Toyota Auris Linky

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa Bebo » Pondelok, 18. Februára 2013, 22:45

Mne sa paci, aj ked ten zadok je trochu divny. Sice som sa v nom neviezol, ale u zilinskeho predajcu som v jednom sedel a dojem urobil dobry. Kombik mi liniami trochu pripomina Astru, ale podla mna je super.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 19. Februára 2013, 16:09

No tiez tomu dizajnu nemozem prist na chut, pride mi to ako svojho casu "UFO" honda civic.. ale tak, zvykol by som si keby bola moja, nazivo to bolo o nieco lepsie ako na fotkach.. inak svokor mi cez vikend vravil, ze co zatial ludia skusali tak boli velmi dobre ohlasy.. asi clovek ako sadne fakt neriesi dizajn, ale jazdne vlastnosti a tie su vraj velmi dobre.. mal by som sa veru aj ja povozit :D

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 20. Februára 2013, 12:34

bol som si ho preliezt v predajni a musim povedat ze mooooze byt

- sedacky excelentne - lepsie bocne vedenie, podstatne nizsi posed
- volant super padne do ruky a ma viac cudlikov na ovladanie
- celkovo pristrojovka menej ufo - palec hore :mrgreen:
- laktova opierka konecne v normalnej vyske
- drziaky na zatvaranie dveri konecne vertikalne take sa spolujazdec moze v zatackach drzat ako clovek :mrgreen:
- na zadnom sedadle vyklopna opierka v strede (super - kedze vozim max 4 ludi)
- zadne sedadla maju len polohu zacvaknute (v starom su dve polohy - nie ze by som to niekedy vyuzil)
- kufor s dvojitym dnom a na bokoch plastove vanicky v tych vyklenkoch a este 2 haciky na tasky a 12V zasuvka (chladnicka napr na dovolenku)
- len lepiaca sada miesto rezervy - PALEC DOLU - urcite by som si dal rezervu do tej jamy
- miesta nad hlavou stale dost a tiez miesto vzadu v pohode (neviem kde v teste SME nasli horsie nastupovanie dozadu - je to rovnake - jedine zeby to mal hybrid mierne ine koli baterke v sedaku - zial nebol k dspozicii na prelezenie)
- podstatna zmena je multilink vzadu pre silnejsie motorizacie - hned ako bude moznost to pojdem oskusat
- v strednej vybave este nie je tempomat a vyhrievanie sedaciek (v starsom bol)

zaver je taky ze ak by som mal kupovat teraz, tak berem HSD v plnke :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 25. Februára 2013, 12:54

Tak som si bol toho noveho Aurisa na kratko skusit.

Celkove dojmy boli pozitivne az na jedno obrovske minus, k tomu sa hned dostanem.

Skusal som Aurisa 1.6 vo vybave Active s paketmi Comfort a Sport.

Najprv tie pozitiva. Auto vyzera nazivo lepsie ako na fotkach, hlavne ten agresivny predok sa mi fakt lubi. Sedacky su umiestnene nizko, vo vybave Sport maju aj skvele bocne vedenie, miesta okolo vodica je dostatok, volant sa da nastavit ako vyskovo, tak aj pozdlzne, takze nejdenie idelanej pozicie nie je problem. Navyse ma volant dobre rozmery a je obsity kozou, takze sa nesmyka. Okolie je klasicky japonske, takze pre mna vsetko intuitivne. Vzadu je miesta tiez dost, akurat je problem s priestorom na nohy, ked je sedacka v najnizsej polohe, tak uz zadny pasazieri musia nohu sukat docela nasilu pod sedacku. To je trocha smutne, ak by som to zobral konkretne na seba, tak aby sa pasazieri vzadu citili komfortne, ja by som sa musel zo svojho komfortu ustupovat. Na kolena je vsak miesta dotatok.

Co sa jazdy tyka. Radenie spiatocky je cez kruzok, podobne som to videl aj v Subaru napriklad. Prislo mi, ze sa zo spiatocky blbo predaduje do 1, nie pokazde som to trafil na prvy pokus, nie je tam tak vyhradeny prehod medzi spiatockou a 1 ako u mna, alebo ako na starej E11. Navyse, vdaka tomu, ze auto uz ma parkovaciu kameru, tak po zaradeni spiatocky nepipa, a pre mna to bol docela nezvyk, predsa len ked mam spiatocku, tak mi auto jasne akusticky dava najavo, ze mam spiatocku.

Jazda samotna bola neskutocne komfortna. Toto bolo skvele, a viacprvok vzadu bol fakt citit, napr. pri prejazde vymolov, ktore nam tu po zime zostali. Ked mi niekto bude tvrdit, ze rozdiel medzi torzkou a multilinkom nespoznam, tak ho mozem okamzite poslat na liecenie. Spojka bola dlha a makka, prevodovka ako v slahacke, toto mi vadi aj na Yarise strasne, u mna ma prevodovka aspon nejaky odpor. Drahy mi prisli hrozne dlhe, ale to nebolo to najhorsie. Uplne najhorsie boli tie dlhe prevody. Kto v EU vymyslel pokutovanie automobiliek za vypustany CO2 by mal nejako exemplarne potrestany (a toto hovorim naozaj velmi jemne), pretoze co to robi s naturou aut, to je do placu. V meste som sa pri 50 musel pohybovat na 3, aby auto aspon nejako slo, ak by som chcel zahajit nejake rychle predbiehanie, tak bych si musel podradit minimalne za 2, inak bych sa nikam nedostal. Hned pri vjazde na obchvat som zaradil 6, a to bolo velka chyba, jak som sa jal predbehnut kamion, tak ma zo zadu vyblikala nejaka Alfa, a uprimne, nemozem jej to mat za zle. Toto bolo fakt nieco hrozne, ja chcem normalne prevody, ako boli aj volakedy. Na starej E11 som v meste jazdil bezne na 4, na E12 jazdim na 5, tu zaradit v novom Aurise, tak mi asi chcipne motor. Hrozne, fakt hrozne... Motor sice vykon mal, ale musel som ho dost dolovat. Ja viem, uz som asi zhyckany z TSky, ale urcite by mi to tak neprislo, keby prevodovka nemala take otrasne dlhe prevody...

Zadne okno bolo fakt malicke, pri parkovani som sa musel spoliehat na kameru, pretoze vela som poza seba nevidel. Laktova opierka mi prisla v blbej polohe voci prevodovke, mozno kebych si ju posunul, tak by to bolo lepsie, to som vsak neskusal, mozno niekedy nabuduce. Autu sa dalo kompletne vypnut VSC, za toto Toyote fakt tlieskam!

Kazdopadne, vo vseobecnosti sa mi novy Auris fakt pacil, vedel by som si ho predstavit ako nahradu pre rodicov za terajsieho Yarisa. Tatko uz si na Yarisa (cize na prejav modernych aut) zvykol, takze by sa mu vsetky vylepsenia urcite zamluvali. Ja bych v nom ale normalne fungovat nemohol, minimalne do chvile, kedy by som z neho vyhodil prevodovku a dal tam nieco s normalnejsimi prevodmi. A aj tak by to bolo u mna len mestke posuvadlo, ten chybajuci vykon oproti TSke by mi na okreskach a dialnici hodne chybal. (To by bol vlastne taky dobry navrh pre Toyotu, nacpite pod kapotu 2ZZ-GE s C60 alebo C64, nalepte na masku znacik TS a hodte to do predaja! :) )
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 25. Februára 2013, 17:20

To s tymi dlhymi prevodmi uz zacina byt standard (bohuzial dost blby), naposledy som to cital tusim na sme.sk tiez pri tomto Aurise. No proste strach a hruza, taketo prevody dokazu uplne dehonestovat akekolvek auto. A to je naozaj velmi, velmi smutne.

duro.tmk
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 16. Marca 2013, 20:09
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa duro.tmk » Sobota, 16. Marca 2013, 21:05

Nazdar,
ja som čerstvý majiteľ Aurisu - po tom, ako nám šlohli Corollu Combi (rv 2006, 160 tis ?!) spred domu :( ...museli sme zohnať náhradu.

Z môjho trochu jednoducho užívateľského pohľadu (musím povedať, že nie som "krvou šofér", bohužiaľ) sú tie prevody celkom fajn. Mal som predtým len tú Corollu 1,4 D4D a ako prvé auto Hyudai Accent (na otlčenie :) ). Je mi aj trochu ľúto, že to vlastne neviem porovnať, som proste už tá nová sprostá generácia ;-)
Biely Auris 2013 1.6 Power

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 18. Júna 2013, 22:27

Toyota Auris 1.6 Valvematic: Vyskočil si
Toyota novému aurisu přikázala, aby udělal mezigenerační veleskok. Poslechl.

http://svetmotoru.auto.cz/clanek/techni ... il-si.html
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa KLingO » Utorok, 25. Júna 2013, 10:35

nasiel som fasa stranku s technickymi manualmi na auris (1.gen) :mrgreen:

http://www.autocats.ws/manuals/toyota/a ... ndex2.html
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 3. Júla 2013, 18:57

Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

VLAN70
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Štvrtok, 20. Júna 2013, 15:53

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa VLAN70 » Sobota, 13. Júla 2013, 10:41

http://au.toyotaownersclub.com/forums/t ... e182pg117/

Super! :)

http://www.cusco.co.jp/products/new_pro ... e152n.html - přední strut 935540A pro LHD, jinak zbytek sedí.

http://www.rigidcollar.com/index.php/pr ... front.html - bohužel jen předek

http://au.toyotaownersclub.com/forums/t ... axle-back/ - skvělé zpravování, super zvuk a pasuje na 1ZR i 2ZR motory.

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 19. Júla 2013, 13:46

Toyota Auris Hybrid Touring Sports – Rodinný šetřílek
Opravdu rodinný hybrid na našem trhu doposud chyběl. Stane se hvězdou českých domácností?

http://www.auto.cz/test-toyota-auris-hy ... ilek-75583
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa KLingO » Utorok, 29. Apríla 2014, 15:02

Topspeed.sk Auris kombi hybrid
https://www.youtube.com/watch?v=fbglLdnJDdg

nato ze pan za volantom si hovori technologicky nadsenec, tak tych bludov co tam narozpravali ... namatkovo:

- 2 parkovacie brzdy
- rezim B
- prevodovka CVT

ostatne postrehy beriem ako vec vkusu kazdeho sudruha

ak mate zaujem mozem to rozpisat podrobnejsie ako to je v skutocnosti :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa ondrik » Utorok, 29. Apríla 2014, 17:03

KLingO napísal:
nato ze pan za volantom si hovori technologicky nadsenec, tak tych bludov co tam narozpravali ... namatkovo:
Myslis toho "typka" v bielej mikine?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 30. Apríla 2014, 13:36

ano toho .. mari sa mi ze figuruje aj tu na fore len si zaboha neviem spomenut kto to je :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota Auris Linky

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 30. Apríla 2014, 14:09

Pan predseda
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných