Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

všetko o tomto modeli
jorge020
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Júla 2008, 01:39

Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa jorge020 » Nedeľa, 20. Júla 2008, 16:10

Ahojte
,prosim vas kto sa trosku rozumie alebo ma skusenost o pomoc alebo radu lebo mam taky problem: Zistil som nahodou ze z nadrzky vedla chladica (co je ta rezevrna vacsinou s umelohmotnym zatlacacim vrchnakom,nie chladic!!) sa mi straca voda,pravidelne dost casto to kontrolujem za studena (niekedy aj pri zohriatom,ale to velmi vyznam asi nema).Inak je vsetko v poriadku,rucicka teploty sa nepohne ani o chlp a motor ide aj na plne bez problemov,pod autom som si nevsimol zeby kvapkalo niekde a chladic vyzera byt tiez vporiadku.V toyotackom servise mi mechanik povedal bez toho aby cokolvek odskusal alebo pozrel ze mam prasknutu hlavu.Zase chlapik co toyoty opravuje povedal ze keby to bola hlava tak by vyrazalo vrchnak z nadrzky von a teplota by skakala.Neviem si poradit s tym ze za kym ist,co spravit,co poskusat aby som zistil ci je naozaj ta hlava.Lebo menit alebo davat vybrusovat hlavu je uz dost velka vec.Inak auto je Land Cruiser 90 3.0TD,najzdenych okolo 180000.Dakujem dopredu za poradenie:)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 20. Júla 2008, 16:33

no mne raz mechanik povedal, ze ta mala nadrzka je vyrovnavacia = ubuda tam voda a pribuda voda a preto ked sa voda minie, treba doliat = nemusi to znamenat prasknutu hlavu alebo nejaky iny problem ...

Samozrejme to treba kontrolovat, aby tam bola stale voda menzi ciarkami MIN a MAX. Pokial sa odtial voda straca nemusi to hned znamenat, ze je prasknuta hlava. Skus pozriet co Ti ide z vyfuku. Vacsinou byva, ze pri prasknutej hlave odtial ide biely dym - para alebo nieco podobne.

Ako casto musis do tej nadrzky dolievat vodu?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

jorge020
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Júla 2008, 01:39

Re: Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa jorge020 » Nedeľa, 20. Júla 2008, 17:55

Teda ano,vyrovnavacia je,chapem asi ako to funguje ze tlakom vytlaca z chladica do nadrzky a podtlakom do chladica.Vodu dolievam asi tak liter az dva za tyzden,niekedy viacej,niekedy menej.Vzdy dolejem po ciarku max a potom uz len kontrolujem kym klesne a zase dolejem,len takto casto to asi normalne nieje,takze si myslim ze niekde tam chyba je,este mozno kurenie.Len ked nic nekvapka tak to asi musi unikat vo forme pary si myslim,teda asi niekde kde je ta voda horuca.Len mi nejde do hlavy ze predtym ako som to zistil bola ta nadrzka prazdna ale ked som otvoril chladic bol plny,z chladica sa vobec nestrati.Nevem no.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa Rasťo » Nedeľa, 20. Júla 2008, 18:57

V prvom rade vitaj v klube a blahoželám k dosť výnimočnému autíčku...VX Land Cruiserov veľa po SK nebehá... ;-)
Fajry, u neho je to fakt problém - to nie je prirodzený úbytok chladiacej zmesy, aj keď je to "len" z vyrovnávacej nádržky...ale cez to všetko - to, čoho som bol svedkom bolo OK - tlak vody primeraný a vodu nevarilo.
Si mal smolu, že si prišiel k Ľubošovi a jeho tatkovi v piatok poobede. Poviem to tak - prišiel si na správne miesto, ale v nesprávnom čase... ;-) - teda predpokladám, že si to bol Ty (vzhľadom k typu auta, motora a problému).
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

jorge020
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Júla 2008, 01:39

Re: Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa jorge020 » Nedeľa, 20. Júla 2008, 19:37

Diky,no asi ano,asi som to bol ja:)Ved sa zrejme v dohladnej dobe znovu zastavime,vo vhodnejsom case,samozrejme:)

bexiczek
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Decembra 2011, 19:57

Re: Stracanie vody z nadrzky do chladica LC90 3.0TD

Príspevok od používateľa bexiczek » Utorok, 13. Decembra 2011, 16:19

Nejlepší je si jí objednat novou, tohle mi dělalo i u renaultu koupil jsem novou a pohoda.
Pokud potřebujete cestovní pojištění, klikněte na předchozí odkaz.
Také článek půjčka ihned online.
Předejděte pokutám, a udělejte si pojištění proti pokutám.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných