Kúpa Corolla E12

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

zdravotnik
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Novembra 2009, 22:30
Bydlisko: ZA

Kúpa Corolla E12

Príspevok od používateľa zdravotnik » Sobota, 15. Júla 2017, 18:30

Ahojte,
pozerám sa po prvom aute a vyhliadol som si Corollu E12, 1.6VVT-i (hatchback). Pozerám po ročníkoch 2005 a vyššie, kvôli spotrebe oleja. Ideálne vo výbave SOL. Počítam, že autá budú mať reálne cez 200000km. Na čo si dať pozor pri kúpe, čo skontrolovať, aké sú najčastejšie chyby a "bolesti" pre peňaženku?
Ďakujem.
Corolla E12 1,6

Classic
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 11. Júla 2017, 20:47

Re: Kúpa Corolla E12

Príspevok od používateľa Classic » Sobota, 15. Júla 2017, 22:35

Ahoj,

nemozem ti sice poradit z hladiska dlhodobeho uzivania e12, ale prednedavnom som sa stal majitelom e12 1.4.

Pozeral som predtym vselico, nakoniec to skoncili u toyoty. Bol som pozret dokopy 3 auta e12 (dve 1.6 a poslednu 1.4)

Povodne som planoval aj ja 1.6, predsa je o nieco zivsia ale podla stavu som sa rozhodol pre 1.4 ktora ide slusne a skratka stav rozhodol.

Co som spozorval, treba si davat pozor na prevodovku. Dalej klasika pozri hrdzu, ak sa da podvozok - tlmice, vyfuk atd. Vraj tlmice- niake podlozky alebo co to je neviem presne zvyknu robit problemy. Pozri zadny stierac ci ide (prvu co som isiel pozriet tam nesiel). Na druhej zas trosku grckal olej (tesnenie). Inak fakt neviem na co si davat extra pozor je to dobre a spolahlive auto (klop klop), toyota je toyota a ked pozera 2005+ tak to by malo byt ok.
Corolla e12 1.4 vvti
Ex Corolla verso 2.0 d4d
Ex Honda civic '97 1.4i

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kúpa Corolla E12

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 20. Júla 2017, 18:25

Pozriet historiu vozidla + samozrejme hrdzu na kasni (ostatne diely vies vymenit). Cim viac o tom aute vies, tym vyssia sanca na kupu dobreho auta. Idealne teda auto so servisnou knizkou resp. take co navstevovalo tuna nejaky servis kde si mozes overit info. Ak jazdilo do autorizaku tak aspon zakladne udaje zistis cez VINko na toyotackych strankach + dvojita kontrola cez STK+EK (servisne prehliadky verzus stk/ek ci sedia kilometre). Tiez mozes dat auto pozriet priamo v autorizaku, niektore to urobia zadarmo, niektore to maju spoplatene cca 20-30 €.

Ja som vo februari kupoval svoju 1.4ku, bola k tomu celkom dobra historia, overil som VINko, dohodol obhliadku v Toyote v PPCcku BA (zadarmo), dal testovaciu jazdu, pokukal a kupil. Tiez som chcel skor 1.6ku, ale rozhodol stav a jasna historia - a dobre som urobil, auto slape ako hodinky.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných