nerozsvieti kontrolku check

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

st3fy
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 27. Februára 2010, 13:33
Bydlisko: Žilina

nerozsvieti kontrolku check

Príspevok od používateľa st3fy » Streda, 14. Januára 2015, 21:21

zdravim pani. Mam taky problem na 4AFE motore. V druhej polohe keď by sa mi mala rozsvietiť kontrolka check sa mi nerozsvieti. Rozsvietenie má na svedomí mínus , ktorý by mal prísť z riadiacej jednotky. Kontrolujem to cez diagnosticku zasuvku pri motore kde v zasuvke s označením W by som mal mať ten istý mínus ako na kontrolke. Ten minus tam je pokým neotočím kľúčom do druhej polohy. Potom ho prebije na plus. Riadiacku uz mam 5-tu a stale to robí to isté. Tiež mi kvôli tomu nejde ani nastartovat rozdelovac mi nehadze iskru. Aj rozdelovac uz som vymenil. Uz naozaj neviem co s tym robit dalej tak prosim o radu. Kostry som dnes znova pozeral,že či náhodou a všetky su OK aj poistky.
Corolla E10 wagon červená 4AFE

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: nerozsvieti kontrolku check

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 15. Januára 2015, 11:51

Vyrad spinacku a skus to kablikmi spojit v tom konektore. Odmeraj kde je tam stale +12V a tie pripajaj postupne do inych dierok cez 1 vlas rozpleteneho kabla, ten by nemal pustit za seba viac ako 5A a to by nemalo uskodit a uvidis.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

st3fy
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Sobota, 27. Februára 2010, 13:33
Bydlisko: Žilina

Re: nerozsvieti kontrolku check

Príspevok od používateľa st3fy » Piatok, 16. Januára 2015, 17:28

tak je to vyriesene check nesvietil kvôli nezapojenej lambda sonde. Kedze sa konecne vcera rozsvietil dnes sme vyblikali poruchu , vyblikalo snimac otaciek na 2 rozdelovacoch. Tak som ho len rozobral prekontroloval vzdialenost dal naspat a auto naskocilo :D takze mam nejake riadiace jednotky na 4afe navyse ak by niekto potreboval :D
Corolla E10 wagon červená 4AFE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných