E15 riadenie

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

MMM
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Utorok, 21. Októbra 2014, 08:16

E15 riadenie

Príspevok od používateľa MMM » Pondelok, 29. Júna 2015, 08:43

Zdravím všetkých,

prosím radu, mám E15 r.v. 2010 s motorom 1ZR-FAE najazdených 66tis km. Na základe skúseností s predchádzajúcim Avensisom som si takmer 100% istý, že mám problém s riadením, od prednej nápravy sa mi prenášajú pri prejazde nerovností vibrácie a kovové buchotanie do volantu, niekedy v zákrute vo volante pukne a niekedy i pri vytočení volantu do krajnej polohy na mieste, viem že nejaká vôla by tam vraj mala byť, nakoľko sa jedná o el posilovač(ako i v predchádzajúcom Avensise) a nie o hydrauliku, no som presvedčený, že nejaký diel riadenia nie je OK. Pri predchádzajúcom Avensise som vymenil čapy a tyčky riadenia a nepomohlo nakoniec sa musel vymeniť hrebeň riadenia (pri cca 160tis km), nik ani autorizovaný servis to nebol schopný diagnostikovať/identifikovať o čo presne ide. Teraz mám takmer identický problém s Corollou, vychádzam len s minulej skúsenosti, mám vôľu v riadení a kovové zvuky s podvozka sa mi prenášajú do volantu, puká mi v ňom, autorizovaný ani iný servis pri prehliadke nenašiel nič, na zdviháku vôľa nie je, bol som pri prehliadke, najnovšie som zistil, že zvuk a kovové buchnutie/puknutie počuť i keď na rovnej ceste cúvam a zabrzdím... Auto mám ešte v záruke a ak sú moje predpoklady správne, chcel by som to dať opraviť v rámci záruky. Ako mi poradíte identifikovať závadua ako postupovať voči autorizovanému servisu aby som si opravu uplatnil v rámci záruky, ktorá končí 9/2015.

Vopred ďakujem za rady!

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E15 riadenie

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 29. Júna 2015, 14:24

Dojdi tam, a popis presne co to robi.
Zober zo sebou primacieho technika, nech to vypocuje a presne zapise co to robi aby si mal u nich svedka ktory ti potvrdi ci to robi to iste alebo nie po oprave.
Pravdepodobne ti budu chciet vysvetlit, ze je to normalne a vlastne to ma robit. V takom pripade mas problem a bud sa budes s nimi hadat, ze to nie je v poriadku alebo skusit iny autorizovany servis.
Viac sa k tomu asi neda poradit.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

MMM
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Utorok, 21. Októbra 2014, 08:16

Re: E15 riadenie

Príspevok od používateľa MMM » Pondelok, 29. Júna 2015, 15:01

technika som mal so sebou aj sme boli na skúšobnej jazde, pri el posilňovači to je vraj normálne i keď ja som presvedčený, že tam niečo nie je v poriadku! čo to robí po oprave asi ani nebudem mať možnosť posúdiť, nakoľko podľa autorizovaného servisu je riadenie bez závad a nie je teda čo opravovať... hádať sa s nimi nemám problém, skôr dokázať závadu, resp. svoje tvrdenie...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný