mozem len a len tesit, zatial co oni sa na moju redlinu ani nahodou nedostanu, a navyse poslednych 2000 otacok mozu len smutne sledovat, ako im ich stovky Nm po desiatkach miznu, s kazdym dalsim priblizenim k redline... A o zvuku mojho motoru, v porovnani so stvor valcovymi turbo motormi, ani nehovorit, hlavne pri bliziacom sa obmedzovaci :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Štvrtok, 1. Augusta 2013, 11:54

Super, ze si to zmeral. Bol som na to dost zvedavy. Cisla ma prijemne prekvapili, uprimne som cakal horsie v porovnani s mojimi. Ked to auto drzis v otackach, tak sa nestrati. Za mna super
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 5. Augusta 2013, 10:19

Tak som si cez vikend spravil aspon trocha radost a auto som si rucne poumyval a povysaval... Umyvanie bolo docela v pohode, nevenoval som tomu nejake ukrutne mnozstvo casu, kedze vlastne ani nebolo comu, pretoze to bolo naozaj len umyvanie, bez nejakeho rozlestovania a inych mrte cas konzumujucich veci, ktore tak rad robi moschino :roll: Niekedy by som sa ale rad pustil aj do niecoho takeho. Umyvanie navyse prebiehalo v tieni, narozdiel od vysavania, to pri 37°C v tieni a na priamom slnku, to bol tera docela zahul, ale radost teraz pozriet do interieru :razz:

Nejake fotky po umyti.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 5. Augusta 2013, 12:23

Ahoj, aky by bol rozdiel v case na 3ke, ked:
-trojku das uz od 50km/h a drzis plny, cas meras od80-120
-das ju pri 50, ustalis na 80km/h chvilku pockas kym sa to ustali a potom plny kotol do 120
-ides na 5ke 80km/h, potom podradis do 3ky a drzis plny kotol
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 5. Augusta 2013, 12:27

tofak: zaujimava myslienka... Neviem, ale vyskusam to odmerat niekedy v dohladnej dobe, a napisem sem.

Inak hentie rychlosti boli merane sposobom, ze som na kazdom stupni siel asi 70 km/h a dal som plny az do cca 130 km/h, kedy som jednym ockom kukol po mobile, ci uz zaznamenal cas, spomalil, preradil na iny stupen a meral zas...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa kuki » Pondelok, 5. Augusta 2013, 13:09

tofak - to iste napadlo aj mna. Ale okrem tej prvej moznosti sa to neda velmi dobre zmerat. Jedine zaznamenat data a rucne dopocitat.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
scream
toyoťák
Príspevky: 753
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Marca 2011, 09:28
Bydlisko: Kosice

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa scream » Utorok, 6. Augusta 2013, 09:32

mozes si vysledky porovnat s http://www.zeperfs.com/fiche367-toyota-corolla-ts.htm

Mne to Obd2 meranie aspon v casoch do 10s nepride extra presne, to som zistil uz na celice ale hlavne z 0-100. Ja si podla GPS zistim kolko premeriava tacho, potom pripnem kameru na tacho, necham bezat, spravim par jazd a v lubovolnom editore/prehravaci si to podla potreby zapauzujem na danych hraniciach a pozriem casy na stotinky.
Swift Sport ZC32S
Mazda 626 2002 1.8
ex:Accord Cl9 2.4 Vtec-i
ex:Celica 7A-FE
ex: Felicia 1.3 1999

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 27. Augusta 2013, 00:00

Tak som s TSkou oslavil dalsie male vyrocie, opat kilometrove, a co chvila ma caka aj vyrocie rocne. A kedze mi je blbe, aby auto na vyrocie davalo darcek mne (nejakou jazdou), nadelil som darcek ja jemu... Akurat musim pockat, kym sa trochu umudri pocasie, aby som ho mohol odfotit...

Obrázok

A co sa darceka pre mna a zaujimavej jazdy tyka, urcite neostruham, o necely mesiac sa totiz po ceste do Frankfurtu zastavim v Zelenom pekle, alias Nurburgrinu :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 27. Augusta 2013, 11:24

Takze... Pamatate na tie okusane disky zo zaciatku strany? Staci si trocha zarolovat... Nuz, a asi tyzden po tom sa mi ich este podarilo "vylepsit", po tom, co som s pravym prednym poriadne slahol o obrubnik... A vtedy sa mi ozval Thomas, ktory uz na Celice riesil podobny problem v minulosti, ze ma znameho, ktory by to vedel velmi profesionalne poriesit... A zrovna asi tyzden na to som mal ist na dovolenku na Slovensko, kde by som auto tyzden nepotreboval, a tak slovo dalo slovo a dohodli sme sa, ze sa to da opravit... A pri tej prilezitosti som si povedal, ze ked uz ideme riesit ten slahnuty disk, tak dam zrovna do pucu aj ostatne, stejne by ten jeden akurat moc krical po oprave...

Nuz, a ked som sa po tyzdni vratil domov, a Thomas ma cakal na parkovisku s mojim autom, neveril som vlastnym ociam... Disky uplne ziarili a vyzerali akoby som ich prave kupil v obchode :shock: Ved pusudte sami. Prve fotky su tesne po oprave, ked este na oblohe existovalo slnko, posledne 4 su dnesne, co som ich kratko umyval pred barakom...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Chcel by som sa tunak este raz podakovat Thomasovi, ze sa na tuto akciu dal nahovorit a ze vsetko vybavil k mojej plnej spokojnosti. Snad si sa aj trocha povozil v TSke a vyskusal lift :) A tiez by som sa este chcel podakovat jeho kamosovi (bohuzial som zabudol meno), ktory odviedol fakt profesionalnu robotu, navyse za podla mna velmi rozumnu cenu... Ak by v buducnosti niekto riesil podobny problem ako ja, vrelo odporucam jeho sluzby...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 27. Augusta 2013, 14:45

Presne JA potrebujem takuto sluzbu :!: :!: :!:
Takze ho idem pootravovat trosku ;-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 27. Augusta 2013, 16:12

Ano, tiez by som si vedel predstavit, ze v buducnosti vyuzijem. Zatial je trochu kusnuty len 1 disk, ale mat ich dodrbkane trosku viacej tak hned vyuzivam. Super praca, to vyzera lepsie ako keby z fabriky vysli. Respekt.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Srandista - Corolla TS

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 28. Augusta 2013, 01:20

Tak som bol dnes na tofakov popud merat zrychlenia roznymi sposobmi a snazil som sa zistit, ci sa budu nejak casovo lisit...
tofak napísal:-trojku das uz od 50km/h a drzis plny, cas meras od 80-120
-das ju pri 50, ustalis na 80km/h chvilku pockas kym sa to ustali a potom plny kotol do 120
V tychto pripadoch bolo zrychlenie rovnake, cas osciloval na jednej hodnote, max. skocil o stotinu hore alebo dolu, ale za to moze nie uplne rovny profil trate v niektorych miestach...
tofak napísal:-ides na 5ke 80km/h, potom podradis do 3ky a drzis plny kotol
Tu uz sa cas dokazal lisit vyraznejsie, ale nemoze za to auto, ale ja... Ide totiz o to, ze ak som netrafil pri podradeni medziplynom tie uplne spravne otacky, kedy auto zacina na 3ke tahat v 80 km/h, tak nastalo omeskanie, pretoze motor najprv musel dorovnat otacky, a az potom zacal naplno tahat... V tej dobe ale uz OBD pocitalo cas, pretoze 80 som prekonal, aj ked nie idealnym sposobom...

Takze ak vyradim pochybenie vodica, tak je u mojho auta jedno, akym sposobom zacnem z danej rychlosti zrychlovat, cas je v podstate furt rovnaky... Osobne som taketo spravanie cakal... Predsa len necaka na nadychnutie turba, takze v momente, kedy vyrazam z 80 km/h v spravnych otackach, motor poda rovnaky vykon, ci som som na tej 80ke zacinal, alebo som sa k nej musel nejakym sposobom dopracovat... Ale je fajn, ze sa to takto potvrdilo, veci totiz nie vzdy dopadnu rovnako ako cakame... V tomto pripade sa ale ocakavania od reality nastastie nelisili :)
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných