Nový majitel E12 1,4 VVTi

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

toyot
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Augusta 2009, 20:55
Bydlisko: Modra n/Cirochou

Nový majitel E12 1,4 VVTi

Príspevok od používateľa toyot » Štvrtok, 13. Augusta 2015, 18:50

Prajem vsetkym dobry den , prave dnes som sa stal novym majitelom striebornej Corollz E12 1,4 VVTi r. 2005 ma podla mna skutocnych 228tkm a motor ide ako zycajne krasne servisovana len v toyote celu dobu
je to zatial moja stvrta Toyota a prva benzinova vsetky boli diesle a vystrieda bechybne fungujucu Carinu E 2,0TD na dochadzanie do prace denne dokopy cca 25 km
zatial prve dojmi velmi fajn no neviem vyjst z toho vladania pal PC na strede kde mi svietila priemerka a uz ju tam znova neviem dostat :( no dufam ze nato pridem ak nie tak poradte neaky navod na stiahnutie , tak dufam ze mi Corolka neakz cas posluzi jasdim dost kludne - az podla mna velmi ale to je zvyk z dieslov , najme okresky dialnice ziadne , pripadne poradte naco si dat pozor pri tychto tzpoch toyty , diky vsetkym no dnes mam pekny den

este pre doplnenie k tomu pal. pc mi ukazoval primernu aj okamzitu spotrebu v l/100 km , no ako ma napadlo stlacit a podrzat tlacitko v pravom dolnom rohu TRIP NAVI tak teraz to ukazuje neake hodnoty v MPH a MPG nevie niekto ako to dat naspat na priem. a okamzitu spotrebu ? ja som nato neprisiel ani roznymi kombynaciami tl. diky
Carina E 2,0TD r. 96
V práci Hilux 2,4 D r. 95
Corolla 1,8 D liftb. r.88 400 tis.km
Mitsubishi Lancer 1,8i kombi 4WD
Škoda 105S
r e s p e c t all TOYOTA engine

Palo1
začiatočník
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Februára 2008, 18:00

Re: Nový majitel E12 1,4 VVTi

Príspevok od používateľa Palo1 » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 12:59

toyot napísal:Prajem vsetkym dobry den , prave dnes som sa stal novym majitelom striebornej Corollz E12 1,4 VVTi r. 2005 ma podla mna skutocnych 228tkm a motor ide ako zycajne krasne servisovana len v toyote celu dobu
je to zatial moja stvrta Toyota a prva benzinova vsetky boli diesle a vystrieda bechybne fungujucu Carinu E 2,0TD na dochadzanie do prace denne dokopy cca 25 km
zatial prve dojmi velmi fajn no neviem vyjst z toho vladania pal PC na strede kde mi svietila priemerka a uz ju tam znova neviem dostat :( no dufam ze nato pridem ak nie tak poradte neaky navod na stiahnutie , tak dufam ze mi Corolka neakz cas posluzi jasdim dost kludne - az podla mna velmi ale to je zvyk z dieslov , najme okresky dialnice ziadne , pripadne poradte naco si dat pozor pri tychto tzpoch toyty , diky vsetkym no dnes mam pekny den

este pre doplnenie k tomu pal. pc mi ukazoval primernu aj okamzitu spotrebu v l/100 km , no ako ma napadlo stlacit a podrzat tlacitko v pravom dolnom rohu TRIP NAVI tak teraz to ukazuje neake hodnoty v MPH a MPG nevie niekto ako to dat naspat na priem. a okamzitu spotrebu ? ja som nato neprisiel ani roznymi kombynaciami tl. diky



Najlepšie keď si vypočítaš priemernú spotrebu na nádrž, tak to robím ja. Natankuj plnú nádrž, vynuluj si počítadlo km a jazdi až do kým Ti zasvieti rezerva (na počítadle bude potom napr 550 km). Potom zase natankuj plnú (bude to napr. 40 l) a potom počítaj 40/550 x 100 = 7,2 km a toto je priemerná spotreba.

Ja mám E11, 4E-FE, jazdím väčšinou sám, polovica mesto a polovica diaľnica 110-120 km a v letze mi vychádza priemer 5,7 až 6 l
Corolla, r.v.97, Compact 3dv., 4E-FE, 63 kW

toyot
panic
Príspevky: 49
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Augusta 2009, 20:55
Bydlisko: Modra n/Cirochou

Re: Nový majitel E12 1,4 VVTi

Príspevok od používateľa toyot » Pondelok, 17. Augusta 2015, 18:31

ano to je jasne ze tak je to najpresnejsie, jazdim takmer vzdy sam s prazdnym {nenalozenym} autom , a jazdim vylucne pohodovo max 80 - 100 , neponahlam sa kedze v robote sa najazdim az az az ,
do prace mam neakych cca 14 km tam 14 spat po rovinke tak uvidime ako sa ten 4zz-fe osveci ak mi vydrzi aspon 4 mozno 5 rokov tak to bude stacit uplne , zatial sa znim len zoznamujem a najlepsie sa mi jazdi od 2 do cca 3 tis ot. no je to trochu ine oproti 2C-T dieslu ;-) treba zvyknut hlavne ho skoro nepocujem do tych 3 tis, este ma velmi zaujima ci nebude papkat olej majitel tvrdil ze olej neberie ,no vsetko ukaze az cas, je to 2005 po face uz.

este k tomu pal. pc , nastavenie je uz vyriesene
Carina E 2,0TD r. 96
V práci Hilux 2,4 D r. 95
Corolla 1,8 D liftb. r.88 400 tis.km
Mitsubishi Lancer 1,8i kombi 4WD
Škoda 105S
r e s p e c t all TOYOTA engine

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných