Corolla E12 2.0 D-4D Problém motor/podvozok

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Marosh
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júla 2018, 12:14

Corolla E12 2.0 D-4D Problém motor/podvozok

Príspevok od používateľa Marosh » Štvrtok, 1. Októbra 2020, 18:07

Zdravím.
Som vlastníkom Corolly 2002(1cd-ftv 81kw), ktorú som zdedil pri 260 000km. Momentálne má 300 000 a pomaly si ju dávam dokopy.

Prvú vec, ktorú som chcel odstrániť, bol buchot od prednej nápravy (akoby som dribloval s loptou) pri prejazde cez nerovnosť, väčšinou pri nižšej rýchlosti. Takže sa mi na prednej náprave vymenilo takmer všetko (stab. tyčky, uloženia, čapy) okrem tlmičov. Teraz dúfam, že to tie tlmiče naozaj sú.

Tlmiče by som ešte prežil, ale asi pred 10 000km som musel dávať prečistiť vstreky + prečistenie motora s BG 109, nakoľko mi auto hádzalo núdzový režim. Po tomto bolo auto ako nové, nárast výkonu bol citeľný. Takto to ostalo až doteraz, kedy má auto 300 000, keď mi začalo z nejakého dôvodu vypínať turbo...správa sa to zvláštne, nakoľko pri kontinuálnom zrýchlení (1 prevod -> 4000 ot. -> preradenie -> 2,3,4) ide v poriadku. Problém nastáva až pri podradení (predbiehanie), alebo keď ide motor v, dajme tomu, 3000 ot. a zošliapnem plyn. pedál na podlahu. V tom prípade nejde turbo a idem akoby v hladkom dízly, no občas cítim taký kopanec . Doteraz nenaskočila ani "Check Engine" kontrolka (aj to až pri zohriatom motore), to až pred dvoma dňami.
V servise mi vyšiel kód 21, teda niečo so senzorom teploty vzduchu (no povedali mi, že to nemusí byť senzor, ale aj elektrika)...v autorizovanom servise ma presviedčali (nie len tam), že je to váha vzduchu, no tá hádže iný kód.
Ďalšia vec, ktorú som si všimol je, že pri pridaní napríklad na 2 stupni auto akosi podskočí a taktiež pri pustení plyn. pedálu za "zakucká".

Ak s týmto máte nejakú skúsenosť, veľmi rád si vypočujem vaše rady. Ďakujem.

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Corolla E12 2.0 D-4D Problém motor/podvozok

Príspevok od používateľa MiBo » Piatok, 2. Októbra 2020, 09:18

Marosh:
Poziadaj o pomoc clena klubu: MatGO
ecutoyota@gmail.com

Marosh
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júla 2018, 12:14

Re: Corolla E12 2.0 D-4D Problém motor/podvozok

Príspevok od používateľa Marosh » Piatok, 2. Októbra 2020, 18:01

Ďakujem. Kontaktoval som ho, ak budem vedieť niečo viac, tak napíšem.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných