E11 - Klepanie...

všetko o tomto modeli

Moderátor: AndyGTP

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa Kufor » Nedeľa, 28. Septembra 2014, 21:50

Nazdar hosi,

dnes ma moja krasavica zase raz prilis nepotesila. Po chvili jazdy (cca nejakych 20 min.) zacal z prednej casti auta vychadzat cudny zvuk. Ide o klepanie, ktore prechadza az do nejakeho rapkania - pokusal som sa to nahrat na telefon - https://soundcloud.com/kufor/klepanie . Najviac je to pocut v poslednej tretine.

Klepanie sa ozyva najmä pri jazde do kopca, ale aj z kopca bez plynu, so zaradenou rychlostou. Po rovinke takmer vyhradne vtedy, ked mam plyn stlaceny len zlahka, ak stlacim viac, klepanie prestane, alebo sa aspon podstatne stisi. Tiez vacsinou prestane klepat, ak napriklad z kopca vyradim rychlost, no na druhej strane, ked som zastavil na pumpe a chvilu stal na neutrali, chvilkami to rapkalo, aj ked nie tak hlasno. Je to zvuk identicky s tym, aky mi cas od casu zaznie pri zaradeni spiatocky, avsak vtedy to je jedno klepnutie, toto je skor to rapkanie.

Je celkom mozne, ze sa mi aj o nieco horsie radia rychlosti, ale neviem, ci som si to v tom rozcarovani skor nedomyslal :) Mate nejaky tip, co za pliagu to na nu lezie? Vdaka za kazdy tip.
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 29. Septembra 2014, 06:13

Obavam sa, ze to bude prevodovka aj ked to cvakani pri stojacom aute mi do toho nepasuje.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa Kufor » Pondelok, 29. Septembra 2014, 20:44

Pri stojacom aute mi to rapkalo len dvakrat, vtedy, ak auto rapkalo pri zastavovani. Je ale mozne, ze pri stati to rapkalo pomalsie, s mensou frekvenciou a zrejme aj slabsie. Pomohlo vtedy len vypnutie motora.

Este by som doplnil, ze rovnake klepnutie sa ozyva, ak prejdem cez nejaky hrbol / kanal. A tiez si zarapka pri preradzovani, v momente kedy pustam spojku a ta sa dostava do zaberu.
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 29. Septembra 2014, 21:25

nemas len nieco niekde povolene ? vies toto sa strasne zle identifikuje len po zvuku. idelane zaviest na zdvyhak a pozriet tak
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 29. Septembra 2014, 21:31

To by mohol byt este povoleny drziak motora predny alebo zadny. Pripadne este mozno nico zo spojkou.
ked prudsie pridas, tak ti to buchne alebo nie?
Kazdopadne najrychlejsi sposob ist za mechanikom povozit sa na tom s nim a potom zdvihnut a pozriet poriadne zo spodu.
Takto cez internet je to len hadanie co by to mohlo byt.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
mtn
panic
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Utorok, 5. Augusta 2008, 10:33
Bydlisko: BA, LM

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa mtn » Utorok, 30. Septembra 2014, 09:33

skontroluj si kryt zvodov, zvykne to tam odhrdzaviet okolo srobky a potom to klepoce.
Toyota Auris E15U 1ZR-FE MT Terra Cool
Toyota Corolla E111 4E-FE STD

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa Kufor » Streda, 1. Októbra 2014, 08:05

Pri prudsom pridani som ziadne buchnutie nepostrehol, skor naopak, rapci to pri opretej nohe o plyn, ak stlacim plyn viac, je to lepsie. Co vsak celkom neplati pri jazde do kopca, tam to rapci aj pod plynom.

K mechanikovi samozrejme skocim, akurat zistujem referencie na nejakeho brnenskeho mechanika, este som tu totiz v servise nebol. A ist s tym na Slovensko, nejakych 200km, by asi nebol najlepsi napad...
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa aspire » Streda, 1. Októbra 2014, 08:43

Skus pozriet na strednej casti vyfuku je silentblok s protizavazím a to je "nebezpecne" blizko vystuhy spojujucej prednu nápravu. Mne to tam buchalo (proti zavazie o vystuhu) ale prisiel som na to az po cca 3 mesiacoch :-), ale mozno to nebude ono.
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa Kufor » Streda, 1. Októbra 2014, 12:33

Mrknem na to, ale ked uz spominas vyfuk, prisla mi na um jedna vec, ktoru som mozno mal uviest hned, ale uplne mi to vypadlo. Ide o to, ze pred par dnami mi zacal trosku rezonovat vyfuk, iba pri stani na volnobehu, ak som aj na neutrali mierne pridal otacky, rezonovanie prestalo. Tak zbezne som pozrel uchyty, ale len tie, kde som sa dostal bez zdvihania a nenasiel som nic povolene. Ked to ale teraz zacalo hentak klepat, vsimol som si, ze vyfuk uz nerezonuje a auto ma po pridani plynu trosicku iny zvuk, neviem ako by to opisal..... Nie je tam velky rozdiel, to vobec, ale vsimla si to aj priatelka, tak to asi nebude len v mojej hlave. Moze byt medzi tym nejaky suvis?

Sorry za moje /asi priblble/ otazky, no rad by som mal aspon tusenie co s tym je, aj ked mechanikovi sa samozrejme nevyhnem. Vdaka vam vsetkym za vase reakcie a rovnako som vdacny aj za kazdu dalsiu.
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
aspire
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2008, 19:04
Bydlisko: Bratislava

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa aspire » Piatok, 3. Októbra 2014, 09:35

No jedine na zdvihak (alebo jamu) a pridavat plyn, moze to byt nejaka hlupost ale aj vazna vec. Skus sa dohodnut s chalanmi z www.japgarage.sk, mne velmi pomohli s druhym autom.
Nie je dôležitá rýchlosť ale Zábava :-D

Mitsubishi Grandis 2,4L - All for Family
Ex : Corolla E11 - 1.4 86 PS

Kufor
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 14. Marca 2013, 10:57

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa Kufor » Streda, 8. Októbra 2014, 15:19

Tak som sa dnes konecne dostal (aj s velkym, hlucnym doprovodom, az sa ludia obzerali) do servisu a cuduj sa svete, bol odhnity spoj za strednym tlmicom vyfuku... Samotny diel je este v dobrom stave, tak sa to len zavarilo. Zaroven sa vratilo aj spominane rezonovanie, zrejme prepazka v zadnom tlmici vyfuku, tak mozno v blizkom case kupim novy diel. Zvonka sice vyzera dobre, ale vnutri to asi uz nebude ziadna slava :)

Inak som bol dost prekvapeny a moc som tomu neveril, lebo by som dal ruku do ohna za to, ze to slo spredu.. Ale chvalabohu, na ceste domov uz bolo tichucko, tak mi padol kamen zo srdca :)

Dakujem vsetkym za reakcie.
Corolla E11 - Liftback - 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: E11 - Klepanie...

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 8. Októbra 2014, 16:26

Tak to je dobre.
Nam sa stalo to iste ale to bolo pocut, ze je to urcite vyfuk. Ten spoj tam je taky nestastny, su to vlastne dve trubky na seba nasunute a jedna z nich je tensia v tom spoji, tak to tam prehrdzavie skor. Ale tiez som to dal zavarit a je pokoj.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných