E12 - Alternatíva za autorádio a PP

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

ToyCor
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 8. Septembra 2015, 10:28

E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa ToyCor » Utorok, 8. Septembra 2015, 10:58

Zdravím Toyoťáci, potrebujem poradiť. Uvažujem o výmene pôvodného autorádia s integrovaným PP za 1DIN autorádio, ktoré dokáže prehrávať MP3 z USB (CD mechaniku nepotrebujem). Uvažujem o http://autoradia.heureka.sk/alpine-ute-81r/ kvôli podsvieteniu, ktoré by aspoň trochu ladilo s podsvietením prístrojovej dosky. Ak máte iný tip, sem s ním. Otázkou zostáva náhrada palubného počítača. Rozmýšľam o využití OBD2 adaptéru spárovaného s tabletom/mobilom prostredníctvom Bluetooth a aplikácie Torque. Máte s tým niekto skúsenosti? Alebo viete o inom riešení? Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 8. Septembra 2015, 11:04

S autoradiom to mas asi jedno, len si zozen este ramcek do 2DIN pre 1DIN autoradio. Videl som to uz par kret ked som rozmyslal nad zmenou radia.
Torque je asi najlepsie riesenie na zobrazovanie roznych hodnot ale neviem ci vie pociatat priemernu spotrebu a priemernu rychlost. Nikdy som to nepotreboval ale pravdepodobne by to mal vediet.
Ale inak ten palubny pocitac je podla mna uplne zbytocny, jedine co by mi chybalo je vonkajsia teplota ktora pri po FL verzii je zobrazovana v autoradiu. Pri pred FL sa to zobrazovalao nikde inde ale uz si nespominam kde.
Mat nahradu za teplotu, tak vobec neuvazujem nad nahradou palunheo pocitaca.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

ToyCor
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 8. Septembra 2015, 10:28

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa ToyCor » Utorok, 8. Septembra 2015, 11:36

Vďaka za radu. Mám automatickú klímu, vonkajšiu teplotu mi zobrazuje na jej displeji. Torque, podľa testu, by mal zobrazovať aj okamžitú, aj priemernú spotrebu. Mám model 2006, 1,4 D4D. Zostáva len dúfať, že aplikácia bude fungovať aj pre tento typ motorizácie, resp. modelu.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 8. Septembra 2015, 11:57

Pokial nebudes pozadovat specificke udaje, tak to bude fungovat. OBD2 je vseobecny standart ktory ma definovane ako sa maju ktore udaje zobrazovat a rozsah udajov ktore maju byt dostupne. Samozrejme vyrobcovia doplnaju tam aj udaje ktore su pre nich specificke a na tie uz musis mat softwer ktory to vie citat co torque nemusi vediet.
Ale pri beznych udajoch ako tepoloty, otacky, rychlost a spotreba s casom behu, by nemal byt ziaden problem.
Inak nic ti nebrani to vyskusat pokial mas citacku na OBD2 s bluetooth tak torque je zadarmo. Zapojis a hned vies. Taka citacka je urcite lacnejsia investicia ako nove autoradio.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

ToyCor
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 8. Septembra 2015, 10:28

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa ToyCor » Utorok, 8. Septembra 2015, 12:14

Veď práve toto som myslel. Už len vymyslieť, na čom by sa požadované údaje zobrazovali. Mám totiž telefón Blackberry, tým pádom musím hľadať Torque softvér na tento operačný systém, alebo kúpiť nejaký lacný tablet s androidom. Autorádio chcem meniť kvôli podpore MP3, ktorú OEM rádio nemá.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 8. Septembra 2015, 13:41

Vykasli sa na cely palubny pocitac a budes mat pokoj.
Ake udaje z neho potrebujes? Ved tam je len aktualna/priemerna spotreba a priemerna rychlost. Nic ine tam nie je a podla mna su to dost nepodstatne udaje.

Ja osobne keby som to menil, tak by som tam dal nejaku 2din cinu nech to ma aj navigaciu ked uz. Ale to je zase uplne ina cenova kategoria. Inak taku cinu ma namontovanu sonnicek z tohto fora, tak sa mozes jeho popytat.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa sonnicek » Streda, 9. Septembra 2015, 09:04

jj vykašlal by som sa na palubak a zobral presnu kopiu autoradia s ciny ktora tam padne ako uliata, ja mam manualnu klimu a jediny problem je že neviem kolko je vonku stupnov to je vsetko ale inak si pochvalujem navigacia bluetooth sd karty radio aj dvdčka to prehrava aj telka sa dala napojiť keby som nebol lenivy :mrgreen: mam to už snad 3-4 rokom a stale funguje jak ma kebyže mas nejake otazky rad odpoviem
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

ToyCor
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 8. Septembra 2015, 10:28

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa ToyCor » Streda, 9. Septembra 2015, 10:08

Ahoj Sonnicek, ďakujem za reakciu. Myslíš niečo takéto?: http://www.aliexpress.com/item/Blue-but ... 5,201409_5. Aká je kvalita zvukového výstupu? Ovládanie na volante funguje bez problémov? Pozeral som aj klasické 2DIN autorádiá (Kenwood, Alpine, Pioneer....) v kombinácii s redukciou (rámikom) - kvalita zvuku výborná, aj podsvietenie sa dá nastaviť, len vzhľadovo to tam naozaj nepadne tak, ako tieto čínske, ktoré sú tvarované podľa prístrojovky. Alebo tam nechať originál OEM a kúpiť nejaký USB (Yatour...) adaptér? Len to následné ovládanie (prepínanie adresárov) vraj nie je ktovieaké...

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 9. Septembra 2015, 11:00

Vsetko je hlavne otazka tvojich poziadaviek.
Ja mam Connects2 alebo tak neako sa to vola, je to odnoz xcarlink ku ktoremu tu viaceri pisali skusenosti.
Je to v podstate cd-changer na mp3. Funguje na rovnakych principoch. Na USB kluci musis mat vytvorene adresare ako jednotlive CD napriklad CD01, CD02 a td., a do jedneho adresaru mozes nahrat maximalne 99 suborov.
Klasicke 2DIN by som ja osobne nedaval, nepaci sa mi ked to tam presne nepasuje. Aj ked su ramciky ktore to vedia vyriesit ale moc sa mi to nepaci. Aj cena tam je uplne inde ako pri cinskych kopiach OEM autoradia.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
sonnicek
Toyota guru
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Utorok, 9. Novembra 2010, 19:51
Bydlisko: Bratislava - Nove Mesto

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa sonnicek » Piatok, 11. Septembra 2015, 22:41

zvuk ostal na takej urovni aka bola predtym, ovladanie na volante bohužial nemam ale v menu je nastavenie kde sa daju tieto comandy na cudliky navolit.
Corolla 1.4 VVT-i, 71 kW, r.v. 2003, update 1.2.2012 priemerka na palubnom uz neukazuje nic :)

ToyCor
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 8. Septembra 2015, 10:28

Re: E12 - Alternatíva za autorádio a PP

Príspevok od používateľa ToyCor » Streda, 16. Septembra 2015, 14:01

Tak, páni, problém vyriešený. Aspoň dočasne, podľa toho, ako s tým riešením budem spokojný. OEM autorádio a PP zostávajú, dokupujem tento "zázrak": https://www.alza.sk/connect-it-boom-box ... 568932.htm, ktorý cez bluetooth spojím s mobilom a môžem do sýtosti počúvať svoje obľúbené audioknihy počas každodenných ciest do a z práce. Som zvedavý na kvalitu a silu zvukového výstupu. To rozhodne, či budem hľadať iné riešenie, alebo zostanem pri tomto. V každom prípade Vám ďakujem za pomoc, tipy a trpezlivosť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 19 neregistrovaných