E11- ramena?

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Používateľov profilový obrázok
Sirius
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 12. Marca 2016, 19:08
Bydlisko: Zilina

E11- ramena?

Príspevok od používateľa Sirius » Sobota, 16. Júna 2018, 19:44

Zdravim , mam problem na prednej naprave ,pri plnom vytoceni dolava za jazdy ,zacne z pravej strany nieco pukat/praskat ,ked vyrovnavam tak to prestava ,vymenil som : homokinetak ,spodny cap ,cap riadenia ,tycky stabilizatora, dnes nove horne ulozenie +tlmice + pruziny ,mam nalietane 132tkm , mozu to byt ramena ? pri vymene veci sa mi ale nezdali vymlatene ,gumy stabilizatora su tiez v poriadku ,dalsia zahada ze to robi obcas ,ale ked uz tak poriadne. Dakujem za kazdu radu. ;-)
Saab 900T-ex
VW Jetta-ex
Saab 900T Aero
Corolla E11

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa jarson » Sobota, 16. Júna 2018, 22:25

aj si si odpovedal. nie je to možno na 100%, ale v podstate tam už nič iné nie je. Ostavaju teda silenty na ramenách.
Este zostavaju sice dalsie veci .... ale tie príznaky sú pre ne netypické - ložisko? niečo na riadení (možno uloženie)?...to už fakt len filozofujem...
Asi pozri tie ramena - možno zadný silent. To sa stáva.
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Používateľov profilový obrázok
Sirius
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 12. Marca 2016, 19:08
Bydlisko: Zilina

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa Sirius » Pondelok, 18. Júna 2018, 19:36

Tak objednal som nove ramena :) pri zdvihnutom aute sa mi ta prava strana zdala divna , rovno vymenim obe strany ,nech je pokoj a skocim na geo. Mam este jednu otazku ,nechcem zakladat novu temu : ked som menil pruziny ,tlmice a ulozenia, tak tie gumy co su na pruzinach zospodu aj z vrchu boli uplne potrhane tak som ich tam nedal, je to problem? pripadne kde by som to mohol kupit , mozte mi poradit? pravdu povediac neviem ani ako to nazvat ,gumovy tanier? :roll: dik ;-)
Saab 900T-ex
VW Jetta-ex
Saab 900T Aero
Corolla E11

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 19. Júna 2018, 10:38

Je lepsie ich tam mat. V podstate sa nic vazne nestane len sluzia ako urcite tlmenie prizuny aby sa nehybala a neposkodzovala tanier ale su auta kde sa to vobec nepouziva a nie je problem. Osobne by som sa na to vykaslal ked uz je to poskladane.

Daj vediet ci vymena ramien pomohla.

UPD:
este ma napadla jedna vec, ze pri zatacani sa moze pruzina trochu posuvat bez tej gumy a to moze robit praskanie. Ale predpokladam, ze sa ti to objavilo este pred tym nez si menil tlmice s pruzinami.

UPD2:
inak pokial je to problem zohnat, tak by som kludne z gumy vyrazl kruzok co tam bude pasovat a on sa tam uz prisposobi, vzhladom na tlak by vypadnut nemala ale pri montazi sa moze vzpierat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Sirius
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 12. Marca 2016, 19:08
Bydlisko: Zilina

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa Sirius » Utorok, 19. Júna 2018, 16:24

Zdar, ramena su zajtra tu ,akonahle vymenim napisem ci to pomohlo. Ano praskanie bolo uz pred vymenou veci ,inac tu pravu stranu mam asi zakliatu ,je pravda ze schytala aj viac ran na cestach . dnes mi tam zacalo nieco povrzgavat aj pri malych nerovnostiach ,pripisujem to tym ramenam ,alebo ta pruzina bez tej gumovej podlozky mozno. spravim to ako si pisal >smutok< vyrezem z gumy kruzok ,lebo co som vcera chvilu hladal na nete tak som nic nenasiel ,jedine asi v AT-Zilina objednat ale tu cenu si neviem predstavit :roll: :D dik za rady
Saab 900T-ex
VW Jetta-ex
Saab 900T Aero
Corolla E11

Používateľov profilový obrázok
Sirius
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 12. Marca 2016, 19:08
Bydlisko: Zilina

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa Sirius » Utorok, 26. Júna 2018, 18:08

Zdarec , tak ramena som vymenil , a aj gumy na stabilizatore + som pridal aj tie gumy na pruziny , len ta prava strana stale nieje na 100% ,pri tlmeni nerovnosti ju pocut viac ako lavu ,ta lava isla aj na starych dieloch dobre.Alebo som uz z toho ochorel :lol: >Smutok< mam na teba otazku ,davnejsie si pisal v jednej teme o kompatibilite dielov pred faceliftom vs facelift e11- pred necelym rokom som na ceskom Bazosi videl e11 s prednym naraznikom z faceliftu , je nakoniec mozne ze to sedi? alebo to nejako upravil? Mal som aj fotku stiahnutu ,ale kedze som formatoval PC tak som ju vymazal. :oops:
Saab 900T-ex
VW Jetta-ex
Saab 900T Aero
Corolla E11

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E11- ramena?

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 26. Júna 2018, 21:43

Ta kompatibilitaje pri podvozkovych a niektorych karosarskych. Predny naraznik sem ale nepari. Nie su zamenitelne, je tam rozne uchytenie. Da sa nasadit ale nie je to dokonale.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných